Skocz do zawartości
Ponzworth Vanderpump

Obudowa z panelem z przodu (ATX)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Szukam sensownej obudowy która pomieści płytę ATX (aorus b450) o w miarę klasycznym wyglądzie.

Z panelem z przodu - większość ma u góry. Pudło zamierzam podwiesić pod blatem biurka i o ile palec wsunę by wcisnąć przycisk tak wszystkie złącza będą niedostępne.

Sprzęt mam póki co nie wymagający, 970 gtx która ma ~30cm, dvd i 4 dyski z czego 2 talerzowe. Bez OC.

Moje typy na ten moment to :

SilentiumPC Armis AR6
Modecom Oberon Pro

Obie fajne - zwłaszcza wymiarowo - nie chciałbym nic większego ani cięższego - całość musi się zmieścić w 15KG

Minusem obu jest zasłonięty niemal w całości przód i przez to zmniejszony obieg powietrza.

Lepiej tu wypada AR6 RGB bo przedni panel jest przewiewny, z drugiej strony dopłacam drugie tyle za okno ze szkła i LEDy  które mi nie są potrzebne - w dodatku przez środek będzie szedł uchwyt więc i tak zasłoni.

Są inne opcje? Rynek widzę zdominowany przez obudowy z panelem u góry

Edytowane przez Ponzworth Vanderpump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 co wybrałeś według mnie lepszą opcja była by SilentiumPC Armis AR6 jednakże jeżeli masz trochę czasu przed zakupem kompa podczepiłbym ci https://www.x-kom.pl/p/482020-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1-tg.html jednkaże warto chwile poczekać ponieważ obecnie cena jest minimalnie zawyżona. Ma 2 wbudowane wentylatory i siatkę na przodzie dzięki czemu jest duży przepływ powietrza. Minusem będzie potrzeba częstszego czyszczenia podzespołów. Ewentualnie jeżeli wolisz bardziej gamingowe obudowy to warto wziąć jedną z serii ,,Genesis Titan".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chloru napisał:

InWin 303 - tym bardziej, że ma wlot powietrza od dołu i z boku. Bardzo ładna, bardzo solidna. 

Faktycznie mega ciekawa, ale ma wadę - waży niemal 11KG. Zostaje wtedy 4KG na cały komputer a sam Fortis3 waży 0.8KG i obawiam się że przekroczę 15.

51 minut temu, 3MISZCZU3 napisał:

Z tych 2 co wybrałeś według mnie lepszą opcja była by SilentiumPC Armis AR6 jednakże jeżeli masz trochę czasu przed zakupem kompa podczepiłbym ci https://www.x-kom.pl/p/482020-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1-tg.html jednkaże warto chwile poczekać ponieważ obecnie cena jest minimalnie zawyżona. Ma 2 wbudowane wentylatory i siatkę na przodzie dzięki czemu jest duży przepływ powietrza. Minusem będzie potrzeba częstszego czyszczenia podzespołów. Ewentualnie jeżeli wolisz bardziej gamingowe obudowy to warto wziąć jedną z serii ,,Genesis Titan".

Tą już oglądałem - była by idealna gdyby nie panel o góry - pomijając to dokładnie takiej szukam - prostej i przewiewnej.

AR6 chyba faktycznie z tej dwójki jest ciekawsze i póki co bliżej mi do niej. Wersja RGB ma front jaki szukam, ale ma też szybę z boku, która tylko dociąża samą obudowę.

Do listy obserwowanych dodaje jeszcze Pure Base 600 od be quieta, mimo że nie ma przewiewnego frontu, ale wybór jest tak mały że jeszcze rozważę kupno używanej starszej obudowy z czasów gdy trend był jeszcze inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ponzworth Vanderpump napisał:

Faktycznie mega ciekawa, ale ma wadę - waży niemal 11KG. Zostaje wtedy 4KG na cały komputer a sam Fortis3 waży 0.8KG i obawiam się że przekroczę 15.

Może się zmieścisz w 301 (mATX only) ~6,5 kg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym szedł w jakieś lepsze mocowanie tego do biurka. Ten InWin to może nie jest król przepływu ale te 11 kg wynika z zastosowanych materiałów. Jakościowo to będzie duża różnica vs SPC moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chloru napisał:

To ja bym szedł w jakieś lepsze mocowanie tego do biurka. Ten InWin to może nie jest król przepływu ale te 11 kg wynika z zastosowanych materiałów. Jakościowo to będzie duża różnica vs SPC moim zdaniem. 

Tak, wygląda ładnie i bardzo solidnie, ciąg powietrza jest od dołu co po podniesieniu powinno dać dobry efekt. Do tego zamknięta góra więc można dosunąć niemal do samego blatu. Bardzo mocno rozważam, muszę zmienić uchwyt bo obecny pozwala tylko na 15kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 18:54, Ponzworth Vanderpump napisał:

 muszę zmienić uchwyt bo obecny pozwala tylko na 15kg.

Masz jakiś link do tego uchwytu? Jak to wygląda? Może sobie miejsce pracy też przeorganizuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chloru napisał:

Masz jakiś link do tego uchwytu? Jak to wygląda? Może sobie miejsce pracy też przeorganizuje... 

To ten: https://www.expondo.pl/fromm-starck-uchwyt-na-komputer-podwieszany-do-15-kg-10260075

Ale teraz rozważam też NewStar CPU-D200 bo ma wyższy udźwig i InWin powinien dać radę, niestety jest też sporo droższy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...