Skocz do zawartości
simlockk

Który pc/ laptop wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam sie nad zakupem pc albo lapka z przeznaczeniem do gier.
I nie mogę się zdecydować który zestaw wybrać.
czy:

1. https://www.x-kom.pl/lista/762k6zssu

czy tez jednak:
2. https://www.x-kom.pl/p/640158-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-win10-rtx3060-120hz.html

 

dodam ze mam monitor który mi wystarczy do grania w 1080p... jeśli wybrać lapka to monitor idzie na sprzedaż i parę stówek do przodu by było..
Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybrał bym laptopa. To prawda, że jak grasz tylko w domu to PC jest lepszy, ale studiowałem i np. denerwowało mnie to, że nie mam lapka bo nie mogłem zjeżdżać do domu z kompem, ani zabrać nawet go na uczelnie żeby notować. Tutaj laptop zdecydowanie wygrywa. Dodatkowo laptop można wziąć do łóżka nawet żeby obejrzeć film.

Tutaj kolega mówi, że RTX3060 ma 6 GB a nie 12, ale laptopowe posiadają tylko 6 GB. Nie mniej jednak, większość marek teraz pozwala na dołożenie RAMu lub zmianę dysku. Nie wiem czy umożliwiają to samemu, ale mimo wszystko masz taką możliwość.

Ja bym brał lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że można dołożyć RAM czy też dysk. Jeżeli to ma być sprzęt do grania, to zawsze laptop przegra z PC w każdym aspekcie. Laptop bardzo szybko przestanie zaspokajać potrzeby nowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ten pc z linku, ale z drobnymi zmianami.

ventuma zamienić na coś większego np singum, który kosztuje dwie dyszki drożej https://www.x-kom.pl/p/482020-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1-tg.html
- 30 ziko drożej masz 600w vero, więc moim zdaniem lepiej dopłacić, zawsze to zapas mocy
- płyta może być zmieniona na z490 a pro, ale nie musi. Kwestia przyszłości, czy kiedyś chciałbyś jakąś i7 zapakować. Jak nie, to zostaw b560.


 

Cytat

dodam ze mam monitor który mi wystarczy do grania w 1080p... jeśli wybrać lapka to monitor idzie na sprzedaż i parę stówek do przodu by było..

z tym monitorem do laptopa, to bym się zastanowił. Lenovo w swojej 120hz wersji, ma dość słabą matrycę, która jest głównie nastawiona na Hz. Jeśli chodzi o kolory, to jest lipa, bo matryca ma 45% pokrycia. Dlatego jakbyś miał brać lapka, warto zostawić monitor aby sprawdzić na czym obraz będzie wyglądał dla ciebie lepiej. Poza tym, na pewno nie brałbym konfiguracji z Ryzenem 7 + 3060, bo będzie piekarnik. W grach, taki procesor absolutnie ci się nie przyda. Nie wykorzystasz tych rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...