Skocz do zawartości
Dreamse

[15tyś] Nowy PC do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli zaczynam składać kompa pod premierę Battlefielda 2042 a przy okazji czas na zmianę. Niestety momentami mam chwilę zawachania co do wybieranych podzespołów.

 

Wstępny build:

Procesor: i9 10900k

Chłodzenie CPU: Asus Rog Strix LC 360

Płyta główna: Asus ROG STRIX Z490-H GAMING

Pamięć: Corsair Vengeance RGB RT, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16

Dysk SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB

Zasilacz: Asus ROG Strix 850W

Obudowa: Asus ROG Strix Helios

Karta graficzna: RTX3070 bądź RTX3080 - raczej do kompletu też od ROG Strix

 

1. Czy zasilacz nie będzie za słaby na taki build? 

2. Co byście wybrali pod gry multiplayer(BF/COD itd): i9 10900k(z490) czy może jednak i9 11900k(z590)?

3. Jak myślicie, z racji premiery nowych procesorów 12 gen oraz socektów LGA1700 ceny powinny coś zacząć spadać czy raczej wątpliwe? A może lepiej poczekać i zacząć składać wszystko pod nowa generację?

 

Posiadam już monitor Acer Predator 25' 1440p z odświeżaniem 144/165hz także chce jak najwięcej fpsów wyciągnąć.

Do zestawu mam zamiar jeszcze wrzucić 1tb HDD z mojego aktualnego kompa.

Wcześniejszy build: i5 8400 z płytą H310M, 16gb ddr4 oraz gtx 1070ti więc różnica powinna być dosyć spora.

Nowy komp ma starczyć na kilka lat i raczej co roku nie będę zmieniał podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k ponad budżet, ale masz już RTX3080ti - https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/PvdqOjekBE
Procesor w zupełności wystarczy do wszystkiego, płyta z ramem będzie sobie świetnie i szybko działała. Do tego wydajny zasilacz, duża buda i jedno z lepszych wodnych chłodzeń do procka.
ja bym nie czekał, bo mało prawdopodobne, że ceny będą szły w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

to tak w ramach zapoznania się możliwościami płyt głównych

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yPS3hj_K7EPT4RBWCyjdKNP56pnwDz-IgBc0975-FUg/edit#gid=0 

seria 11gen Intela grzeje się i chcąc mieć odpowiednia ilość FPS ale nie spadającą, trzeba trzymać wysokie zegary wiec przy długotrwałym obciążeniu w samych grach może zestaw wodny da rade a może nie ?

czy wybrać Z490 czy Z590 to tak, teoretycznie Z590 powinny posiadać mocniejsze sekcje zasilania, ale każdy producent kombinuje jak tu zaoszczędzić a z ceny nie schodzić , i po to jest np. takie zestawienie do którego linka podałem

także jak miała by być płyta pod Z490 to co najmniej "Asus ROG Strix Z490-E GAMING" o ile da się ja gdzieś zakupić ?

lub odpowiednik na Z590 czyli "Asus ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI" lub w podobnej cenie "Asus ROG Maximus XII Hero Wi-Fi na Z490"

a jak to wygląda w praktyce zakupując cos pod Z ale z CPU 10 gen. najczęściej gniazdo od M.2 które jest pod samym CPU jest nie dostępne bo zarezerwowane dla 11gen. XD czysty marketing ... 

czy opłaca się zakup RTX w wersji Ti ?, nie bo urwy grzeją się tak samo jak CPU 11gen. ... 

co do płyty Asusa która tyż posiadam, to jest tak taki mały problemik ze oprogramowanie od kart muzycznej aby sobie poustawiać, wymaga sterownika i oprogramowania od  "asus sonic studio 3", wystarczy wpisać "asus sonic studio 3 problem' i sobie poczytać...  jak to człowieki po ileś razy instalują sterowniki i dalej  problem , ja zauważyłem ze sterownik "NahimicSvc32" gryzie się z kontrolerem SATA po wyłączeniu kontrolera SATA go w biosie zero problemów z obsługą karty muzycznej , ale ty chyba chciał byś podpiąć starego HDD nuuu to widzę mały konflikt ...

natomiast co do chęci zakupu pamięci Ram, to aby potem nie było zdziwienia ze nie chcą pracować na profilu XMP z dedykowana szybkością to po wybraniu i zdecydowaniu się jak ostatecznie zakupić płytę główna to pamięci sprawdza się na stronie producenta czyli np. do tego pierwszego wybranego Asus ROG STRIX Z490-H GAMING  

https://rog.asus.com/pl/motherboards/rog-strix/rog-strix-z490-h-gaming-model/helpdesk_qvl_memory

czyli np. TeamTF10D432G3600HC14CDC01

https://www.morele.net/pamiec-team-group-xtreem-argb-ddr4-32-gb-3600mhz-cl14-tf10d432g3600hc14cdc01-8498234/ 

przy i9 i RTX 3070 czy RTX 3080 to tak bym doinwestował w zasilacz co najmniej 1000W.  

 

        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...