Skocz do zawartości
(D)jur(on)

Jakie płyty oferują ponad 1.85V Vcore?

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte GA-7VRXP i VRX mają regulację procentową 5, 7,5 i 10%, więc jak łatwo wyliczyć płyta na maksa daje 1,925 V. Ale wtedy mój XP 1800 ustawiony jako 2000+ wydziela potworne ilości ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jeszcze moj NMC daje do 2.3V,to to samo co EpoX 8K7A (AMD761)

to juz troche przestarzala konstrukcja. ale plytka fajna mimo tego AMD761. jednak chodzi mi o plyty na Kt266A i nowsze

W diablo 1 nie widac roznicy miedzy AMD761 a KT333 mozesz mi wierzyc :D ,w nic innego nie gram.No moze jeszcze UT i Q3,ale miedzy 100fps a 110fps tez roznicy nie widac :D .Moze juz jestem za stary ,ale nowe giery cos mie nie kreca :D Wiec dla mnie plyta jest GIT.

 

p.s - Jeszcze ten wypasiony Shuttle na Kt266A (GTR czy jakos tak)daje 2.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shuttle ak31 daje ponad 1.8v i ak35 gtr1 i gtr2 dają 2.25V 

a ceną nie straszą :)

pozdro

Miało być ponad 1,85 a Ak31 daje tylko 1,85,te pozostałe w rzeczywistości dają więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shuttle ak31 daje ponad 1.8v i ak35 gtr1 i gtr2 dają 2.25V 

a ceną nie straszą :)

pozdro

Miało być ponad 1,85 a Ak31 daje tylko 1,85,te pozostałe w rzeczywistości dają więcej...
popatrz w bios a nie w to co piszą w recenzji na benchmark.pl :)

ak31 daje wiecej niz 1.85 /daje do jak pamietam do 2v /

miałem tęą plytę / i ten model na kt266 i na kt266a, i na pewno dfawały cosik w okolicach 1.95 or 2v/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to ty sobie chyba kup tą płytkęnajpierw to pogadamy.Mam ją w chacie i chyba wiem lepiej od ciebie jakie daje napięcie.Max można dać teoretycznie +0,275 ale zauważ że i tak górne ograniczenie jest 1,85.

Więc skoro standardowo jest 1,75 to jak dodam 0,2 to i tak ruszy na 1,75.Dopiero jak dasz +0,1 to masz 1,85. I jestem tego na 100 % pewien. Dopiero jak zrobisz vmoda możesz mieć powyżej 1,85.

Lepiej sam to sprawdźa nie mów że nie mam racji!

 

A jeszcze płytka nieznacznie zawyża napięcie.Umnie wg wszystkich programów i biosu daje o 0,02 więcej (co nie powiem bardzo mnie cieszy!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to ty sobie chyba kup tą płytkęnajpierw to pogadamy.Mam ją w chacie i chyba wiem lepiej od ciebie jakie daje napięcie.Max można dać teoretycznie +0,275 ale zauważ że i tak górne ograniczenie jest 1,85.

Więc skoro standardowo jest 1,75 to jak dodam 0,2 to i tak ruszy na 1,75.Dopiero jak dasz +0,1 to masz 1,85. I jestem tego na 100 % pewien. Dopiero jak zrobisz vmoda możesz mieć powyżej 1,85.

Lepiej sam to sprawdźa nie mów że nie mam racji!

 

A jeszcze płytka nieznacznie zawyża napięcie.Umnie wg wszystkich programów i biosu daje o 0,02 więcej (co nie powiem bardzo mnie cieszy!).

nerwus ;)

nie musze qpować jej, bo miałem obywa modele ak31 / i złożyłem troche kompów na ak31 bo cenowo ciut wyżej niż ecs a stabilność i jakość wykonania dużo lepsza, a ecs'a nie lubie na max'a :)/ale z powodu niemozności podniesienia napięcia powyżej 2v i braku dodatkowego kontrolera qpiłem ak35

płyta Ci podaje że mozesz 0.275 w góre dać i to jest fakt bo sam to przyznałeś

a że aqrat nie udało Ci się powyżej 1.85 wyładowac to dziwne bo ja pracowałem na 1.9v ?/ i tyle podawał mi mbm ale to że nie masz mozliwości podniesienia do granicznej wartości aqrat może być problem wynikający z wersji biosu

aha ak35 też ciut zawyża napięcie / MHz na fsb też ale to tak samo jak na ak31/

 

 

ale jako że ja ten model to miałe gdzieś w listopadzie to dziś skoczę do qmpla który jeszcze ma ak31 na kt266 i sprawdzę u niego bo jeśli tak kategorycznie twierdzisz że nie da się bez moda podać nic powyżej 1.85 to moja pamięć może się mylic tylko po co w takim wypadku ta opcja w biosie / dla podpuchy? 8) /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jeszcze moj NMC daje do 2.3V,to to samo co EpoX 8K7A (AMD761)

to juz troche przestarzala konstrukcja. ale plytka fajna mimo tego AMD761. jednak chodzi mi o plyty na Kt266A i nowsze

W diablo 1 nie widac roznicy miedzy AMD761 a KT333 mozesz mi wierzyc :D ,w nic innego nie gram.No moze jeszcze UT i Q3,ale miedzy 100fps a 110fps tez roznicy nie widac :D .Moze juz jestem za stary ,ale nowe giery cos mie nie kreca :D Wiec dla mnie plyta jest GIT.

 

p.s - Jeszcze ten wypasiony Shuttle na Kt266A (GTR czy jakos tak)daje 2.2V

Hehe, spoko :)

My tu o plytach a Ty o gierkach :):):)

Zreszta plyta ma najmniej do gadania przy fps.

 

Co do plyt z 1.85 vcore to np.

Shuttle AK31 v3.1

ASUS A7A266-E

ABIT KR7A-RAID

MSI K7T266 Pro2

ASUS A7V266-E

 

A ponad 1.85V to:

NMC 8KAX+ Pro / EPoX 8K7A+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whenever you raise the Vcore to more than 1.85V, the bIOS sets it

automatically back to 1.75V, since the voltage regulator does not

support voltages above 1.85V. To further increase the Vcore, you need

to modify the board. There are a lot of reports for voltage

modifications on the web.

I have the same processor and got it running at 144MHz FSB using 1.85V

Vcore.

 

Specjalnie by potwierdzić moje słowa weszłem na chata shuttle.

A jak dalej twierdzisz że normalnie można zapodać nim więcej niż 1,85 to niech ktośinny co go ma też się wypowie. I daję głowę że nikt normalnie nie może dać napięcia większego niż 1,85.

Może po prostu mbm podawał błędnie wartość napięcia(czy może w biosie też tak miałeś podawane???).

 

A ta opcja w biosie po to że niektóre procki pracują standardowo z niższym napięciem niż 1,75 i wtedy można im zapodać więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...