Skocz do zawartości
jasiek

TEST BLOKOW WYMAYŚLANYCH PRZEZ WAS !!!

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem ta cała gadanina jaśka to jakiś bełkot

przecież on nie ma pojęcia o niczym co tu pisze

mówi ze ma frezarkę na działce ja myślałem że na działce to się uprawia ważywka a pozatym frezarka to nie maszyna do szycia i wymaga odpowiedniego podłoża i zasilania 380V a ztego co się oriętuje na działkach (mam na mysłi ogródki działkowe) jest tylko 220V

 

Może jego brat jest informatykiem ale to nie wystarczy do obsługi frezarki to nie wiertarka a i wiertarką stołową można sobie krzywde zrobić jak się nie umie dobrze jej obsługiwać

A co do obrotów wiertarek stołowych tych najprostrzych to mają one różne koła pasowe umożliwiające zmiane przełożenia bez zmniejszenia mocy silnika a w zasadzie i mniejsze obroty to tym większy moment obrotowy na wrzecionie wiertarki to tak jak skrzynia biegów przy samochodzie

co do frezarek pionowych bo tylko taką można frezować za pomocą frezów palcowych to prędkość obrotowa nie ma więkrzego znaczenia generalnie jest tak że im mniejsza średnica freza tym więkrze obroty a w zasadzie najlepiej je dobrać metodą prób bo frezarki mają szeroką regulacje obrotów poprzez mechanizm przekładniowy

muszę przyznać że nigdy nie obradiałem miedzi ale wiem jak się obrabia stal , mosiądz i aluminium i nie sądze ady był z tym więkrzy problem jak się poświęci na to troche czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego dosyc !

Niech was wszystkich ciach strzeli !

 

Ja sie staram pomoc tym wszystkim ktorzy sie zastanawiaja czy jest sens ladowac sie we wlasnorecznie robione bloki a tu mowia ze napewno sciemiam i chce kogos oszukac

 

Nie wiem czemu w ogle na taki pomysl wpadlem!

Jutro jade moze gdzies sprzedam ta miedz i bede mial cos z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może jego brat jest informatykiem ale to nie wystarczy do obsługi frezarki to nie wiertarka a i wiertarką stołową można sobie krzywde zrobić jak się nie umie dobrze jej obsługiwać...

a ja myslalem ze jesli frezarka jest jush zaprogramowana to jej obsluga polega na zamocowaniu przedmiotu obrabianego w uchwycie narzedziowym i wcisnieciu dzwigienki START ;-)

no ewentualnie trza jeszcze wior odprowadzac czasem ... ale to jush zalezy od materialu i rodzaju obrobki

...co do frezarek pionowych bo tylko taką można frezować za pomocą frezów palcowych to prędkość obrotowa nie ma więkrzego znaczenia generalnie jest tak że im mniejsza średnica freza tym więkrze obroty a w zasadzie najlepiej je dobrać metodą prób bo frezarki mają szeroką regulacje obrotów poprzez mechanizm przekładniowy 

muszę przyznać że nigdy nie obradiałem miedzi ale wiem jak się obrabia stal , mosiądz i aluminium i nie sądze ady był z tym więkrzy problem jak się poświęci na to troche czasu...

1. jak sobie wykonam odpowiednia pomoc narzedziowa w stylu uchwyt to moge nawet frezowac na frezarce poziomej

2. przy frezach o srednicy 2 mm i mniej zle dobrana predkosc obrotowa i predkosc skrawania bedzie jednoznaczna z wymiana narzedzia co jakies 3,54 sekundy

3. metoda prob i bledow to sie dowodzi aksjomaty teoretyczne ... tutaj wszystko jest opisane wzorami jak dobrac w zaleznosci od twardosci materialu, grubosci skrawania, szerokosci wiora, planowanej dokladnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

2. przy frezach o srednicy 2 mm i mniej zle dobrana predkosc obrotowa i predkosc skrawania bedzie jednoznaczna z wymiana narzedzia co jakies 3,54 sekundy

[...]

Chyba pomyliles sie o 0,03 sekundy :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

2. przy frezach o srednicy 2 mm i mniej zle dobrana predkosc obrotowa i predkosc skrawania bedzie jednoznaczna z wymiana narzedzia co jakies 3,54 sekundy

[...]

Chyba pomyliles sie o 0,03 sekundy :o
no liczylem nie tylko TP ale tesh TPZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może jego brat jest informatykiem ale to nie wystarczy do obsługi frezarki to nie wiertarka a i wiertarką stołową można sobie krzywde zrobić jak się nie umie dobrze jej obsługiwać...

a ja myslalem ze jesli frezarka jest jush zaprogramowana to jej obsluga polega na zamocowaniu przedmiotu obrabianego w uchwycie narzedziowym i wcisnieciu dzwigienki START ;-)

no ewentualnie trza jeszcze wior odprowadzac czasem ... ale to jush zalezy od materialu i rodzaju obrobki

...co do frezarek pionowych bo tylko taką można frezować za pomocą frezów palcowych to prędkość obrotowa nie ma więkrzego znaczenia generalnie jest tak że im mniejsza średnica freza tym więkrze obroty a w zasadzie najlepiej je dobrać metodą prób bo frezarki mają szeroką regulacje obrotów poprzez mechanizm przekładniowy 

muszę przyznać że nigdy nie obradiałem miedzi ale wiem jak się obrabia stal , mosiądz i aluminium i nie sądze ady był z tym więkrzy problem jak się poświęci na to troche czasu...

1. jak sobie wykonam odpowiednia pomoc narzedziowa w stylu uchwyt to moge nawet frezowac na frezarce poziomej

2. przy frezach o srednicy 2 mm i mniej zle dobrana predkosc obrotowa i predkosc skrawania bedzie jednoznaczna z wymiana narzedzia co jakies 3,54 sekundy

3. metoda prob i bledow to sie dowodzi aksjomaty teoretyczne ... tutaj wszystko jest opisane wzorami jak dobrac w zaleznosci od twardosci materialu, grubosci skrawania, szerokosci wiora, planowanej dokladnosci

ty chyba masz na myśli frezarke numerychną a nie zwykłą no ale jeżeli kogoś stać by na działce postawić frezarke

wiesz wzory to się używa w teori a w praktyce jest troche inaczej

osobiście nie widziałem operatora tradycyjnych obradiarek czyli tokarek frezarek czy szlifierek , którzy by użuwali jakiś wzorów tutaj liczy się praktyka

A co do prędkości obrotowej freza to raczej ma ona mniejszy wpływ na uszkodzenie freza niż źle dobrana prędkość posówu

Zastanawiam się czy ktoś z was kiedyś pracował na frezarce czy tylko się książek naczytaliscie

Jeśli chodzi o frezarki numeryczne to przyznam się że nigdu z taką nie misłem do czynienia widziałem je tylko w akcji ale to są tek drogie maszyny że zlecenie takich bloków firmie która takowe posiada wiązało by się z dużym kosztem obróbki oraz dodatkowo kosztem programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba masz na myśli frezarke numerychną a nie zwykłą no ale jeżeli kogoś stać by na działce postawić frezarke 

wiesz wzory to się używa w teori a w praktyce jest troche inaczej

osobiście nie widziałem operatora tradycyjnych obradiarek czyli tokarek frezarek czy szlifierek , którzy by użuwali jakiś wzorów tutaj liczy się praktyka 

A co do prędkości obrotowej freza to raczej ma ona mniejszy wpływ na uszkodzenie freza niż źle dobrana prędkość posówu

Zastanawiam się czy ktoś z was kiedyś pracował na frezarce czy tylko się książek naczytaliscie 

Jeśli chodzi o frezarki numeryczne to przyznam się że nigdu z taką nie misłem do czynienia widziałem je tylko w akcji ale to są tek drogie maszyny że zlecenie takich bloków firmie która takowe posiada wiązało by się z dużym kosztem obróbki oraz dodatkowo kosztem programu

1. a jaka to jest szpecu zwykla frezarka ?

2. frezer nie zajmuje sie obliczeniami ... robi to wstepnie konstruktor i szegolowo technolog na podstawie wzorow i wiedzy teoretycznej i praktycznej

3. moze nie pracowalem setek godzin na frezarkach ale wystarczy mi ze pracowalem w dziale technologicznym firmy ktora zajmuje sie m.in. obrobka skrawaniem w roznych metalach ... zreszta technologiem jestem z wyksztalcenia - WBMiZ PP ... zreszta wiem jak sie programuje frezarki numeryczne ;)

4. koszt obrobki takiego bloku na frezarce numerycznej przy wykoshystaniu jednego narzedzia jest niewielki tak naprawde ... wciskach start i maszynka robi ... za to programowanie bierze sie faktycznie zdrowe siano ... za takie cosik jak maze4 jakies 300 netto ;)

 

zanim zaczniej kogos oskarzac o cokolwiek zastanow sie nad soba :evil: ... to ze widziales frezera niewiele znaczy ... ja ostatnio widzialem Micka Jaggera :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba masz na myśli frezarke numerychną a nie zwykłą no ale jeżeli kogoś stać by na działce postawić frezarke 

wiesz wzory to się używa w teori a w praktyce jest troche inaczej

osobiście nie widziałem operatora tradycyjnych obradiarek czyli tokarek frezarek czy szlifierek , którzy by użuwali jakiś wzorów tutaj liczy się praktyka 

A co do prędkości obrotowej freza to raczej ma ona mniejszy wpływ na uszkodzenie freza niż źle dobrana prędkość posówu

Zastanawiam się czy ktoś z was kiedyś pracował na frezarce czy tylko się książek naczytaliscie 

Jeśli chodzi o frezarki numeryczne to przyznam się że nigdu z taką nie misłem do czynienia widziałem je tylko w akcji ale to są tek drogie maszyny że zlecenie takich bloków firmie która takowe posiada wiązało by się z dużym kosztem obróbki oraz dodatkowo kosztem programu

1. a jaka to jest szpecu zwykla frezarka ?

2. frezer nie zajmuje sie obliczeniami ... robi to wstepnie konstruktor i szegolowo technolog na podstawie wzorow i wiedzy teoretycznej i praktycznej

3. moze nie pracowalem setek godzin na frezarkach ale wystarczy mi ze pracowalem w dziale technologicznym firmy ktora zajmuje sie m.in. obrobka skrawaniem w roznych metalach ... zreszta technologiem jestem z wyksztalcenia - WBMiZ PP ... zreszta wiem jak sie programuje frezarki numeryczne ;)

4. koszt obrobki takiego bloku na frezarce numerycznej przy wykoshystaniu jednego narzedzia jest niewielki tak naprawde ... wciskach start i maszynka robi ... za to programowanie bierze sie faktycznie zdrowe siano ... za takie cosik jak maze4 jakies 300 netto ;)

 

zanim zaczniej kogos oskarzac o cokolwiek zastanow sie nad soba :evil: ... to ze widziales frezera niewiele znaczy ... ja ostatnio widzialem Micka Jaggera :twisted:

to że siedzisz sobie w białej koszulce w jakimś tam dziale nie wie jakim nie znaczy że znasz sie na frezowaniu

a jak nie widziałeś zwykłaj frezarki to co mam ci wysłać zdjęcia ?

ubrudziłeś sie kiedyś przy maszynie że wiesz jak się obsługuje frezarkę

J mówie o zwykłaj frezarce w którem masz ręczne ustawianie obrotów posuwów podziałke masz na "korbach" którymi ręcznie możesz sterować posówem lub włączyć posów mechaniczny

taka maszyna to ma tylko silnik i włącznik i kilkaset kilogramów stali i żeliwa i wież mi nikt kto ją obsługuje nie używa do tego wzorów dostaje rysunek techniczny kawałek materiału i wież mi nie ma tam napisane jakich ma użyawć do obróbki obrotów bo zależy to od materiału jego lepkości i różnych żeczy które wychodzą dopiero przy obróbce wiesz dobry fachowiec to po kształcie wióra lub jakości powierzchni obrabianej oceni czy proces skrawania przebiega ok a nie da się tego obliczyć ponieważ twardości materiału są różne i nawet miedz z różnych źródeł będzie miała inne właściwosci podczas obróbki

A ty wyjeżdzasz tu z obróbką na frezarkach numerycznych przecież sam napisałeś że program do obróbki jest drogi 300 netto a dodać do tego trzeba koszty materiału i obróbki to przecież taniej kupić gotowy blok co tam blok całe WC taniej by mnie wyniosło

Do zwykłej frezarki nie trzeba żadnych programów bierzesz kawałek miedzi wkręcasz w imadło włączasz silnik i frezujesz na ręcznym posówie bo przy tak małych wymiarach mógłbyś nie zdążyć na czas wyłączyć posuwu automatycznego- co prawda taką metodą nie wykonasz szybko tego bloku ale napewno taniej a jesli i nie mówie tu o jakimś wyszukanym bloku tylko jakimś prostrzym np. w kształcie tzw [gluteus maximus] bo do tych bardziej skąplikowanych to przyznam ci racje bez frezarki numerycznej się nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posuwa sie to troche za daleku koleshko

masz pewnie 15 lat i zdaje ci sie ze jestes panem swiata

1. zwykly to ty mozesz miec proszek w reklamie ... podaj mi model obrabiarki, producenta, symbol i dane z tabliczek znamonionowych

2. jakbys nie wiedzial to kazdy student musi obowiazkowo przejsc conajmniej 2 misiace praktyk w trakcie 5 lat ... dodatkowo sa laboratoria itd - oraz praktyka pozaszkolna - skoro ponoc umiem programowac frezarki to znaczy ze kiedys to robilem i pewnie widzialem efekt :P

3. "korbkach" ... buhehehehe ... zapytaj sie tego znajomego frezera jak to sie nazywa bo nawet nie wiesz

4. tzw. schemat ruchu narzedzia wprowadza sie raz do pamieci aparatury a pozniej mozna robic tysiace identycznych wyciec wiec cena nie jest liczona na jedna sztuke

 

ponawiam propozycje ... jak sie nie orientujesz w temacie nie zabieraj glosu bo tylko zaciemniasz fakty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde przeczytalem wszystko i nic nie kumam jak to wkoncu jest

czy jak bede powiedzmy ferzowal sobie bloczek powiedzmy taka

frezarka: http://www.bosch.pl/elektronarzedzia/majst...frezarki/3.html

przy minimalnej predkosci to zeby nazedzie mi sie nie zniszylo to musze tylko odpowiednio wolno przesuwac i czy taka wrezarka wogule da sie miedz frezowwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posuwa sie to troche za daleku koleshko

masz pewnie 15 lat i zdaje ci sie ze jestes panem swiata

1. zwykly to ty mozesz miec proszek w reklamie ... podaj mi model obrabiarki, producenta, symbol i dane z tabliczek znamonionowych 

2. jakbys nie wiedzial to kazdy student musi obowiazkowo przejsc conajmniej 2 misiace praktyk w trakcie 5 lat ... dodatkowo sa laboratoria itd - oraz praktyka pozaszkolna - skoro ponoc umiem programowac frezarki to znaczy ze kiedys to robilem i pewnie widzialem efekt :P

3. "korbkach" ... buhehehehe ... zapytaj sie tego znajomego frezera jak to sie nazywa bo nawet nie wiesz

4. tzw. schemat ruchu narzedzia wprowadza sie raz do pamieci aparatury a pozniej mozna robic tysiace identycznych wyciec wiec cena nie jest liczona na jedna sztuke

 

ponawiam propozycje ... jak sie nie orientujesz w temacie nie zabieraj glosu bo tylko zaciemniasz fakty :P

Nie widziałeś na oczy zwykłej frezarki? ja ostatnio na frezarce pracowałem 13 lat temu podczas 3 letniej praktyki w szkole zawodowej o kierunku operator obrabiarek skrawaniem niestety nie pracuje w tym zawodzie skończyłem szkołe średnią i prowadze teraz firmę odzieżową i nie musze pamiętać jaki to był model podczas praktyki pracowaliśmy na zwykłych tokarkach i frezarkach z ręcznym ustawianiem parametrów obróbki a nie numerycznym - nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć czym różni się frezarka numeryczna od nie numerycznej może tym że w tej drugiej nie ma komputera i o obróbce decyduje człowiek a nie program - przecież komputery powstały dużo później niż maszyny do obróbki metalu czy tak trudno sobie wyobrazić zwykłą frezarkę

Zgadza się że przy wiekszej ilości powtarzalnych przedmiotów bardziej opłacalna jest produkcja na automatach tutaj frezarkach numerycznych

jednak że cały czas mówimy tu o produkcji jednego egzemplaża na własne potrzeby który możemy zlecić na przykład w zakładzie ślusarskim gdzie napewno nie znajdziesz frezarki numerycznej

A jeśli chodzi ci o to że napisałem "korby" na pokrętło recznego posuwu to dlatego żeby ci dać wyobraźnie że nie jest to pokrętło wielkości potencjometra w radiu tylko np. pokrętło do podnoszenia stołu ma dziwignie ok 40 cm i przypomina korbę np od odpalania starego samochodu a pokrętło posówu poprzecznego lub wzdłużnego jest w krztałcie masywnego koła zamachowego z umieszczonym mimośrodowo uchwytem ręcznym(nie wiem jak ci to inaczej wytłumaczyć) dlatego te koła są takie masywne żeby przy przesówaniu stoły tyle się nie nakręcić wystarczy jeden sprawny obrót aby pokrętło wykonało kilka dodatkowo na obwodzie tych pokręteł umieszczona jest podziałka numeryczna a na korpusie punkt odniesienia dla podziałki na podstawie których ustawiamy parametry obróbki

A co do tego że umiesz programować obrabiarki numeryczne to tylko ci pogratulować ja nie mam o tym pojecia ale umiem obsługiwać zwykłą frezarkę do metalu pionową lub poziomą może wazyć nawet kilka ton bo i takie są zasada jest taka sama i znajomosć programowania napewno się do tego nie przydaje

 

tu masz zdjęcie zwykłej frezarki co prawda wygląda dużo lepiej niż te na których ja pracowałem - teraz pewnie mają ze 40 albo 50 lat

 

http://www.avia.com.pl/fnc30.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAZ, daj sobie troszke na looz z tymi epitetami  :x 

Bo zmusisz mnie do czegos czego nie lubie robic.

spoko nie denerwuj sie ja tylko próbuje wytłumaczyć jak wygląda zwykła frezarka czy jest coś w tym złego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAZ, daj sobie troszke na looz z tymi epitetami  :x 

Bo zmusisz mnie do czegos czego nie lubie robic.

 

spoko nie denerwuj sie ja tylko próbuje wytłumaczyć jak wygląda zwykła frezarka czy jest coś w tym złego

 

jesteś jednak palantem

 

Czy to jest konieczne w opisie frezarki ?

O to mi wlasnie chodzilo, tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage "bogactwo tresci" i zrozumienie tego co sie czyta pozostawiam slowa KAZ'a bez komentarza :evil:

z uwagi ze temat odbiegl w swojej "bogatej tresci" od planowanych zamierzen osoby ktora go otworzyla proponuje go zamknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwagi ze temat odbiegl (ciach) proponuje go zamknac

SARKAZM mode ON

nie, nie, proszę :D . dajmy jankowi zrobić chociaż jeden bloczek. w końcu chyba już pojechał na tą działkę, gdzie stoi (jeśli stoi to dobrze, gorzej jeśli leży :D ) "frezarka wypas", jest doprowadzona "siła" (znaczy się trzy fazy 380V, gdyby ktoś nie wiedział), no i przeszkolony w obsłudze frezarki i obróbce miedzi brat informatyk. aha, i miliony ton miedzi do przerobienie na piękne, lśniące i wydajne bloczki.

SARKAZM mode OFF

reed zamykaj, nic z tego nie będzie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...