Skocz do zawartości
atol

Upgrade CPU + mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie siedzę na Z370-A PRO (MS-7B48) + i5-8400, 2x8gb ram + rtx 2060, ogrywam ac:valhalla, ale użycie procka często graniczy z 100% i fps delikatnie mówiąc spada w miastach, podobnie jak z total war:warhammer przy zbyt liczebnych armiach na mapie. Jako że do wymiany 2060 mi się nie spieszy (wydaje mi się że jest to wystarczająca karta do poradzenia sobie z tymi grami na high-very high, takie są też obecne ustawienia graficzne przy rozrywce),  i mam możliwość darmowej wymiany płyty głównej w granicach 500zł, zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

MSI X470 GAMING PLUS MAX + AMD Ryzen 5 3600 - koszt całej operacji to głównie koszt procesora i dopłata paru złotych do mobo czyli budżet ok 1000zł, max 1100

Tym przechodząc do sedna tematu - czy jest to najlepsze rozwiązanie w kwestii upgrade procka, i czy jest to w ogóle sensowne pod względem przyrostu mocy, biorąc pod uwagę resztę podzespołów jak i obecny procesor.

Proszę o poradę ?

Edytowane przez atol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, atol napisał:

  i mam możliwość darmowej wymiany płyty głównej w granicach 500zł, zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

?

jak możesz wydać więcej to brałbym i7 10700F i płyte b460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stever napisał:

Trochę taniej wyniesie Cię to na i5 10 generacji, płyta nawet jak weźmiesz tańszy Z490.

i5-10400 wydaje się około 20% gorszy od r5-3600, czy źle patrzę ? bo i5-10600 jest trochę powyżej widełek cenowych, do wydania mam 1100 na samprocesor, jeżeli płyta kosztuje 350 zamiast 500 wiele to w tej kwestii nie zmienia ? 

3 godziny temu, rajtrasink napisał:

jak możesz wydać więcej to brałbym i7 10700F i płyte b460

niestety, 1100 na procek to maksimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...