Skocz do zawartości
erni_k

Nowy zestaw do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przyszedłem po poradę, w sprawie zakupu nowego zestawu z nastawienie do pracy, ale od czasu do czasu jakaś gierka też, tylko raczej mało wymagające tytuły pokroju Age of Empires 2 HD, z bardziej zasobożernych to wiedźmin 3 (choć i tak czasu na granie nie ma, więc to nie jest priorytet). Praca to CAD/CAM, do tego hobbystycznie obróbka zdjęć, wideo, rendering 3D, programowanie (visual studio).

Aktualny sprzęt:

MB: ASRock B85M Pro4

procesor: i5-4440

RAM: elixir 4GB DDR3 1600MHZ CL9 Dołożyłem jeszcze 8GB Kingstona bo było mi mało (nie gryzą się)

Zasilacz: Corsair VS 450W

Karta graficzna: Gigabyte GTX 650Ti BOOST 1GB

SSD system: Samsung 850 EVO 250GB SATA3

HDD: Seagate 1TB SataIII 

Monitory:  Benq BL2711U (4k), Benq GW2760S

 

Powyższy zestaw jeszcze jakoś daje radę. Więc jeszcze na te najbardziej pilne potrzeby wystarcza. Obecnie sytuacja na rynku jeśli chodzi o karty graficzne jest jak wiadomo, mówiąc delikatnie trudna. Dlatego tak trochę skłaniam się na razie do jakiegoś procka z wbudowanym gpu (karty ze starego zestawu nie chcę ruszać). Po wstępnych poszukiwaniach znalazłem Ryzena 4750g, który wydaje mi się obiecująco na takie tymczasowe rozwiązanie, podejrzewam, że i pogram na nim w proste gry typu AOE2 i coś tam popracuję, mając na uwadze dokupienie grafiki w przyszłości. Tyle, że jego dostępność leży i kwiczy. Ja już teraz w ogóle nie wyrabiam, co wyszło co nie, technologia idzie takim tempem, że nie jestem w stanie za tym nadążyć. Dlatego tak bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Powiem tak szczerze: nie wiem co robić. Komputer jest mi potrzebny, bo ten aktualny jest w innym pomieszczeniu niż mieszkam, co jest czasami problematyczne ze względów logistycznych. 

Pomówmy o budżecie, bo to jest dla Was ważne. Za bebechy bez karty graficznej niech będzie wstępnie 4k.

Pozdrawiam

Erni

może dopytam z nieco innej perspektywy... z tego co wyczytałem w obecnym momencie ceny intelów z 10 generacji są dobre w porównaniu do ryzenów... Czy zatem warto zakupić teraz intela 10tej generacji z UHD 630 na pokładzie? Czy może lepiej poczekać na 11tki intela? Czy jednak iść w stronę ryzenów?
Chociaż jak teraz spojrzałem, cena 4750g w ciągu kilku dni w jednym sklepie gdzie jest dostępny poszła kilka stówek do góry, to jakaś paranoja. Teraz rozważam bardziej 4650g, w kontrze do 10700f... Co myślicie?

Edytowane przez reyden
Scalone 2 posty w 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem , edytuj poprzedni post albo poczekaj na odpowiedź innych osób .

Intel jest dobry cenowo , wydajnościowo też sobie radzi , jak możesz to poczekaj na gen 11 a jak nie to bierz coś z obecnej generacji .

R7 4750g to ciężko będzie - drogi i słabo dostępny , w proshop jest na zamówienie ale cena ponad 1 700 zł i oczekiwanie na dostawę do 24 marca .

W dodatku jest to OEM bez chłodzenia .

Lepszym wyjściem będzie R7 3700X + tanie gpu np. GT1030 albo procek od Intela , wersja non-F ( drożej ) albo wersja F + GT1030 .

Budżetowo to sam procek i chłodzenie do niego ( jak kupisz 4750g ) wyjdzie z 1800+ zł , 3700X + najtańszy 1030 w morele wyjdzie aktualnie 1 853 zł , sprzęt masz od ręki , w dodatku GT1030 będzie wydajniejsze niż Vega 8 z 4750g .

Do tego płyta na B550 i szybki ram , pod ryzena jakieś 3600 mhz / 3733 mhz z sensownym CL - jak praca to najlepiej 32 GB lub więcej jak potrzebujesz tyle .

Płyta - 400-500 zł , ram 32 GB - 800+ zł .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, dawno nie udzielałem się na forach i zapomniałem zasady. 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, takie sugestie są dla mnie bardzo ważne.

Wstrzymam się w takim razie i poczekam na 11 generację. Niby integra w nich ma być porównywalna z GT1030... 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...