Skocz do zawartości
Winsock

Komputer do około 6,5k (gry, oprogramowanie programistyczne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu planuję zakup nowego komputera głównie z powodu braku sensu rozbudowy mojego obecnego. Komputer ma służyć w skrócie do pisania kodu (np. w Visual Studio itp. , używanie emulatorów androida) oraz do gier.

Po czytaniu waszego forum oraz różnych testów udało mi się wymyślić coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/7d37975c/

Wiem, że 32 GB ramu jest sporą ilością jednak wolę mieć trochę zapasu, ponieważ już w tym momencie przy korzystaniu z różnego oprogramowania (szczególnie emulatorów) jestem w stanie mocno się zbliżyć do granicy 16 GB, oraz drugim powodem jest kupienie kości 2x16 abym mógł w przyszłości rozbudować pamięć do 64 Gb w razie gdy nadejdzie taka potrzeba (choć może to być bardzo odległa przyszłość).

Zasilacz widzę że dużo osób poleca Seasonic ale nie znam tej firmy i jednak ten SilentiumPC ma 750W i też ma certyfikat Gold japońskie kondensatory i DC-DC więc wydaje mi się całkiem ciekawą opcją.

Chłodzenie Fortis 3 widzę, że poleca wiele osób chociaż czytałem, że Michikun na tym forum często poleca ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS DUO (jeśli dobrze pamiętam) jednak też pierwsze słyszę o tej firmie i jak patrzyłem testy to raczej ma podobne osiągi do tego Fortisa (ewentualnie mógłbym dokupić pastę Thermal Grizzly Kryonaut do Fortisa).

Co do procesora długo się zastanawiałem ale myślę, że 3700x będzie dla mnie dobrym wyborem bo Intel jednak jest raczej mniej przyszłościowy oraz przekonuje mnie 8/16 w amd. Dobrałem do tego płytę na chipsecie x570 chociaż czytałem wiele opinii, że są zbyt drogie do tego co oferują (wiele osób poleca b450 jednak zastanawia mnie kwestia ewentualnego upgrade procesora na nowszego ryzena jak już do tych ryzenów musiały powstać płyty z dopiskiem MAX aby sobie spokojnie radziły a druga kwestią to w płytach b450 MAX z tego co widziałem są najgorsze karty dźwiękowe). Co do płyty jeszcze zastanawiam się czy nie uciąć 100 zł i nie wziąć asus tuf gaming x570.

Duży dylemat mam też co do karty graficznej bo z tego co się orientowałem to chłodny rx 5700xt jest w okolicy 2200 np. https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-rx-5700-xt-red-devil-8gb-gddr6-axrx-5700xt-8gbd6-3dhe-oc-6352901/ albo opcja od asusa więc nie wiem czy nie opłaca się dorzucić do 2070 super i mieć te 5-10 fps więcej i jednak super kulturę pracy.

Brakuje dysku, ponieważ Corsair MP510 jest obecnie niedostępny na morele https://www.x-kom.pl/p/465070-dysk-ssd-corsair-960gb-m2-pcie-nvme-force-series-mp510.html (zdecydowałem się na niego bo też wyczytałem na waszym forum, że jest bardzo ciekawym dyskiem)

W koszyku jest przejściówka na VGA, ponieważ mój stary monitor ma tylko takie wejście i rozdziałkę 1680x1050 ale za jakiś miesiąc planuję zakup 24 cali full hd 144 hz (może MSI mag) lub 27 cali wqhd chociaż obawiam się, że 2070 super w wqhd szybko przestanie sobie radzić z grami. Jeszcze podkreślę, że zawsze korzystam z dwóch monitorów.

 

Przepraszam za tak długi post XD i proszę o opinie i modyfikacje zestawu :D 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Corsair jest niedostępny to proponuję PNY XLR8 CS3030 na zastępstwo , niemal klon MP510 - ten sam kontroler i te same pamięci od Toshiby z identycznym TBW , nieco większa pojemność ( 500Gb / 1 TB zamiast 480GB / 960 GB )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...