Skocz do zawartości
abruzzi1

AMD Ryzen 4900h vs 4800h

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem zainteresowany kupnem Asus Tuf Gaming A15.

Patrząc na porównania, testy różnica w wydajności pomiędzy tymi dwoma jednostkami jest b. mała, czy zatem opłaca się dorzucać na ten czas 600zł do 4900h. Czy raczej ekonomicznie uderzyć w 4800h?
Pozdrawiam.

Edytowane przez abruzzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie używany do gier;) Po 10 latach, czas na zmianę staruszka, muszę przetestować parę nowszych tytułów, akurat zbliża się okres zimowy, gdzie będę mógł trochę spędzić wolnego czasu przy laptopie i "giercowaniu". Nie ukrywam, właściwie to mam nadzieję, że połączenie 4800h czy właśnie 4900h + rtx2060 wystarczy na średni detal w Cyberpunku, by płynnie chodziło?

Edytowane przez abruzzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/566812-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-r7-4800h-16gb-512-144hz.html

https://www.x-kom.pl/p/602026-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-960-rtx2060-144hz.html

Gdybym chciał dostawić +16gb pamięci ram, to w pierwszym przypadku musiałbym dopłacić 600zł, zaś w drugim 150zł, skąd taka duża różnica cenowa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej byłoby spytać sklep.

Ja od siebie polecę legiona, który ma dwa solidne argumenty. Dobra matryca ips z wysokim pokryciem kolorów, oraz dobre chłodzenie. Według mnie, tych rzeczy Tuf nie spełnia. https://www.x-kom.pl/p/602018-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-rtx2060-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, przeglądając fora, też skłaniam się propozycji Lenovo.  Z tą matrycą, chodzi o to, że posiada więcej nitów (300)?

Tak, warto jednak było poczekać na na kolejnych producentów wprowadzających duet r4800+rtx2060. Ale jeszcze się wstrzymam z kupnem(ponoć teraz najgorszy okres), zobaczymy jak będą się zachowywać ceny podobnych zestawów. Myślę kupić po nowym roku(styczeń), chociaż przecież przed nami okres czarnopiątkowy, przedświąteczny,  i promocje.

Najlepiej byłoby poczekać na premiery nowej generacji zen 3 i nowych kart graficznych 3xxx, ale to raczej dłuższa perspektywa czasu.;)

Ciekawe czy będą wstawiać rtx2070 przy tych ryzenach?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...