Skocz do zawartości
xslimakx

mala dystrybucja linuxa...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mozecie mi polecic jakas dystrybucje linuxa ktora zmiescilaby sie na malej plycie cd czyli majaca max 200MB potrzebuje czegos co by dzialalo na konsoli posiadalo dostep do sieci programy do maila, irc, ssh, ekg itp i powiedzcie mi czy majac taka dystrybucje moge same pliki konfiguracyjne programow typu ekg, irc, mail zrzucic na dyskietke a pozniej je wczytac jak beda potrzebne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

knoppix odpada bo jak widze na www.knoppix.net to w dystrybucji nie ma rzadnego klienta irc :(

Co to za problem, do niego można wrzucić dowolny program. Mozna nawet wyrzucić wszystkie programy i zastąpić je własnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem, do niego można wrzucić dowolny program. Mozna nawet wyrzucić wszystkie programy i zastąpić je własnymi

hmm ano jest maly problem w tym ze jestem poczatkujacym i prawde mowiac nie wiem jak to zrobic :( mozesz mi to powiedziec??? Bo jak podgladam pliki na cd z knoppixem to widze tu jakies malo znaczace readme pdfy i jeden wielki plik 700MB knoppix wiec jak ja mam go przerobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najmniejszy do podzialu lacza np SDI w sieci lan sluzy jednodyskietowy FreeSCO :)

latwa konfiguracja i nie ma prawie zadnych wymagan wiec nie musisz miec za wiele miejsca na dysku bo on dziala na dyskietce, mozna oczywiscie go zgrac na dysk i doinstalowac rozne pakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Slacka zainstalowalem na 250 MB (ale to przeciez nic takiego :)

na liscie ktora znajduje sie pod adresem www.slackware.com.pl byl ostatnio taki temat i tam jeden koles mowil cos o obcieciu slackware do 100 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...