Skocz do zawartości
kalkulator

Dysk ssd dla nowego PC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kalkulator napisał:

Witam.

Chciałem kupić dysk ssd do nowego komputera, zastanawiałem się nad Corsair force MP600 2tb na pcie 4.0 (na amazonie za 1430 zł).

Moje pytanie czy może lepiej zastapić go dwoma tańszymi dyskami w raid 0 na pcie 3.0?

Tylko że jak Ci padnie jeden z tych dwóch w Raid 0, lub na płycie głównej coś się posypie w ustawieniach dysków, to wszystko tracisz bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może się posypać w ustawieniach dysków? Czy to częste zjawisko że coś się sypnie w ustawieniach?

Jeżeli ten jeden dysk padnie to też wszystko będzie stracone, poza tym mam jeszcze dysk sata

Samsung 860 Evo 1TB na którym trzymałbym ważniejsze dane.

Chodzi mi bardziej o to czy wydajnościowo jest sens bo widziałem w różnych testach że taki raid nie zawsze

daje parametry x2.

Druga sprawa ze nawet jeśli padnie jeden z dysków to zawsze drugi byłby w zapasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z padaniem to loteria , dzisiejsza elektronika jest bardzo wrażliwa .

W przypadku RAID to jak padnie jeden dysk to dane z drugiego dysku też są nie do uratowania bo przy RAID 0 dane są rozdzielane na 2 dyski .

Co do Raid z 2xSSD , to ciężko powiedzieć mało jest testów , w dosatku już samo SSD jest bardzo szybkie co dodatkowo powoduje że mało kto się bawi w raid .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...