Skocz do zawartości
Blue

JAK POPRAWIC BAS W CREATIVE MEGAWORKS 510D??!!

Rekomendowane odpowiedzi

OTÓŻ MAM TE GŁOŚNIKI I JESTEM ROZCZAROWANY BASEM.

SUBWOOFER NIE POSIADA ZADNEGO WYLOTU SKĄD BAS MÓGŁ SIĘ WYDOBYWAĆ TAK JAK TO MA MIEJSCE W MODELACH INSPIRE I NP. W LOGITECHACH. CZY MOZNA SAMEMU ZROBIC TAKI WYLOT I JAK??

A MOZE JEST JAKIS INNY SPOSÓB??? :?: :wink: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś wzór jak to jest zrobione w Megaworks THX 550. Te głośniki wygladaja tak samo różnią się tylko tą dziurą.

Dałbym tego subwoofera mojemu kuzynowi on się zna na tym ale potrzebowałbym jeszcze jak wygląda THX 550 w środku i posłużyć się nim na wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może słaby bas wynika ze złego ustawienia suba w pokoju???? Spróbuj różnych ustawień mebli i suba i wybierz to które daje najlepszy bas. Brak bass reflexu powoduje pardziej twardy i mocny bass (tzw. KICKBASS) a otwór pozwala zejść bardzo nisko subowi. Zresztą nie każdy głośnik jest przystosowany do obudowy otwartej. Stosowanie takiej obudowy może dać zupełnie inny efekt niż oczekujesz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyt ignoranctwa, taki sibwoofer jak masz i wogóle takie głośniki nazywany zamkieniętymi. I jest to typ głośników chrakteryzujący sir nieższą skuteczności niż odpowieadający mu mocą głóśnik otwarty, ale lepszą jakością, precyzją dźwieku w szczególnosci basu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bass w obudowach otwardtych (B-R) jest bardziej potężny (nawet 20Hz!!!) i potrafi zatrzęść całym domem ale do muzy techno się zabardzo nie nadaje bo ma duże opuźnienie :( i może głowę rozwalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <span style="color:red;">[ciach!]</span>lka to sorki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to sorki ;)

No może z tym komputerowym to przesadziłem ale np. głośnik Boschmanna 30cm 300W RMS 20Hz (180zł) w dobrze skonstruowanej obudowie (~100zł) potrafi "przesuwać ściany" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może z tym komputerowym to przesadziłem ale np. głośnik Boschmanna 30cm 300W RMS 20Hz (180zł) w dobrze skonstruowanej obudowie (~100zł) potrafi "przesuwać ściany"  :wink:

Pamietam ze pisales cos na ten temat , ale ciagle nie chce mi sie wierzyc , ze ten glosnik ma 300W RMS - tym bardziej ze kosztuje 180zl i rzekomo schodzi do 20Hz. Mialem do czynienia z wieloma prawdziwymi hi-fi subwooferami i nawet takie konkretne modele za ok 2000 zl rzadko kiedy potrafia zejsc tak nisko (przy spadku rzedu +- 0,5 dB). Co do komputerowych to tak szczerze mowiac jest to tylko namiastka prawdziwego basu. A co do przesuwania scian to jako ciekawa przygode proponuje wlasnie posluchac w akcji wspominany przeze mnie subwoofer Paradigm Servo-15. W tym roku na Audio Show w Warszawie niestety nie mozna bylo juz go posluchac - zgadnijcie dlaczego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to sorki ;)

Śmiejesz się, jak zapuściłem bass_test z oślej na creative 4+1 to okna chciały wypaść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to sorki ;)

Śmiejesz się, jak zapuściłem bass_test z oślej na creative 4+1 to okna chciały wypaść...

Dobra dobra - a jaka masz powierzchnie pokoju - bo ja ciagle mowie o 23m2 a nie jakiejs sorki klitce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to sorki ;)

Śmiejesz się, jak zapuściłem bass_test z oślej na creative 4+1 to okna chciały wypaść...

Dobra dobra - a jaka masz powierzchnie pokoju - bo ja ciagle mowie o 23m2 a nie jakiejs sorki klitce ?

10m2 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - komputerowy subwoofer i zatrzasc domem :). Tiaa - taki Paradigm Servo-15 (6000 zl :D to rozumiem ale komputerowa <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to sorki ;)

Śmiejesz się, jak zapuściłem bass_test z oślej na creative 4+1 to okna chciały wypaść...

Dobra dobra - a jaka masz powierzchnie pokoju - bo ja ciagle mowie o 23m2 a nie jakiejs sorki klitce ?

10m2 :?

No to jeszcze sie zmiesciles - dla mnie klitki zaczynaja sie od 9m2 i ponizej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks :lol: A tak serio to wiadomo, że taki subwoofer nie zdziała wiele i dyskoteki się na nim nie zrobi, ale jak trza porządnie w jakiejś gierce lub filmie huknąć to radzi sobie on całkiem dobrze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup bassrflexa wyjmij glosnik z tej budy co masz i wyjmij chymm niewiem jak o nazwac :oops: (zlacza z tylu) i zrob nowa obudowe i wstaw glosnik , basreflexem i oczywiscie te (zlacza) wstaw

 

 

sorry za (zlacza) ale niewiem jak to nazwac :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nic nie rób bo możesz tylko spierniczyć obudowę a efekt jaki uzyskasz po zrobieniu otworu bass-reflexu może być inny niż oczekujesz.

 

Ja mam 2 subwoofery do kina domowego i nie są to jakieś głośniczki które pierdzą za 1000zł - jeden jest zbudowany w oparciu o obudowę zamkniętą z dwoma głośnikami 17 cm,a drugi z bass-reflexem z 1 głośnikiem 25 cm, i powiem szczerze, że bardziej przypadł mi do gustu dźwięk z subwoofera w obudowie zamkniętej.

Bas jest szybki zwarty i elastyczny, bardzo mięsisty czyli taki jaki lubię, a co do subwoofera z bass-reflexem to dźwięk jest fajny,głośniki zbudowane w oparciu a ten typ obudowy dostają niezłego kopa przy odtwarzaniu najniższych rejestrów ale tunele bass-reflexu muszą być przy tym bardzo dobrze wyprofilowane żeby nie było słychać furkotania powietrza wydobywającego się z owego tunelu.

 

Jak chcesz zrobić otworek w obudowie to najpierw mocno się zastanów bo nie każdy głośnik który świetnie współpracuje z obudową zamkniętą będzie dobrze grał w obudowie z bass-reflexem. Musisz też wiedzieć, że średnica otworu oraz jego długość dobierana jest do pojemności obudowy jak również do parametrów technicznych głośnika czyt. częstotliwości rezonansowej, masy drgającej, długości cewki itd.

Do obudów zamkniętych w większości przypadków stosowane są głośniki które potrafią osiągać wysokie wychylenia membrany ponieważ specyfika obudów zamkniętych jest inna niż tych z bass-reflexem, w zamkniętych ciśnienie akustyczne z tyłu membrany jest tłumione i tym samym impuls elektryczny powoduje, że głośnik osiąga wysokie wychylenia membrany. Ten sam impuls elektryczny puszczony do głośnika w obudowie bass-reflex spowoduje zdecydowanie mniejsze drganie głośnika przez to że ciśnienie z tyłu membrany nie jest tłumione wewntąrz obudowy lecz jest wyrównane czyli wyprowadzone na zewnątrz obudowy.

Głośnik w obudowie zamkniętej ma lepsze charakterystyki impulsowe lecz bas nie schodzi tak nisko jak w przypadku obudów z bass-reflexem. Z kolei obudowy z otworem poprawiają charakterystykę przetwarzania basu przez dodanie ciśnienia z tyłu głośnika do ćiśnienia z przodu głośnika przez co uzyskujemy niższy rezonans membrany i lepszy bas niestety charakterystyka impulsowa jest gorsza.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na w/w temat to poszukaj w necie informacji o obudowach zamkniętych i bass-reflex. Z pewnością znajdziesz coś co Cię zainteresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie widziałem moje głośniki i widziałem głośniki Megaworks 550THX (wyglądają identycznie) niczym sie nie różnią.Mają tą samą moc a w subwooferze jest wylot.

Subwoofer jest oczywiście na ziemi z boku.

Co radzicie?? Zostawić czy robić coś z tym??

Kuzyn ma Logitechy Z680 i tam jest bas jaki ja chciałbym mieć. :cry: a nie mam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na Inspire 5300 wystepuje dziwne zjawisko - przy mocniejszym basie (i glosniejszym sluchaniu) slychac taki rytmiczny przytlumiony gwizd wydobywajacy sie wlasnie z tego otworu z boku wooferka... Nie wiem czy tylko u mnie, ale chyba powoduje to powietrze wydobywajace sie na zewnatrz glosnika (cisnienie). Zrobilem test i wlozylem w ta rure karteke A4 odpowiednio zwinieta w rulon, i wypuscilem na zewnatrz okolo 5cm, po tym jakby swist stal sie mniej slyszalny :roll: Ma ktos podobne zjawisko na tych Creativach?

PS: Woof stoi na biurku, nie mam miejsca na podlodze :roll:, a mogl bym go jeszcze dodatkowo zbutowac, co by chyba nie odbilo sie najlepiej na generwoanym przez niego dzwieku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie widziałem moje głośniki i widziałem głośniki Megaworks 550THX (wyglądają identycznie) niczym sie nie różnią.Mają tą samą moc a w subwooferze jest wylot.

Subwoofer jest oczywiście na ziemi z boku. 

Co radzicie?? Zostawić czy robić coś z tym??

Kuzyn ma Logitechy Z680 i tam jest bas jaki ja chciałbym mieć. :cry:  a nie mam :cry:

Lepiej zostaw. PAMIĘTAJ ŻE NIE KAŻDY GŁOŚNIK JEST PRZYSTOSOWANY DO OBUDOWY BASS REFLEX!!!!!!! A głośniki zawsze możesz sprzedać i kupić jakąś wierzę lub kolumienki ze wzmacniaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się poddać modowi subwoofer. Powinien być wszystko ok.CREATIVE MEGAWORKS THX 550 wyglądają identycznie,mają tą samą moc i w ogóle i mają bass reflex i grają rewelacyjnie.Moje różni tylko CHYBA ten subwoofer.Bo satelitki grają mi super.Dam znać tak kole wtorku (za tydzień) bo jadę na krótkie wakacje w piątek. W wtorek wracam.Krótki wypad w góry z kumplami :lol:

A głośnik wtedy oddam do przeróbki i zobaczymy co będzie dalej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEGAWORKS 510D

http://www.pl.tomshardware.com/video/20020...5/sound-08.html

MEGAWORKS 550THX

http://prisguide.hardware.no/vis_produkt.p...product_id=3798

 

Sub wygląda tak samo.Jedyna różnica to brak bas reflexu w 510D

Chyba nie powinno się nic zepsuć gdy zrobie to tak jak jest zrobione to w 550THx? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może z tym komputerowym to przesadziłem ale np. głośnik Boschmanna 30cm 300W RMS 20Hz (180zł) w dobrze skonstruowanej obudowie (~100zł) potrafi "przesuwać ściany"  :wink:

No to juz przegiełeś na maxa...300 Watt RMS 8O 8O 8O i firma Boschman i jeszcze na dodatek 180zł......niechce cie obraźić ale coś się tu cholernie niezgadza. Zrozumiał bym gdybys dał 300 W sinus ..bo takie firmy jak Boschman sie specjalizują w robieniu ludzi w balona i naciąganiu naiwnych na coś takiego jak "MOC 1000 WATT" itp itd.... Przy głosnikach wszelkiego rodzaju ten parametr niejest najważniejszy i mało znaczy.....powinieneś zwrócić uwage na skuteczność (co się moge założyć producent twojego "códeńka" już nie podał w opisie) bo ona opisuje możliwości dynamiczne głośnika. A co do pomiarów jakie firmy stosują aby uzyskać owe super moce to są tak nierealne i przy takich zniekształceniach że ten głośnik przy rzekomej mocy 300 watt wydobywał by takie dzwięki że aż boli na samą myśl.

Drugą niedorzecznością jest te 20 Hz....wybacz ale nawet sprzęt studyjny nie osiąga takich częstotliwości...nawet takie monstra startujące w DB DRAG tego nie zrobią( ten zakres był by zabójczy dla sprzętu który by sie rozleciał). W dobrej klasie wzmacniaczach stosuje się specjalne filtry subsoniczne które właśnie odcinają wszystkie częstotliwości poniżej 25 Hz.....

Apropo to w jaki sposób zmieżyłeś te 20 Hz ??????????

No i trzecie to obudowa za 100 zł...wybacz i ona może znosi te 20Hz....

Na kompach to sie może znasz ale walnij takie teksty ludziom na forach dotyczących audio to sam sie przekonasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sie dom trzesie to pojecie wzledne....

 

ja nie mam zadnego subwoofera, ale jak odkrece porzadnie 2x2 (dwie pary) 150wattowe glosniki, to szyby normalnie slychac ze jak chodza a lzejsze meble drgaja (rzeczy spadaja od drgan z polek).

na sprzecie sie nie znam ale mam jakis stary wzmacniacz duzy pioneera i glosniki B&W z kewlarowymi membranami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No może z tym komputerowym to przesadziłem ale np. głośnik Boschmanna 30cm 300W RMS 20Hz (180zł) w dobrze skonstruowanej obudowie (~100zł) potrafi "przesuwać ściany"  :wink:

No to juz przegiełeś na maxa...300 Watt RMS 8O 8O 8O i firma Boschman i jeszcze na dodatek 180zł......niechce cie obraźić ale coś się tu cholernie niezgadza. Zrozumiał bym gdybys dał 300 W sinus ..bo takie firmy jak Boschman sie specjalizują w robieniu ludzi w balona i naciąganiu naiwnych na coś takiego jak "MOC 1000 WATT" itp itd.... Przy głosnikach wszelkiego rodzaju ten parametr niejest najważniejszy i mało znaczy.....powinieneś zwrócić uwage na skuteczność (co się moge założyć producent twojego "códeńka" już nie podał w opisie) bo ona opisuje możliwości dynamiczne głośnika. A co do pomiarów jakie firmy stosują aby uzyskać owe super moce to są tak nierealne i przy takich zniekształceniach że ten głośnik przy rzekomej mocy 300 watt wydobywał by takie dzwięki że aż boli na samą myśl.

Drugą niedorzecznością jest te 20 Hz....wybacz ale nawet sprzęt studyjny nie osiąga takich częstotliwości...nawet takie monstra startujące w DB DRAG tego nie zrobią( ten zakres był by zabójczy dla sprzętu który by sie rozleciał). W dobrej klasie wzmacniaczach stosuje się specjalne filtry subsoniczne które właśnie odcinają wszystkie częstotliwości poniżej 25 Hz.....

Apropo to w jaki sposób zmieżyłeś te 20 Hz ??????????

No i trzecie to obudowa za 100 zł...wybacz i ona może znosi te 20Hz....

Na kompach to sie może znasz ale walnij takie teksty ludziom na forach dotyczących audio to sam sie przekonasz....

Zgadzam sie co do kosmicznych mocy glosnikow , jak rowniez amplitunerow i wzmacniaczy (glownie japonszczyzna ;). Wystarczy spojrzec na tylna tabliczke i od razu widac perpetum mobile :lol:

 

Co do 20Hz to faktycznie jest to wyzwanie ale bez przesady z twierdzeniem ze dobry sprzet tak nisko nie zchodzi.

 

Przyklad:

http://www.polpak.com.pl/paradigm/subwoofe...vo/servo-15.php

 

slyszalem to w akcji i powiem szczerze ze chlopaki z tej firmy wiedza co to znaczy prawdziwy subwoofer (niekoniecznie musi byc ten model). Co do komputerowych - to tylko i wylacznie zabaweczki , chyba ze jakies drogie modele Scirocco albo Klipscha - ale cenowo to inna bajka.

A co to trzesienia domem to wielu forum-owiczow pewnie testuje sprzet w pokoiku 10m2 a o drzenie szyb w takim przypadku nietrudno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że subwoofer wygląda tak samo nic nie znaczy. Patrząc na różnicę w cenie tych zestawów jestem pewien, że zastosowano odmienne głośniki i elektronikę.

Tym bardziej, że Creativy 550 posiadają certyfikat THX który stawia bardzo wysokie wymagania dla mocy poszczególnych głośników, charakterystyk kierunkowych dźwięku oraz jakości zastosowanych komponentów.

Jak chcesz to baw się w cięcie obudowy i tak jestem pewien, że nie uzyskasz efektu jakiego poszukujesz. Gdyby rzeczywiście głośnik zastosowany w tym subwooferze był przystosowany do pracy w obudowie bass-reflex to pewnie Creative już dawno sprzedawałby go w takiej właśnie obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...