Skocz do zawartości
zajecc

Upgrade HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! potrzebuję małej porady, jakieś 4 lata temu złożyłem sobie htpc, jest podpięte do TV, zainstalowane KODI + wtyczki i robi mi za multimedialny kombajn. Z racji tego, że wymieniłem TV, komputerek ma problem z jakością 4K HDR, po prostu dostaje czkawkę, chcę wymienić procesor. Obecnie siedzi w nim Pentium G4500 na płycie GA-B150N Phoenix-WIFI. (+16Gb Ram).

Myślałem o zmianie na Intel Core i5-7600 bo w okolicach 600 zł jestem w stanie go wyrwać. Czy lepiej myśleć o zmianie płyty i pójść w AMD ? mam na to do 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to procek nie wyrabia czy po prostu jest coś źle skonfigurowane , w teorii iGPU z tego procka powinno dać radę z dekodowaniem 4K , nie wiem jak z 4K + HDR szczególnie jak to jest H265 10-bit .

Wtedy zmiana na dowolnego Pentium / Celerona z rodziny Kaby Lake powinna pomóc .

Nie ma sensu tylko dla oglądania materiałów 4K wstawiać I5 za ~600 zł

Albo pójśc w innym kierunku i dołożyć GPU np. GT1030 za ~50% kwoty jaką chcesz wydać na procka , jest szansa że zadziała i karta przejmie dekodowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w teorii wziąłem ten procek bo myślałem że da sobie radę, ale jednak gdy na YT obraz jest w 4K to widać że się męczy, a nie mówiąc już gdy pobieram X265 10bit HDR z dźwiękiem TrueHD.7.1 Atmos. Chciałem coś bardziej przyszłościowego stąd pomysł na i5.

 

Ewentualnie Pentium G4560 za 199 + gtx 1030 low profile (lub 1050) widzę że za 300 zł można wziąć i w okolicach 500 zł, mam upgrade czy to jest opłacalne ? patrząc tak na 2 - 3 lata w przód ?  czy dołożyć i zmienić płytę na AMD i wrzucić jakiegoś Ryzena ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać Pentium + GT1030/GTX1050 , jak wszystko będzie dobrze skonfigurowane to karty NV będą tylko dublować funkcje i możliwości iGPU z Pentium .

Zmiana platformy na Ryzena tylko pod kątem HTPC też nie ma sensu , to samo będziesz miał tutaj jak wszystko będzie odpowiednio skonfigurowane .

YT@4K przez przeglądarkę tez może dawać dodatkowe problemy , chrome + dodatek H.265 / HEVC player lub inny czasami może pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...