Skocz do zawartości
Marysiaaa

Czy opłaca się kupić taki używany komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam możliwość kupienia używanego kompa za 1,6k o mniej więcej takiej specyfikacji:

-AMD FX-6350

-płyta główna gigabyte (szczegółów brak)

-karta graficzna gtx 1060 (3gb - szczegółów brak)

-8gb ramu (ddr 3) wiem tylko że 1600 cl11

-zasilacz fsp fortron

nie mam pojęcia jaka obudowa, chłodzenie pewnie podstawowe.

Co myślicie? Jestem w trudnej sytuacji, nie znam się na komputerach, mam niski budżet, mój chłopak mówi, że jest okej i że mogę śmiało brać, bo on go testował i za tą cenę lepszego nie kupię, a po co przepłacać za nowy, jak mogę mieć coś taniej. Z drugiej strony chłopak mojej siostry, mówi że to staroć i że lepiej dołożyć 600 zł i mieć nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to padaka , płyta pewno będzie średnia , do tego ram DDR3 o niskim taktowaniu .

Karta jeszcze ujdzie choć za jakiś czas 3 GB VRAM mogą dawać już w kość .

Procka na allegro można wyrwać za ~200 zł , GTX to 600+ zł za używki , ram 120--150 zł .

1 000 do 1 200 zł można jeszcze dać , 1 600 zł to już za dużo w stosunku do realnej wartości

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1060 3 GB to chyba nowe po 600 zł chodzą, sam mam tekiego . Na allegro widać aukcje w okolicach 450-500 zł. Kompa zdecydowanie nie warto brać, lepiej już coś nowego (i3-9100F, albo ryzen 3100, 1200 AF).

Tutaj porównanie FX 6300 vs ryzen 1200 https://www.youtube.com/watch?v=WYl9Q87bICM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...