Jump to content
Sign in to follow this  
PiotrKozak

PC do gier za około 5K + osobno monitor (do dwóch miesięcy)

Recommended Posts

Witam! szukam, czytam i oglądam zestawy za około 5000 tys a może doradzicie coś indywidualnie ? do dwóch miesięcy muszę kupić maszynę do gier :) jestem konsolowcem ale już mam dość ps4... 

pomożecie złożyć kompa za około 5k?

zależy mi na karcie nvidii i procku z intela - komputer chciałbym za 3-5 lat rozbudować ( tzn zmienić tylko karte graficzną i procka jak bedzie tzreba) 

dysk ssd też byłby milewidziany - chyba że nie warto? na lapku mam 120gb tylko do systemu

i karta sieciowa ! - bo będe mial problem z podłączaniem kabla - moj brat kiedys kupił karte sieciową i gdy była podłączona to system mu się nie włączał , fajnie jakbyś polecił sprawdzoną

zalezy mi najbardziej na grach rpg - jezeli ma to znaczenie czekam na tes6

jakieś sugestie jeszcze? warianty? będe bardzo wdzięczny

podobają mi się takie obudowy https://www.x-kom.pl/p/346809-obudowa-do-komputera-corsair-carbide-series-spec-alpha-czarno-czerwona-z-oknem.html

zależy mi teżna tym aby dobrze chłodziła kompa i była cicha, jesli trzeba dołoże do tego 

z góry dziękuje -Piotr

13 godzin temu, PiotrKozak napisał:

zależy mi na karcie nvidii i procku z intela - komputer chciałbym za 3-5 lat rozbudować

Taki pro tip. Jak chcesz rozbudować kompa za 3-5 lat to już bardziej AMD niż Intel bo w tej kwocie weźmiesz już wypas procka i max jaki wejdzie do płyty, a jest szansa że AMD wejdzie jeszcze następna generacja w AM4 ;) Chociaż już sam pomysł na rozbudowę kompa po takim czasie jest kiepski, bo zapewne wszystko już będzie na tyle przestarzałe, że będzie trzeba zmienić platformę :) Ale tak jak mówię, już prędzej AMD - wszystko idzie w kierunku wielu rdzeni, więc taki Ryzen 5 3600 za jakiś czas zmienisz na Ryzen 9 3900X i będzie czuć różnicę :)

14 godzin temu, PiotrKozak napisał:

dysk ssd też byłby milewidziany - chyba że nie warto? na lapku mam 120gb tylko do systemu

Oczywiście, bez SSD nie ma sensu składać teraz zestawu ;) SSD NVMe 1TB będzie optymalny np PNY.

14 godzin temu, PiotrKozak napisał:

i karta sieciowa ! - bo będe mial problem z podłączaniem kabla - moj brat kiedys kupił karte sieciową i gdy była podłączona to system mu się nie włączał , fajnie jakbyś polecił sprawdzoną

Jest zintegrowana w płycie głównej, nie sądzę żebyś potrzebował innej. Chyba że mówisz o WiFi.

Proponuję Ci przejrzeć Polecane zestawy. Monitor ma być w tej kwocie? Musisz bardziej sprecyzować ;)

• Upvote 1

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/rmkrttqxa

• SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6
  • GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Upvote 2