Skocz do zawartości
kogelmogel

Karta graficzna +-2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

planuję wymianę swojej wysłużonej babci GTX 770 ze stajni MSI. Myślałem nad RTX 2060, ale w tej cenie zaczynają się już najtańsze wersje 2070 (stąd moja zagwozdka). Budżet jak w temacie w okolicach 2k.

Nie widzi mi się Radek (brat ma to w porównaniu do mojej jest jak startujące F16).

Pod maską pracuje:

wysłużone, ale jeszcze dobrze sobie radzące i7-4770k,

Płyta główna MSI Z87-G45 Gaming,

Ramik 12gb HyperX,

Zasilacz korsarzyk 750W.

Gdyby jednak komp okazał się zbyt leciwy nie wykluczam możliwości odświeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@kogelmogel Jesli grasz w Full HD moze byc roznie, a na pewno warto bedzie CPU jak najszybciej wymienic. Mozesz ewentualny problem zniwelowac ograniczajac liczbe klatek do 60.

Nie ma wielkiej roznicy nawet pomiedzy 2060S a 2070S. Mocniejsza opcja jest dla tych, ktorzy nie maja problemu z doplaceniem paru stowek za niewspolmiernie wieksza wydajnosc rzedu ~10% czy np. celuja w wyzsze niz FullHD rozdzielczosci lub nie maja monitora z FreeSync/GSync i czasem moze liczyc sie kazda klatka.

Najbardziej oplacalnymi 2060S i 2070S sa (zwlaszcza przy obecnych wygorowanych cenach) modele KFA2:

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2060-super-ex-8gb-gddr6-26isl6mpx2ek-6130184/

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-8gb-gddr6-27isl6mdu9ek-6130183/

Przy wyborze karty graficznej proponuje wybierac modele najcichsze o przyzwoitych temperaturach. W tej generacji KFA2 zarzadzili. Ewentualnie wybralbym Pality Jetstreamy, ale to juz drozsza impreza, a sa pod tym wzgledem nieznacznie slabsze. Nie sugeruj sie roznicami w wydajnosci - to roznice do 4 klatek, za ktore slono zaplacisz i bedzie okupione to irytujaco halasliwa karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@kogelmogel Firma w porownaniu z MSI niszowa, ale dzieki temu tez tansza. Karty rekomenduje za kulture pracy i temperatury, nigdy nie zawracam sobie glowy osiagami, bo roznice pomiedzy niereferentami tej samej karty sa nieistotnie male. Zwlaszcza, kiedy rozmawiamy o mocnych, przyszlosciowych kartach. Jesli to ma naczenie, to tez ostatnio ceny 2060/70 Super polecialy w gore o pare stow, a mniej popularne KFA2 stoi w miejscu.

MSI, tak jak Asus, znane jest z kart mocno wykreconych i cichych, ale drozszych. Zwykle jednak znajda sie karty, ktore oferuja to samo za nizsza cene. Te maja nawet wyzsza kulture pracy.

Jednak biorac jedna z nich, musisz miec na uwadze, ze w wielu ,,procesorowych" grach twoj procek bedzie je blokowal. Niestety, ale to juz czas, kiedy cztery rdzenie nie wystarczaja, a i nie sa w stanie okielznac kart z raptem mid-endu. Kazdy z tych czynnikow jest powodem do wymiany procka, a tu masz dwa w komplecie. Jedyna ucieczka jest dla Ciebie ograniczanie ilosci klatek albo ucieczka w wyzsze rozdzielczosci, ale oba rozwiazania sa na krotka mete.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Stever Pewnie, ze mozna taniej, ale pomiedzy tymi modelami KFA2 poza delikatnie roznymi zegrarami nie moge doszukac sie informacji o roznicy w ukladzie chlodzenia. Drozszy wariant znany jest ze swietnej kultury pracy przy zaskakujaco dobrych temperaturach. Nie wiem jak w tych kwestiach wypada opcja tansza, ale podejrzewam, ze roznica w cenie podyktowana jest zastosowaniem slabszego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Stever Racja, w Morelach skrocili sobie nazwy i to mnie zmylilo. Chodzilo mi o wyzszosc modelu EX nad tym bez EX. A ze w Xkomie jest tansza, to oczywiscie kazdy powininen sobie sprawdzic przed zakupem. Tanszy wariant wypada zdecydowanie slabiej w kwestii kultury pracy, czyli tam gdzie drozszy radzi sobie bardzo dobrze na tle konkurencji.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...