Skocz do zawartości
lukikow

Laptop do 4k, technik informatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam laptopa do 4 tys zł. 

Przeznaczenie to głównie kompilowanie prostego kodu, stawianie wirtualnych maszyn, czasem jakieś proste gry.

Wymagania to:

- ekran 15.6, 

- win10 w cenie,

- dysk SSD (najlepiej ~500),

- min 8GB ramu,

- wygodna klawiatura,

- dedykowana grafika (tutaj bez cudów bo wiem że budżet nie pozwala, ale zawsze to lepsze do gier niż wbudowana karta).

 

Edytowane przez lukikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wirtualki kupiłeś 8GB ram?
Jak lutowana to zaraz jak rozlezie się Win11 będziesz sprzedawał i kupował nowy. Przecież za 3000zł jest multum z 16GB i wydajnymi integrami. To co ważne zbagatelizowałeś a za zbędną kartę grafiki zapłaciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z Bogiem sprawa bo RAM sprzeda (wierząc opisowi na stronie) i dokupi np. 16GB, a grafika już nie będzie do ruszenia. Ja tak zrobiłem kiedyś ze swoim MSI jak bawiłem się maszynami wirtualnymi. Druga rzecz, nie sądzę aby kolega nagle skoczył na głęboką wodę i całe środowiska stawiał. Więc finalnie okaże się że jego wirtualizacja będzie sprowadzać się do postawienia jednej maszyny gdzie przydzieli 2GB RAM, a później ew. zwiększy do 3GB i to będzie cały jego lab. Niektóre Hipevisory miały dynamiczne przydzielanie pamięci, ale jak kojarzę to raczej w tych typu I.

Edytowane przez Pytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...