Skocz do zawartości
harmonix

Jakie ekstremalnie niskie chłodzenie do Ryzen 5? Płaskie ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę zapakować Ryzena 5 3400G do obudowy Chieftec IX-03B (https://www.chieftec.eu/pl/obudowy/itx/seria-compact/ix-03b.html)

Aby to się udało muszę mieć bardzo niskie chłodzenie. Znalazłem m.in Noctua NH-L9a-AM4 (https://noctua.at/en/nh-l9a-am4) które ma tylko 37mm wysokości, ale jest niestety trochę za drogie - procesor będzie chodził na nominalnym taktowaniu, nie potrzebuję chyba tak drogiego chłodzenia.

Czy możecie polecić coś innego tak do max 100zł?

 

EDIT: za 130 znalazłem Cryorig C7 https://www.ceneo.pl/43474423 - czy to opcja godna polecenia? Ma on 47mm, a obudowa 63mm, całkiem prawdopodobne, że jednak będzie za wysoki.

zdrowia, harmonix

Edytowane przez harmonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. strony chiefteca max. wysokość chłodzenia cpu to 30 mm .

Przy tej wysokości i budżecie za dużego wyboru nie ma , praktycznie same głośne wyjsce od Akasy , problemem jest brak kompatybilności z AM4 - przynajmniej takiej informacji nie ma w opisie .

Większość ma tylko zgodność z Intelowskimi socketami w opisie , zgodność z socketami AMD ma tylko 1 model Akasa (AK-CC1101EP02) za ~60 zł , z tym że masz to AM3+ .

Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, reyden napisał:

Wg. strony chiefteca max. wysokość chłodzenia cpu to 30 mm .

Przy tej wysokości i budżecie za dużego wyboru nie ma , praktycznie same głośne wyjsce od Akasy , problemem jest brak kompatybilności z AM4 - przynajmniej takiej informacji nie ma w opisie .

Większość ma tylko zgodność z Intelowskimi socketami w opisie , zgodność z socketami AMD ma tylko 1 model Akasa (AK-CC1101EP02) za ~60 zł , z tym że masz to AM3+ .

Ceny z morele.net

Zaczepy jeśli są na płycie to są takie same jak na AM3+, więc bardziej to zależy od płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba wrzucę dysk M.2 i wybiorę któryś z Cryorig C7 lub Noctua NH-L9a-AM4. Zestaw ma stać na biurku, zależy mi na ciszy, więc nie będę ciął ceny kosztem komfortu. Zdaje się, że Noctua NH-L9a-AM4 Noctua jest cichsza od Cryorig C7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Cooler Master MasterAir G200P RGB Ma 39mm, a różnica między Noctua NH-L9i? to 2 stopnie na korzyść noctua. Przy czym noctua kosztuje jeszcze raz tyle. A ilość emitowanego hałasu myślę będzie na tym samym poziomie. Tylko tutaj pojawia się problem, bo wedle specyfikacji chłodzenie które możesz maksymalnie zamontować, to 30mm. Tylko to jest w sytuacji gdy masz Zamontowany HDD lub ssd w zalecanym ustawieniu. Czyli bez problemu wejdą te dwa chłodzenia które podałem. Teraz jednak kwestia pozostaje które bardziej Tobie odpowiada. Bo wydajnościowo są niemal równe natomiast różni je cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...