Jump to content
Sign in to follow this  
torrentius

[200-300PLN] Zestaw bezprzewodowy klawiatura + mysz

Recommended Posts

Cześć,

Szukam zestawu klawiatury i myszy bezprzewodowych.

Moje wymagania co do klawiatury:
- możliwie cicha
- klasyczny układ klawiszy - w tym momencie korzystam z DELL KB212-B, czyli mam wyraźne odstępy co cztery klawisze F, niski enter, ctrl po lewej stronie, długie shifty itd.
- blok numeryczny nie jest konieczny, ale jego obecność nie będzie mi przeszkadzać
- obecność diod powiadomień wskazana - caps lock, num lock itd.
- dodatkowe klawisze funkcyjne opcjonalne, ale niekonieczne (bardziej od jakiegoś bloku multimedialnego zależałoby mi na możliwości włączenia komputera za pomocą klawiatury)

Moje wymagania co do myszy:
- dwa przyciski i rolka z przyciskiem to wszystko, czego mi trzeba (obecna mysz: DELL N231)
- może być umiarkowanie masywna, na pewno nie mniejsza niż obecna - ta ma około 11-12cm długości.
- gram w gry, również takie obsługiwane myszą, ale nie profesjonalnie - nie spodziewam się, żebym potrzebował pro-gamingowych DPI (głównie myszy używam, kiedy odpalam jakieś Elder Scrolls, za to w FPSy nic a nic)

Ogólne wymagania - schludny, minimalistyczny lub klasyczny design. Podświetlenie RGB zupełnie zbędne, acz jeśli są bezprzewodowe modele klawiatur tego typu z opcjonalnym delikatnym podświetleniem klawiszy, to uważałbym je za plus. Działanie na wspólnym nadajniku. Czarne lub ciemnoszare. Nie wiem jak z zasilaniem - spodziewam się, że większość modeli jest na baterie i podejrzewam, że to lepsza opcja niż ewentualny wbudowany, degradujący się z czasem akumulator, ale chętnie wysłucham lepiej zorientowanych. Oczywiście im dłużej sprzęt będzie działał na bateriach, tym lepiej.

Chciałbym sprzętu używać również z Raspberry Pi, więc oprogramowanie systemowe producenta nie powinno być kluczowe dla poprawnego działania.

Kupiłem w tym tygodniu Logitech MK295 Silent Wireless. Odsyłam jednak sprzęt do sklepu. Sama klawiatura spełnia moje wymagania, jednak od razu okazało się, że jest krzywa i buja się na biurku. Ponieważ dołączona mysz jest bardzo niewielka, zamiast wymienić wadliwy egzemplarz na inny i przyzwyczajać się do małej myszy, postanowiłem wznowić poszukiwania, zwiększając jednocześnie potencjalny budżet.

Z góry dziękuję za propozycje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten Logitech nie wygląda źle. Nie jest to ultramała myszka, ma te swoje 11 cm. Switche nie są bardzo głośne.
https://www.x-kom.pl/p/591048-myszka-bezprzewodowa-logitech-m190-czarna.html

Co do klawiatury do może przypadnie Ci do gustu klawiatura, która jest żywcem wyciągnięta z laptopa, więc jest cicha i schludna.
https://www.x-kom.pl/p/462665-klawiatura-bezprzewodowa-hp-pavilion-600-bialy.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Saper11, dziękuję za sugestie.

Jednak ponieważ chciałbym, aby mysz i klawiatura działały na jednym nadajniku (również po to, żeby można je było szybko przepiąć do Raspberry Pi), zapewne jestem skazany na Logitech + Logitech (lub zestaw zawierający K&M innego producenta).

W ogóle nie spodziewałem się, jak skomplikowaną przygodą będzie wybór nowej klawiatury i myszy. Wszędzie coś nie tak, chyba że masz pięciokrotność mojego budżetu do wydania. Jeszcze kilka dni temu miałem kupić switch do przełączania K&M między urządzeniami. Okazało się jednak, że moja niemłoda już myszka zaczyna nawalać. Bezprzewodowa K&M wydawała się więc idealnym rozwiązaniem. No i może by była - jakby dzisiejsze tańsze opcje nie były tandetne (ten Logi Silent, którego przez chwile miałem, uginał się w stopniu, jaki klawiaturze za 150 z pewnością nie przystoi), a drogie za drogie :)

Ostatecznie mogę kupić Switch i nową mysz przewodową, ale jeszcze się porozglądam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.