Skocz do zawartości
Jabar83

OC i7 9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam procek jak w sigu. 9700K

Podkręciłem go do 4.9 ghz na wszystkie rdzenie i jest stabilnie. Musiałem dać 1.35v, bo wywalało błędy w OCCT.. Pamięci poszły na 3200.

 

Pytanie o jedną opcję w BIOSIE "ring ratio" . Zapomniałem do czego to służy. Wiem że niby powinna być niższa od "core ratio". Obecnie jest na 43 ustawione, a mnożnik na 49 oczywiśće. Czy podnosić tą wartość "ring ratio" czy zostawić ?  Ustawienie tego samego mnożnika co CPU kończy się nie wstaniem kompuetera, więc na razie tego nie ruszam. Ale dobrze by wiedzeć do czego to służy?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to samo co uncore ratio u innych.
"Współczynnik Uncore odnosi się między innymi do częstotliwości pamięci podręcznej używanej przez procesor."

Edytowane przez Setnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja też podkręcałem 9700 k jakieś 10 dni temu, przeglądając poradniki zalecali by ring ratio ustawić ok. 300 mhz mniej niż Vcore, ja też mam podkręconego na 4,9 na 1,345 v, i u mnie chodzi bez problemu ring na 4600mhz.

Az czystej ciekawości jak u Ciebie z temperaturami, czy testowałeś OCCT z małymi danymi i AVX2 bez offsetu lub prime95 smallfft z włączonym AVX2 bez offsetu ( wiem że overkill ale z ciekawości chciałbym wiedzieć jak z temperaturami) bo u mnie bardzo gorąco po 10 min (ok. 100 st na pojedynczych rdzeniach) z Noctua nh d15 chromax. W innych testach i użytkowaniu/grach temp. ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ring ratio powyżej 4.3 ghz wywala błędy lub się wiesza w OCCT. To samo powyżej 4,9 procesor wywala błędy już przy 5.0 ghz. Średnia sztuka się mi trafiła, ale i tak jest mega wydajnie. Myślę że na 4 lata starczy CPU, GPU wymienie za 2 lata jak się pojawi więcej gier. Idzie PS5 to pewnie parę gierek się trafi. Może coś z AMD wezmę w średnim segmencie, bo już w highendy nie idę.  Za to co Nvidia sobie życzy w przypadku 2080Ti to już przesada. Jeszcze mnie nie pogrzało, by dać ponad 5000 zł kartę jak cały zestaw złożyłem za 7000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...