Skocz do zawartości
nejmed

Zmiana 1080ti na 3060ti - problem z zasilaniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu sprzedałem ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti i wczoraj dotarł do mnie w końcu MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB GAMING X TRIO w międzyczasie nic się nie zmieniło w platformie i mam problem z uruchomieniem komputera, mianowicie przy każdym uruchomieniu płyta główna pipczy ale nie są to pojedyncze dźwięki tylko krótka seria/pojedynczy dźwięk lekko przerywany jak to przy beep'ach po czym po chwili normlanie się uruchamia i komputer w zasadzie działa normlanie, gry się uruchamiają itp.

Problem pojawił się jednak z Oculus Rift, który wcześniej działał bez zarzutu przez przedłużacz do kable HDMI (długość 2 metry) a teraz nie ma obrazu w googlach, natomiast jak podłączę bezpośrednio do karty to obraz jest i też działa wszystko normalnie... Czytałem, że problem rozwiązuje repeater ale w wypadku kabli 5-10 metrowych czy może być zbyt mało prądu na wyjściu HDMI aby odpowiednio "nakarmić" Oculusa? 

Wynika z tego, że chyba jest jakiś problem z zasilaniem (a nie powinno być bo ta wersja 3060 ti ma mniejsze TDP niż moja poprzednia 1080ti obie karty były podłączane tymi samymi wtyczkami 2x8 pin z oddzielnych "tasiemek" z zasilacza) i pytanie jak go rozwiązać? 

Moja platforma to MSI 370 Z SLI plus i5 8400 dysk SSD NVME ale wpięty w gniazdo, które nie ogranicza magistrali PCI-E karta rozszerzeń z portami USB 3.0 podłączona do PCI do obsługi czujników z Rifta i zasilacz... właśnie muszę sprawdzić jaki jest ale albo 550 lub 650 XFX z certyfikatem Gold na pewno. Jak będę w domu to dokładniej sprawdzę. No w konfiguracji ani portach nic się nie zmieniło poza kartą graficzną.

Czy wyjęcie kości RAM oprócz jednej lub nie wiem odpięcie urządzeń USB wszystkich i uruchomienie komputera z samą kartą graficzną coś da w kwestii tego błędu płyty głównej i ew braku prądu czy to rzeczywiście zasilacz za słaby, czy może jakieś ustawienia na płycie głównej dotyczące magistrali PCI trzeba/ da się zmienić?
 

to problem z VGA jak się uruchamia to się świeci dioda debug przy VGA ale potem normalnie bbotuje... nie wiem o co chodzi jak sprawdzić czy karta graficzna dostaje odpowiednią ilośc mocy? ?

Sprawdziłem zasilacz no ma 750 W więc mocy mu nie brakuje, nie wiem o co chodzi ? płyta główną może nie współpracować z tą kartą? BIOS zaktualizowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mu już płyta główna sygnalizuje problem przy bootowaniu to gdzie tam do win i sterowników. Ja bym sprawdził kartę na innej konfiguracji i jak jest to samo oddał/wymienił (raczej to 2 ze względu na dostępność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radiergummi napisał:

Standardowo, wyłącz CSM w biosie.
Jak zwierzęta macie systemy zainstalowane na dyskach z mbr zamiast gpt. Wyłącz CSM i zainstaluj system w trybie UEFI.

hmm sprawdzę przy okazji zmiany platformy, póki co zmieniłem główny adapter na IGP czyli integre i system bootuje bez beepów i błędów odrobine wolniej zapuszczę kombustora czy karta jest stabilna przed chwilą 2 godziny grania w Beas Saber (bezpośrednio do korty wpiętego) i bez jakiś problemów... może rzeczywiście nowe karty dają słabszy sygnał na wyjściu z HDMI i dla Rifta to już to za mało i nie odpala obrazu w googlach - czytałem w internecie i wielu osobom zakup repeatera ze wzmocnieniem rozwiązał ten problem. O tyle dziwne, że ten sam przedłużacz HDMI i Rift działał dobrze na 1080Ti oraz na moim laptopie (lenovo X1 extreeme) temu ten temat no i błąd na płycie też znikąd się nie bierze przecież

5 godzin temu, radiergummi napisał:

Standardowo, wyłącz CSM w biosie.
Jak zwierzęta macie systemy zainstalowane na dyskach z mbr zamiast gpt. Wyłącz CSM i zainstaluj system w trybie UEFI.

Raczej jest w trybie UEFI, idzie to jakoś sprawdzić?Mam partycje EFI a ona raczej tylko przez UEFI jest używana...

5 godzin temu, bamboocha napisał:

Tyle że mu już płyta główna sygnalizuje problem przy bootowaniu to gdzie tam do win i sterowników. Ja bym sprawdził kartę na innej konfiguracji i jak jest to samo oddał/wymienił (raczej to 2 ze względu na dostępność)

uruchomiłem kombustora, test (GL) msi-01 przez 25 minut 0/0 artefaktów 111500 klatek wygenerowanych (średnio 75) i temperatura karty nie przekraczała 69 stopni, chyba jest z nią wszystko w porządku....

zmiana w BIOS z CSM na UEFI powoduje, że beepów nie ma no ale system nie wstaje bo wiadomo chyba bez reinstalacji się nie obejdzie w takim wypadku, dam znać wkrótce czy rozwiązał się problem z Riftem też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...