Skocz do zawartości
shade

problem z kompem po o/c bartona 2500

Rekomendowane odpowiedzi

barton 2500

2x256 kingstone 333 dual

MSI (modelu nie znam ale cos z delta chyba)

cooler jakis recomended by AMD

 

qzyn podkrecal proca i najpierw poscil szyne na 200 obnizajac mnoznik ale komp nie wstawal max na szynie wycisnal jakies 180

zrezygnaowal na poczatek z szyny (wrocil do 166) i zaczal podnosic mnoznik

robil to w nocy wiec nie chcialo mu sie duzej bawic, doszedl do 2800+ wlaczyl prime 95 na 6 godzin i poszedl spac

w nocy obudzily go dzwieki wydobywajace sie z budy

okazalo sie ze komp sie resetuje co chwile

nie pomoglo resetowanie biosu (bateryjka i zworka)

 

czy jest mozliwe ze procesor zostal uszkodzony ???

jak testowal 2800+ w unrealu 2003 temp doszla do 59 stopni w speedfanie natomiast progz ktory byl dolaczony do plyty glownej pokazywal 47 (przy okazji skad taka roznica w temperaturach??)

nie pamietam ale napiecia chyba nie podnosil

 

temp wysoka ze wzgledu na beznadziejna bude w ktorej cooler jest centralnie za zasilaczem

 

prosze o pomoc w rozwiazniu tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyżby proc się spalił??? Szkoda go. Trzeba bylo myśleć o lepszym chłodzeniu.

 

P.S. Teraz już chyba wiemy, który programik pokazywał dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak sie restartuje???? wchodzi do windy przynajmniej - moja rada taka - cos z plyta - wsadz proca raz jeszcze i zobacz wtedy - ja ostatnio krecilem tez bez dobrego chlodzenia i z powodu zbyt wysokiej temp komp sie zawiesil i nie wstawal juz pozniej - *mobo to tez MSI - wyciagnalem proca raz jeszcze podociskalem wszystko i dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh pisalem tego posta 2 raz bo za duzo esc nacisnalem i zapomanilem napisac ze jak dojdzie do windy to jakis wyjatek, przewaznie nie da sie nawet w biosie nic zmienic bo sie resetuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przetaktowal tez system. Ustaw wszystko na default i

Postaw na nowo windowsa - bedzie ok, proc jest dobry bo jak by go spalil to by sie w ogule komp nie odpalal.

Opisales objawy typowe dla niepodkrecajacych sie bartonow ( max 2100mhz i 1.75 V )

Jak pujdziesz wyzej to sypie sie system i wyskakuje ekran stopu przy windzie - mam tak miejwiecej co 7 - 10 procesor ( jak trafie na fatalna serie )

Zapodaj numery to zobaczymy co masz pod maska - moze to cos wyjasni

 

Zapomnialem dodac mialem juz na bartonie 65 stopni i sie niespalil wiec niema co panikowac instalka i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beno21

 

jak napisalem to sprzecik qzyna, mowilem mu zeby najpierw serie spisal a pozniej sie bawil ale mu sie nie chcialo rozkrecac wszystkiego...

bede go meczyl o ta serie

 

co do tego ustawienia na default - nie ma jak reset biosu nic nie daje a wejscie do biosa konczy sie resetem kompa wiec nie mozna ustawic opcji 'load optimized...(default)'

 

moze to cos z plyta glowna w takim razie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie potraktowal go chyba za wysoko i bios sie sypnol ? Czy cos innego - sprubuj odpalic kompa z

1 innym prockien

2 tym samym prockiem a innym twardym

3 no moze jeszcze pamiec ale watpie

 

Jak pujdzie z innym prockiem - to procesor ale watpie

jak pujdzie z innym twardym to juz wiesz

A co z wejsciem do dosu ?

Moze dzsz rade sflaszowac bios i problem zniknie juz cos takiego przezylem.

Moze pamiec sie sypla - ale raczej nie.

To jednak moze byc prztaktowany bios.

 

wyprubuj i daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasik

pamieci na 200 nie poszly z napieciem bodajze 2.6 i z timingami najwyzszymi jakie sie dalo ustawic

komp ok 180 wstawal

 

a ja napisalem wyzej ze przestal sie bawic szyna i podniosl tylko mnoznik pozniej prime i katastrofa ;/

 

czy jest sens przelozenie jego proca do mojej plyty glownej ??

on pojdzie na 133 ew 150 ?? zeby tylko sprawdzic czy dziala ?? mhm.. tak sobie mysle ze fsumie to ja moge mojego antka do niego zawiesc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beno21

w tym problem ze komp sie sam z siebie resetuje, czasami nawet sie nie zdazy nic pojawic na ekranie a czasami dojdzie do okienka ladowania windowsow ... loteria

 

ad 1,2,3 sprobuje ale... cos mi mowi ze nie nastapi toszybko bo jedzie chyba na wakacja w najblizszym czasie (swoja droga jak mozna zostawic pol zywego kompa bez opieki ;p)

 

wlasnie sie dowiedzialem ze jakies diody na plycie (?) swieca w kombinacji ktora w instrukcji opisana jest jako zle wsadzenie proca albo uszkodzenie... heh no to juz chyba wiem o co kaman..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...wlasnie zauwazylem ten temat o moim kompie :) to ja, kuzyn :) wiecie co sie okazalo? ze sie przycisk POWER zjebal i wlaczal i wylaczal raz za razem... :) niezle nie? proc jest zajebisty, doszedlem z nim jak narazie do 210mhz przy 10.5 mnoznik, ale jak zmienie pamieci bede probowal wyzej...dzieki wszystkim za zainteresowanie sie sprawa!!!

 

setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem pytan bo idac do serwisu spodziewalem sie najgorszego :) a tu takie mile zaskoczenie!! :) a'propos...nie wiecie czemu mi sie rypia winy jak mam ustawione 200x12 ??? nawet na napieciu 1.8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem pytan bo idac do serwisu spodziewalem sie najgorszego :) a tu takie mile zaskoczenie!! :) a'propos...nie wiecie czemu mi sie rypia winy jak mam ustawione 200x12 ??? nawet na napieciu 1.8...

Zasilacz może juz nie daje rady? Bo jak wcześniej kolega pisał masz jakąś stara budę. Czyli pewnie masz jakiegos NONAME 200-250W? Jeżeli tak to masz szczęście, że wogóle jeszcze Ci coś działa z tak słąbym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem pytan bo idac do serwisu spodziewalem sie najgorszego :) a tu takie mile zaskoczenie!! :) a'propos...nie wiecie czemu mi sie rypia winy jak mam ustawione 200x12 ??? nawet na napieciu 1.8...

Zasilacz może juz nie daje rady? Bo jak wcześniej kolega pisał masz jakąś stara budę. Czyli pewnie masz jakiegos NONAME 200-250W? Jeżeli tak to masz szczęście, że wogóle jeszcze Ci coś działa z tak słąbym zasilaczem.

mam 300W...ale zwylky jakis zasilacz...musze go wymienic, w ogole mam mala obudowe :) na 10,5 i 210mhz przy 1.725 chodzi ladnie ale pamieci mam wolne wiec narazie tak nie ustawiam...szykuje ich wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...