Skocz do zawartości
grillz123

Spadki FPS we wszystkich grach, temperatura karty na pulpicie wysoka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem gdzie to wstawić więc daję tu, proszę pomóżcie, bo nie wiem już co począć. W każdej grze mam odczuwalne spadki FPS, a karta grzeje się nawet w przeglądarce i załączają się wentylatory. 

Spadki widoczne są przy ruszaniu myszką i podglaszaniu, sciszaniu klawiszami multimedialnymi, wcześniej takiego problemu nie było. W grach temperatura proca (maks ile widziałem to 65 stopni przy wymagającym tytule) i karty bez zmian. Komputer mam od października i wszystko zawsze było w porządku. Postanowiłem zaaktualizowac sterowniki do karty i chipsetu. Bez zmian. Malware nie wykrywa zupełnie nic. Wróciłem nawet do starszego biosa, bo aktualizowalem niedawno, ale też nic.

 

Specyfikacja:

Ryzen 3 3100

GTX 1660 Super 6GB

Gskill 16 GB RAM 3200 MHz (dual)

MSI B450 Pro VDH MAX

Zasilacz SPC Vero L3 500w

 

Dyski:

- PatriotBurst 120 GB (system, 50 GB wolnego)

- Toshiba P300 1TB (gry, pliki)

i od tygodnia Crucial MX500 1TB, na którym siedzi tylko GTAV.

 

SMART oczywiście ok, nie ma żadnych błędów, prędkości w porządku. 

Co mam teraz zrobić? Może ponowna instalacja windy? Jestem już bezradny.. Pomocy przyjaciele 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

pierwsza myśl, hmmm masz sprytnie zainstalowane oprogramowanie do kopania krypto walut ? 

w win10 można za pomocą "Managera zadań" podejrzeć jaki proces obciąża CPU, Ram, Dysk, Sieć, oraz można najechać myszka tam gdzie jest napis procesor- prawy myszki rozwinie się lista i czwarta pozycja od dołu procesor  graficzny jest tez pozycja zużycie energii, sam Windows to powinno być  0-1% dla karty graficznej. 

jak masz nazwę procesu co obciąża kartę graficzna to łatwiej jest coś ustalić.

 

 

            

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok idziemy dalej , karta graficzna jest na gwarancji ? ,albo inaczej czy na śrubach są plomby, jak karta jest na gwarancji to kontakt z serwisem co zrobić z grzejąca się karta, ale nie napisałeś do jakich temperatur bez obciążenia karta dobija ?, jak nie ma śrub lub gwarancja się skończyła to zdemontować zestaw chłodzący ( mała uwaga tam nie ma nic skomplikowanego ale nie wprawne ręce mogą cos uszkodzić ) nie wiem nie znam się to szukam sklepu komputerowego stacjonarnego co prowadzi tez serwis i zapytać się ile taka usługa by kosztowała wymiany pasty i po wymianie sprawdzenia czy karta nadal działa i jakie ma temperatury , samemu zakupić pastę termoprzewodząca, oraz alkohol izopropylowy,  ja mogę polecić pastę Noctua NT-H1 ,ewentualnie gdy zdecydujesz się samemu przeprowadzić taka operacje to jak zamieścisz zdjęcia karty z zestawem chłodzącym i już z zdemontowanym zestawem chłodzącym to mogę Ciebie poprowadzić dalej, co czym i jak wyczyścić. 

https://www.morele.net/pasta-termoprzewodzaca-noctua-nt-h1-3-5g-nth1-509027/ 

https://www.x-kom.pl/p/586618-chemia-do-elektroniki-silver-monkey-ipa-alkohol-izopropylowy-100ml.html

to są tylko oferty pierwsze z brzegu można poszperać na Internetach czy gdzieś można zakupić te specyfiki taniej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...