Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe  ,aby  Radka 9500 puścić na rdzeniu ażna 390 MHz

co trzeba miećza chłodzenie ???  Freonem  ????

Nie trzeba, wystarczy Arctic VGA Silencer i 400Mhz powinno być.

Na Allegro gość po 115 zeta sprzedaje, moim zdaniem warto.

http://allegro.pl/show_item.php?item=19020808

Tylko ta cena zabija. Szkoda kasy, mozna kupic tani cooler z allegro i bedzie git. Obecnie mam w przerobce 9500 64MB, zalozylem na niego chromeorba i puscilem na 7v, przy 420MHz cooler jest letni, a na 12v to nawet sie nie jest w stanie zagrzac. Jedyny minus to to, ze taka konstrukcja blokuje slot PCI.

Na moim 9500@9700 jest cooler od celka 333 i spoko spelnia swoje zadanie przy 400MHz po vmodzie.

A nizej fotka chromeorba :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić tego orba i za ile?Miedziany on jest?

Jeszcze tego arctica nie kupiłem, ale ważne dla mnie jest, że wywala ciepło na zewnątrz.Jeśli chodzi o chłodzenie, to kasa się znajdzie, a co do blokady slotu pci, to mam 6 i wszystkie wolne praktycznie, pozatym słyszałem że slot 6 jakieś zonki odstawia i lepiej tam nic nie wkładać.

W planach na razie jest tylko tuner, wiec tych slotów starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę coś na allegro tego orba znaleźć.Są jakieś inne orby, ale strasznie małe i cieniutko sie prezentują.Powierzchnia oddawania ciepła w arcticu jest na tyle duża, że jednak zainwestuję w niego.Fakt , że drogi, ale święty spokój będe miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma Radka HIS 9500 128 DDr pamieci 3,3 ns i na stersach omegi w 3d2k1 ciagnie mu kolo 13000 ale sa artefakty  :x

To coś kiepsko system mu chodzi, albo mała ramu ma, albo windows siada, albo już sam nie wiem co, bo z tym co mam w configu mam 14,6k na omegach, a karta połowe mniej pamięci ma.Nawet jakby nie miał artefaktów, to 13k na takiej grafie to cieniutkio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kufa czy moze mi ktos wyjasnic, bo ja kurde tego nie kumama patrze sobie na futuremarku na porownanie moje 14051 vs siakegos goscia 14113

i moj system teoretycznie szybszy dostaje po doopie.

Najbardziej mnie dziwi roznica w Nature. Jak dla mnie przepasc ...

Czy to wina tego ze on ma Agp x8 i Nforca :?: :?: Czy moze Omegi 3.7 sa az o tyle lepsze od Omeg 3.9 :?:

Wezcie mi to panowie wyjasnijcie bo dzisiaj caly dzien walczylem o przekroczenie 14k :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ATI 9500 Sapphire 128MB z pamięciami Infineon 3,6 ns

 

Na pamięciach i takiej blaszce (radiator?) regulatora napięcia (?) nakleiłem radiatorki. Całkiem niedawno swoje WC rozbudowałem o chłodzenie m.in. grafiki (bloczek Atira Radeon)

 

Na ile mogę próbować wykręcić swoją kartę? Ale jej nie zabić. Żaden VMod nie wchodzi w grę.

 

RivaTunerem ustawiłem (przy Omegach 3.9) 310/310-karta przeszła bez problemów 3DMark2001 i 3DMark2003

 

Ile więcej można próbować ustawić? Procesor graficzny/pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az beda artefakty :) a tak serio to musisz probowac az dojdziesz do kresu mozliwosc karty :) raczej nic nie zjarasz najwyzej sie komp zawiesi.

Ale oddzielnie kręcić pamięci i oddzielnie procesor?

 

Bo jak równocześnie zacznę kręcić, to nie będę wiedział co jest u kresu przy ewentualnym zawieszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec asymetrycznie.

Najlepiej najpierw rdzen do poki nie bedzie ci sie komp restartowac lub zawieszac albo karta od drugiej strony nie bedzie pazyc w lapy. Jezeli dojdziesz do kresu mozliwosci to postaraj sie poscic petle w 3dmark tak ze 2h minimum. Jezeli potym czasie nic sie nie stanie to mozesz tak zostawic.

Nastepnie krec pamieciami dopoki nie pokaza sie arty. Jezeli ich niema to znaczy ze jeszcze nie osiagnales max ;)

Najlepiej co 5-10MHz i patrz w 3d czy nic niema. Jezeli zaczna sie pojawiac to zacznij schodzic pomalu z taktowania. Potem odpal znowu wszystko juz ustawione na 2h testowania i przygladaj sie czy pod koniec niema jakis artow. Jezeli nie to brawo wycisnales 7 poty z karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec asymetrycznie.

Najlepiej najpierw rdzen do poki nie bedzie ci sie komp restartowac lub zawieszac albo karta od drugiej strony nie bedzie pazyc w lapy. Jezeli dojdziesz do kresu mozliwosci to postaraj sie poscic petle w 3dmark tak ze 2h minimum. Jezeli potym czasie nic sie nie stanie to mozesz tak zostawic.

Nastepnie krec pamieciami dopoki nie pokaza sie arty. Jezeli ich niema to znaczy ze jeszcze nie osiagnales max ;)

Najlepiej co 5-10MHz i patrz w 3d czy nic niema. Jezeli zaczna sie pojawiac to zacznij schodzic pomalu z taktowania. Potem odpal znowu wszystko juz ustawione na 2h testowania i przygladaj sie czy pod koniec niema jakis artow. Jezeli nie to brawo wycisnales 7 poty z karty ;)

Dzięki za wyczerpującą radę :!:

 

Artefakty to ja czasem i defaulcie mam, karta dała się zmodować do poziomu 9700 ale niestety z drobnymi problemami (artefakty są małe, pojawiają się czasem i nie przeszkadzają w grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN tez mam na swojej grafie lekkie arty, widzcznie jeden potok jest lekko dziabniety bo czasami mam takie kropeczki na texturkach a czasami pelna czystosc :) ale w grach nie przeszkadza wiec fuck it :)

 

BTW ja nie odpalalem 3dsmarka na 2h ;) mi sie wydaje ze lepiej testowac 3dmarkiem max mozliwosci a grami pelna stabilnosc i brak artefaktow, bo czasami 3dmark czysty a w grach sie syf jakis trafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN tez mam na swojej grafie lekkie arty, widzcznie jeden potok jest lekko dziabniety bo czasami mam takie kropeczki na texturkach a czasami pelna czystosc :) ale w grach nie przeszkadza wiec fuck it :)

 

BTW ja nie odpalalem 3dsmarka na 2h ;) mi sie wydaje ze lepiej testowac 3dmarkiem max mozliwosci a grami pelna stabilnosc i brak artefaktow, bo czasami 3dmark czysty a w grach sie syf jakis trafi ;)

No bo powiedz mi ile trwa 3dmark. 5min??

W grach dlatego widac syf bo fakt ze wykozystuja troche bardziej grafike ale dlatego ze dluzej dzialaja.

Mi w grze gdzies tak po 30min zaczynaja sie arty pojawiac i to bardzo niewiele. Wogole ich nie widac. Czasami na ekranie w ciemnych punktach pokaze sie biale kropeczki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nuuudny ten 3dmark :) i zreszta jak chce sie miec 100% pewnosci ze sie nie ma artow to trzeba by i 2001se i 2k3 zapuszczac bo przynajmniej u mnie jest tak ze na tych samych ustawieniach w 2001se czysciutko a w 2k3 sie trafi syf ;)

 

ja uzywam 3dsmarkow do szybkiego testu stabilosci grafy i calego kompa no i zabawy punkcikami :P a od testow w grach mam brata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupilem radeona podobno OEM Herculesa 9500 64MB i jak narazie po zainstalowaniu omeg 3.10 jest szachownica.

Narazie mialem malo czasu na testy ale mam takie uwagi.

karta jest z pamiecia 64 MB czyli ma 128 bit i jedynym mozliwym modem jest 9500 pro.

 

po zainstalowaniu soft moda (omega 3.10) odrazu w windowsie jest szachownica ikonki sa jakies postrzepione. w 3dmarku 2001 widzi dodatkowe 4 potoki test wydajnosci zgodnie z 8 potokami tylko w fillrate polowe obrazu jest w szachownice.

 

Wiec mozna powiedziec karta ma skopane 8 potokow.

 

Tak sobie mysle ze powodem szachownicy jest brak 256bit i 128 MB ramu

Poniewarz system widzi to jako chipset R7000 ktory niedosc ze ma 256 Bbit to jeszcze jest 128 MB ramu

 

Czyli Omegi chyba odrazu robia z 9500 9700 a jak zrobic 9500PRO?

 

Poszedlem za ciosem i wgralem bios z r9500pro 128 MB a umnie jest 64

wiec nie sa odpowiednie ale udalo mi sie uruchomic sytem i nie bylo szachownicy !!!!!!!! niestety zaraz nastepuje blad karty i system sie restetuje ale to jest napewno spowodowane tym ze bios jest z karty pro 128 MB.

 

Mam takie pytania:

 

Czy ktos widzial kiedys wersje 9500 PRO 64MB?

Czy jest gdzies do sciagniecia bios 6500 pro 64 mb?

 

Jak zrobic softmoda 9500-9500PRO a nie 9700 jakis programik?

Czym rozni sie 9500 firegl od normalnej wersji?

Czy udalo sie komus zrobic softmoda za pomoca drv omegi wersji 6500 128bit 64 MB ?

 

Czy zasilacz moze byc przyczyna szachownicy.

 

A wogle to sa dostepne karty Hercules OEM 9500 64MB (taka jak moje) 550 Pln 5700 128 MB 1100 pamieci samsung wiec info na maila awislocki@edirect.pl

 

update wlasnie kolega przetestowal w swoim kompie taka sama karte i 8 potokow mu dziala po softmodzie omegami tylko to sa jakies starsze

stery niz 3.10

 

zaczynam miec wielki znak zapytanania w glowie he he.

 

znalazlem cos takiego na innym forum jak dzisiaj wroce do domu to musze sprawdzic moze to jest powod szacjownicy:

 

"Po przeróbce Radeona 9500 na 9700 czesto pojawiały się artefakty. Przyczyną tego jest zablokowanie HZ-buffera w 9500, który jest aktywny w 9700. Soft9700 odblokowuje 8 potokó i HZ. Aby pozbyć się błędów w wyswietlanym obrazie należy wyąłczyc na zmodowanej karcie HZ-buffer. Można to zrobić w programie RivaTuner. Trzeba odnaleźć klucz An6aYj2vwKuKd9brxl7, typ REG_DWORD w OpenGL -> Private. 0 wyłącza HZ, 1 włącza HZ. Ustawiamy na zero i wszystko powinno ładnie działać."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Także jestem właścicielem Radeona 9500 64MB by ATI (pamięci 3.0 ns). Oczywiście próbowałem odblokować te 4 dodatkowe potoki (żeby było 8 ) sterownikami Omegi, jednak pojawia się szachownica. Mam jedno pytanie:

 

czy może to być spowodowane tym że korzystam z Win98SE?

 

Pytam dlatego że w pierwszym poście do tego wątku padło stwierdzenie

slim napisał:

UWAGA ZAROWNO OMEGI JAK I PRZEROBKA RIVA TUNEREM DZIALA TYLKO POD SYSTEMAMI Win2000 i WinXP

Czy aby odblowkować te 4 potoki musze zrobić przesiadkę? Wszak i tak nie mam gwarancji że moja karta da się zmodować.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gabriel:

 

Przecież ewidętnie i dużymi literami widać co napisał slim, więc wydaje mi się że twoje pytanie jest zdędnę. Ale powtórze to co napisał slim: Chcąc odblokować dodatkowe 4 potoki Omegami, trzeba miec zainstalowany Windows XP albo 2000

 

Pozdrawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe moge odnalezc tego klucza An6aYj2vwKuKd9brxl7, typ REG_DWORD w OpenGL -> Private

]ale to chyba i tak nie oto chodzi zbraklo mi czasu w najnowszym radlinker

jest opcja do wylaczenia tego bufora HZ.

Zaczynam sie godzic z tym ze 4 potoki u mnie nie dzialaja zostaje ostni test do wykonania musze pojechac do kmpla i wlozyc do jego kompa moja karte a on ma taka sama i jemu dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stalem sie posiadaczem Radoslawa 9500 Herca 64 MB ( za 515 zl - sklepowka :D ), potoczki zachowuja sie conajmniej dziwnie,

Po odblokowaniu omegami, w 3dmarku2001se wiekszosc testow wypada pomyslnie : tzn leciutkie "smieci" pojawiaja sie na samochodzie w 1 tescie low detail, a takze w tescie bumpmapping jednakoz szachownica tego nazwac nie mozna, w 3dm2k3 - smieciuszki wystepuja tylko w 2 tescie.

Mial ktos tak ?

Zasilka narazie 250W noname i wszytko odkrecone zeby nie przeciazac

O co chodzic moze?

Bios inny pomoc cos moze ?

:D THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupilem radeona podobno OEM Herculesa 9500 64MB i jak narazie po zainstalowaniu omeg 3.10 jest szachownica.

Narazie mialem malo czasu na testy ale mam takie uwagi.

karta jest z pamiecia 64 MB czyli ma 128 bit i jedynym mozliwym modem jest 9500 pro.

 

po zainstalowaniu soft moda (omega 3.10) odrazu w windowsie jest szachownica ikonki sa jakies postrzepione. w 3dmarku 2001 widzi dodatkowe 4 potoki test wydajnosci zgodnie z 8 potokami tylko w fillrate polowe obrazu jest w szachownice. 

 

Wiec mozna powiedziec karta ma skopane 8 potokow.

 

Tak sobie mysle ze powodem szachownicy jest brak 256bit i 128 MB ramu

Poniewarz system widzi to jako chipset R7000 ktory niedosc ze ma 256 Bbit to jeszcze jest 128 MB ramu

 

Czyli Omegi chyba odrazu robia z 9500 9700 a jak zrobic 9500PRO?

 

Poszedlem za ciosem i wgralem bios z r9500pro 128 MB a umnie jest 64 

wiec nie sa odpowiednie ale udalo mi sie uruchomic sytem i nie bylo szachownicy !!!!!!!!  niestety zaraz nastepuje blad karty i system sie restetuje ale to jest napewno spowodowane tym ze bios jest z karty  pro 128 MB.

 

Mam takie pytania:

 

Czy ktos widzial kiedys wersje 9500 PRO 64MB?

Czy jest gdzies do sciagniecia bios 6500 pro 64 mb?

 

Jak zrobic softmoda 9500-9500PRO a nie 9700 jakis programik?

Czym rozni sie 9500 firegl od normalnej wersji?

Czy udalo sie komus zrobic softmoda za pomoca drv omegi wersji 6500 128bit 64 MB ?

 

Czy zasilacz moze byc przyczyna szachownicy.

 

A wogle to sa dostepne karty Hercules OEM  9500 64MB (taka jak moje) 550 Pln    5700 128 MB 1100  pamieci samsung wiec info na maila awislocki@edirect.pl

 

update wlasnie kolega przetestowal w swoim kompie taka sama karte i 8 potokow mu dziala po softmodzie  omegami tylko to sa jakies starsze 

stery niz 3.10 

 

zaczynam miec wielki znak zapytanania w glowie he he.

 

znalazlem cos takiego na innym forum jak dzisiaj wroce do domu to musze sprawdzic moze to jest powod szacjownicy:

 

"Po przeróbce Radeona 9500 na 9700 czesto pojawiały się artefakty. Przyczyną tego jest zablokowanie HZ-buffera w 9500, który jest aktywny w 9700. Soft9700 odblokowuje 8 potokó i HZ. Aby pozbyć się błędów w wyswietlanym obrazie należy wyąłczyc na zmodowanej karcie HZ-buffer. Można to zrobić w programie RivaTuner. Trzeba odnaleźć klucz An6aYj2vwKuKd9brxl7, typ REG_DWORD w OpenGL -> Private. 0 wyłącza HZ, 1 włącza HZ. Ustawiamy na zero i wszystko powinno ładnie działać."

Seria bardzo slusznych pytan, zna ktos odpowiedzi na nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesci z frontu szachownica jak byla tak jest narazie wszystkie opcje zawiodly trzeba sie pogodzic z tym faktem :( :(

Zostala juz tylko wymiana na inna karte tylko ja juz poczulem sentyment do tej naszczescie w magazynie jest jeszcze 100 szt. wiec pewnie trafie wkoncu na dobry egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...