Skocz do zawartości
PiPoLiNiO

SSD M2 po ponownym włączeniu PC jest nie wykrywany.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam płytę ASRock z390 extreme4. Kupiłem dysk ssd nvme Adata 8200 pro 2tb. Dysk działa do momentu wyłączenia komputera. Jak go włączam ponownie, to bios go nie widzi. Wystarczy odciąć zasilanie przez włącznik na zasilaczu i wtedy nagle ożywa do ponownego wyłączenia.

 

Przeszukałem wszystkie opcje w Bios. Bez powodzenia. Wgrałem najnowszy Bios i dalej to samo. Odłączyłem wszystkie dyski i został tylko ten, także bez zmian. Dysk jest na stronie ASRock podany jako kompatybilny.

 

Jakieś pomysły, czy też zostaje zwrot dysku do sklepu?

 

Zasilacz to SilentiumPC 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Wina dysku. Na ceneo i innych portalach kupujący piszą, ze ten dysk znika z BIOSu bez powodu. Zastanawiałem się czy go kupić, ale zrezygnowałem z tego właśnie powodu, jest to powód, który zupełnie skreśla ten dysk. Co z tego, że szybki jak losowo zawiesza się system? Mój Crucial MX100 robi dokładnie to samo i nic z tym się nie da zrobić. Jeden zaczął to robić po roku, a drugi po 3 latach. W przypadku mojego Cruciala jest to wina zabezpieczenia przeciw zwarciu, które jest przeczulone. Drobny skok napięcia i dysk znika, podobnie mam z rzeczami wpiętymi pod USB. Drobny skok napięcia i mi wypina urządzenia na milisekundy, a wszystko z powodu diod zabezpieczających porty USB. Zwróć dysk i bierz coś w stylu P34A80/MP510. Mam P34A80 dwie sztuki i żadna nie znika, gdzie w tych dwóch kompach są też te MX100, które co jakiś czas znikają.

Możesz pokombinować, że stanami energetycznymi tymi z najwyższymi cyframi C7, czy coś w podobie. Przestawić na więcej lub mniej, ale to może pomóc tymczasowo, a po paru latach okaże się, że zostaniesz z dyskiem bez gwarancji, który znika co jakiś czas. Może to być skok napięcia zasilacza przy wyłączaniu. Przy każdym wyłączeniu skok napięcia i odcięcie dysku.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że on jak już jest to działa stabilnie i przez 12h. Znika tylko po wyłączeniu i ponownym włączeniu PC.

Ogólnie czytam, że i z Samsung evo 970 bywają takie jaja.

Gdzie te napięcia zmienić? Bo w BIOS są tylko do procka i ram....

Przeczytałem właśnie wszystkie opinie na ceneo dotyczące tego modelu i ani jedna nie wspomniała o moim problemie. Także nie wiem skąd Twoja teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobnie (prawie)

Mobo: Z390 AORUS MASTER

PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 650 (SSR-650PX)

Dysk: SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280

 

Jedyna różnica jest taka, że dysk jest widoczny również po wyłączeniu komputera - ale jeśli po wyłączeniu odetnę komputer kompletnie od "prądu" (wyłączę zasilcz albo wyjmę zasilanie z gniazdka) to przy ponownym rozruchu dysk nie jest widoczny...  Pojawia się dopiero po ponownym restarcie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jaki kabel i czy go wymieniłeś na taki sam czy inny czy jedynie poprawiłeś?

Przyczyna taka jaką podałem. Dysk jest przeczulony i odpalają się zabezpieczenia z powodu skoku napięcia, u ciebie akurat winny był przewód.
Może się okazać, że np. włączysz wiertarkę czy inną szlifierkę albo spali ci się żarówka i ci zniknie dysk tak samo jak do tej pory, bo będzie chwilowy skok napięcia w instalacji, który i tak nie uszkodziłby dysku, ale komp się bez sensu zawiesi.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo kombinujesz byle tylko wyszło na Twoje. Wymieniłem kabel na ten który był oryginalnie z monitorem. Przy okazji wyśniło się dlaczego nie mogłem wyłączyć Deep Sleep w BIOS, bo komputer po wyłączeniu już się nie włączał. Teraz wszystko jest okej.

Więc kabel robił duży burdel i bez dysku. Tylko w życiu bym na to nie wpadł. Dysk jak najbardziej polecam. Odczyty ma nawet lepsze niż podawane przez producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...