Skocz do zawartości
blackbird25

Upgrade kompa kolegi z i5-4430 (pod gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kolega mnie poprosił o zmodernizowanie komputera pod kątem gierek single-playerowych (nowy Battlefield V i tym podobne),

jego dotychczasowa konfiguracja:

  • Intel Core i5-4430
  • Asus H81M-D Plus (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM)
  • Kingston HyperX KHX1600C10D3/8G
  • GeForce GTX 750 Ti (2 GB)
  • dysk Seagate ST1000DM (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
  • Monitor Full HD

 

Budżet to circa 2k zł,

zaproponowałem mu mniej więcej taki upgrade:

  • Crucial MX500 1TB  ~ 530 zł
  • be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze ~ 220 zł
  • MSI GEFORCE GTX 1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6 ~ 1200 zł

 

Czy coś byście zmienili ? Czy procesor nie bedzie aby wąskim gardłem dla gierek  ?

Kolega nie jest jakimś ultra graczem, po prostu chce raz na pare dni w coś popykać (głównie FPSy chyba)

Poproszę o Wasze zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc wąskim gardłem będzie, ale mocniej by to kolega odczuł, gdyby grał w multi (gdzie bardziej we znaki dadzą się 4 rdzenie i 4 wątki), niż jeśli gra głównie w single player.

GPU i dysk SSD dadzą mu kopa w grach i komfort w ogólnym użytkowaniu komputera. 1660 Super to są okolice granicy sensownego GPU dla starszych procesorów, mocniej sensu raczej nie ma, więc dobry to wybór.

Nie wiem czy jest sens pakować się w 1TB dysku, tym bardziej, że ceny SSD podskoczyły ostatnio, ale jeśli kumpel lubi mieć wiele gier zainstalowanych na raz, to pewnie u niego sens jest.

Ale TBH, jeśli kumpel ma już budżet 2k PLN, to najlepiej byłoby spróbować sprzedać starą platformę i popracować np. nad czymś takim:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2020?page=0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...