Skocz do zawartości
bastic

Modernizacja pod 3070ti do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 
Udało mi się okazyjnie dostać nowego RTX 3070ti TUF gaming za 3400zł.  Potrzebuje teraz dostosować resztę komponentów pod tą kartę. Budżet do 4 tyś. Komputer głównie do gier.
Aktualnie posiadam:
 
GTX1070 OC Super JetStream
Monitor 2560x1440 , 144hz
MSI Z170A GAMING M3 
Corsair DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz Vengeance LPX Red CL15
Intel Core i7 6700K + chłodzenie Noctua NH-D15
Corsair RMx Series RM750x 750W
 
Myślę, że zostawię zasilacz i chłodzenie, reszta do wymiany. Sam wybrałem coś takiego:
 
Intel Core i7-11700K (1740zł)  
 
Asus TUF GAMING Z590-PLUS WIFI (990zł)  -  wiem że wystarczyłaby o 250zł tańsza płyta np. Gigabyte z590 gaming x , ale podoba mi się stylizacja tej, będzie pasować do karty. 
 
Crucial BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 (460zł) -  może jednak jakieś 4133mhz cl 19 ? Czytałem jednak, że na procesorach 11 generacji powyżej taktowania 3600, ramy przechodzą w tryb "gear 2" i wtedy spada ich wydajność.
 
A może poczekać 2 miesiące i złożyć platforme pod ddr5. Co sądzicie? Czekam na opinie  i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 Co do modernizacji to zakładam ze zestaw chłodzący zostawisz sobie do nowego CPU bo się urewsko grzeją. 

do płyty głównej, to jest moje zdanie ZAWESZ jest warto dopłacić. 

czy wymieniając kartę graficzna robiłeś i np. zapisałeś o ile przyrosło tobie FPS w ogrywanych grach ? zakładam ze sporo, oprócz sieciowek.

( nie gram w sieciówki bo trzeba by zrezygnować z pracy albo ze spania XD ) 

mnie to interesuje pod kontem, jak wymienisz mobo, o ile i czy wzrośnie wydajność FPS +/- spadki w grach, czyli różnica po miedzy i7 6700K zakładam z OC, w 2k i po wymianie na i7 11700K. 

czy czekać na DDR5 ?, Wisz obecnie to pierwsi kupujący są beta testerami (panie to się z czasem lub nowsza wersja  dopracuje...), lepiej kupić produkt co jest przynajmniej 6-8 miesięcy na rynku, ja zakupiłem i7 10700K a mogłem i7 11700K fakt ze dyski tylko m.2 pcie nvme 3.0 x4 a nie 4.0 ale mnie przekonały nisze temperatury pracy CPU.   

czy "stary" zestaw będziesz sprzedawał ? (ino w jakiś sensownych cenach)      

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel2040 napisał:

Witam, jeżeli będziesz grał w 2k to procek z k i płyta na zetce da ci nieodczuwalny przyrost wydajności. Nie wiem jak bardzo zależy ci na walorach wizualnych ale jeżeli to ja bym kupował to radziłbym sobie wziąć 11700 bez k i jakąś płytę na b560. Twoje pamięci też nie są złe ale jak już jesteś zdecydowany to 3600/16 wydaje mi się max co potrzebne, ale ja bym chyba zostawił-tak oszczędzasz jakieś 500zł a w 2k nie poczujesz różnicy większej.

takie pytanie, swoją wiedze na czym opierasz ? 

Czy twój aktualny kompiuter to jest to co masz przypisane czyli i5 4460 itd. ?

jeśli tak, to nie każdego zadowala granie w gry 12-15 FPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawel2040 napisał:

Podważ może to co napisałem a nie pytasz skąd to wiem, czytam sporo testów od 6-7-8 lat. Jeżeli 11700k ma turbo 5 a bez k 4.9 to łatwo odgadnąć że nawet podkręcony na 5.3 daje kilka fps więcej w full hd, a jeszcze mniej w 2k.

a ja tez czytam, oglądam i średnio się to ma do realnych i wyników, ja swoja wiedze opieram na realnie przez siebie przeprowadzone empirycznie testach na własnym sprzęcie lub znajomych ,i nie opieram się na marketingu z portali czy z YT 

przykład proszę bardzo, mam fizycznie zestaw i7 3770K + RTX 2070S, po modernizacji i przełożeniu RTX do maszyny z i7 10700K jakoś magicznie FPS nie przybyło ?!?, czyli co jednak taki i7 3770K nie ogranicza GPU w 2K ... fakt spadki FPS są trochę mniejsze plus widać gołym okiem dodatkowe efekty graficzne, niby popierdółki ale widać, ale zysku w postaci aby magicznie przybyło FPS nie zauważyłem . 

następnie testowałem RX 6700XT karta powinna być wydajniejsza średnio o 10% od posiadanego RTX 2070S ale wedle przeprowadzonych własnych testów okazuje się ze jest o 10% ale mniej wydajna w grach od RTX 2070S i jak to się ma do rzetelności przeprowadzanych testów na portalach ?, a no wybiera się lokalizacje i tytuły aby w określonych miejscach wykazać to co się chce wykazać.

jakiś czas temu na YT kanał Black TV robił omówienie ze jest problem dostępnością z kartami graficznymi i jak starsze konstrukcje radzą sobie z "nowymi" ty tytułami, wedle zaprezentowanego materiału np w grę RRD2 nie da się uruchomić na GTX 960 4GB Ramu ,i zaczęło mnie to zastanawiać , ale tak się składa ze akurat ktoś ma i3 i GTX 960 4GB, oraz drogi zimom na laptopie i5 i GTX 960M w obu przypadkach gra uruchamia się i działa na średnich ustawieniach w 1080p , no to jak ktoś by się opierał na marketingowcach z np. YT to ???.

tematy i przykłady mógł bym podawać przez kilka stron o napędzaniu sprzedaży i nie o uczciwych i nie rzetelnych testach.

dlatego z mojej strony może jest taka trochę nadpobudliwa reakcja jak ktoś nie posiada do testów lub nie ma do dyspozycji sprzętu który poleca lub nie poleca, a opiera się tylko na tym co można znaleźć w sieci.

to samo dotyczy się doboru mocy zasilaczy. 

wiem wiem, głos wołającego na pustyni, lub po naszemu , kijem Wisły nie zawrócisz XD.              

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...