Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam kilka pytań dotyczących warunków gwarancji  Next Business Day w laptopach firmy Dell. Czy mogę modyfikować rzeczy wymienione poniżej bez utraty gwarancji?

1. Wymiana dysku na większy.

2. Wymiana pamięci RAM.

3. Obniżanie napięcia procesora przez oprogramowanie (np. program Intel XTU).

 

Mam nadzieję, że umieściłem to pytanie we właściwym miejscu. Jeżeli nie to proszę o przeniesienie wątku.

Edytowane przez kzak33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Wielu serwisantów jak przyjeżdża to nawet nie patrzy na hdd czy ram. Mają wymienić np. matrycę to wymieniają matrycę. Ramu to ja bym nie wymieniał tylko dołożył. Jest on integralną częścią laptopa i w razie czego, musisz mieć laptopa w takiej konfiguracji jak kupiłeś (czyli dysk też musisz mieć pod ręką). Gdy są jakieś losowe wyłączenia kompa, to Dell może zrzucić winę np. na dysk czy ram i w takim momencie musisz pokazać, że na ich konfiguracji problem też występuje.

Obniżanie napięć w systemie moim zdaniem jest ok. Na etapie wbudowanego testu dell'a obniżone wartości chyba nie będą 'obowiązywać', a jedynie jak OS i program sie odpalą?

Ogólnie - modyfikuj sobie do woli, ale nim zadzwonisz po serwis doprowadź laptopa do takiego stanu, w jakim go kupiłeś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na myśli bok obudowy w desktopie. Tam są czujniki i komputer potrafi odpalić alarm i sie po chwili wyłączyć ? (staje robocze). W lapkach, gdzie spód masz na śrubki takich czujników nie powinno być, zajmują za dużo miejsca. Wejdź w bios, gdzieś na samym dole powinieneś mieć te część odpowiedzialną za logi. Jak tego nie znajdziesz, znaczy, nic nie loguje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...