Skocz do zawartości
qbaka

[>10k] Praca czasem gry, bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zbliża się koniec roku i nowy ład 😞 pora więc na wymianę leciwego sprzętu na nowy (kilka razy już podchodziłem do tematu jednak bez skutku). Moje potrzeby to tak naprawdę jak najwyższa wydajność obliczeniowa, wielowątkowa, sporo maszyn wirtualnych, aplikacji zjadających CPU. Zależy mi na stabilności i długowieczności więc nie chciałbym bawić się w przesadne OC.
Wybór padł na 5950X . Intele 12th gen - nowa platforma będzie kosztować chyba za dużo, pozatym w przypadku wykorzystania wszyskich możliwych wątków coś mam wrażenie że Ryzen nadal będzie lepszy. Ram minimum 32GB, najchętniej z możliwościa rozszerzenia w przyszłości do 64GB (więc kości 2x16). GPU w sumie jakiekolwiek losowe, obecnie mam gtx 1050 właściwie wystarcza do pracy ale składając już taki sprzęt chciałbym mieć też możliwość zagrać w jakieś ciekawsze tytuły w full screen (posiadam monitor 32:9, Dual QHD). Obudowa - zamknięta, bez szyby, możliwie jak najbardziej wygłuszająca, będzie stać na podłodze -> porty na górze.

Czy taki zestaw jest okej czy coś byście zmienili? Czy do tej obudowy wszystko wejdzie? Jakie dodatkowe wentylatory wrzucic?

Mobo: MSI MAG B550 TOMAHAWK AM4
CPU: Ryzen 9 5950X
RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 4000MHz, CL18
SSD: Samsung 980 PRO 2 TB
PSU: Corsair RM850 2021 850W
Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer II 240
GPU: PNY GeForce RTX 3070 XLR8 Gaming Revel Epic-X 8GB GDDR6
Obudowa: be quiet! Silent Base 802 Czarna (?)
Pasta: Noctua NT-H1 3.5g
Dodatkowe wentylatory: ?

Edit:
Gelid GC-Extreme 1g -> Noctua NT-H1 3.5g
Seasonic G12 750W 80 Plus Gold -> Corsair RM850 2021 850W

Edytowane przez qbaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

płyta główna nie jest zła i posiada dobre opinie, ja bym dopłacił do wersji posiadającej Wi-BT bo obecnie, to jest fajne udogodnienie.  np. MSI MEG B550 UNIFY

pamięć ram to nie jakieś tam ogólnie tylko trzeba zerknąć na kompatybilność na stronie MSI 

https://www.msi.com/Motherboard/support/MAG-B550-TOMAHAWK#support-mem-21

lub do tej drugiej 

https://de.msi.com/Motherboard/support/MEG-B550-UNIFY#support-mem-21

wybierając czy zaznaczając odpowiedni typ procesora i wtedy prześledzić szybkość pamięci np. dla tych 4000MHz.    

obudowa no nie wim , ostatnio wkładałem tam podzespoły przy takiej cenie owszem jest wielka jak stodoła ale pod względem serwisowym i zaproponowanych rozwiązań nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia ...

pasta nie dla ciebie bo to jest pasta do wykorzystywania podczas OC na azocie, czyli praca w niskich temperaturach a nie normalnego korzystania,   Noctua NT-H1 i będzie pani zadowolona 

dla takiego zestawu to oglądał by się za zasilaczem o co najmniej mocy 850W lub nawet 1000W.    

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Co do płyty, różnica cenowa całkiem spora wi-fi nie potrzebuję, a dongle do BT mam.
Pasta: okej wezme Noctua,
Zasilacz, faktycznie, na poczatku zakladalem inne GPU, moze Corsair RM850 2021 850W ?
Obudowa jeśli nie silent base to co innego ? Nie planuje raczej wymieniac komponentow, to juz chyba top tej platformy.
Jeszcze pytanie o chłodzenie, lepiej Arctic Liquid Freezer II 240 czy 360?

Edytowane przez qbaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam obudowę Silent Base 802 i szczerze mówiąc jestem nią zachwycony. Miałem już obudowy SilentiumPC, Corsaira i inne bequieta. Ze wszystkich to właśnie Silent Base 802 jest najlepsza. Masa przestrzeni, dwa wymienne panele: front i top. Siatkowy panel przedni robi robotę jeśli chodzi o temperatury. Odkąd mam tą obudowę przestałem mieć problemy z temperaturami. Jeśli ktoś stawia na ciszę to panele z pianką wygłuszającą również robią robotę. Mogę z czystym sumieniem polecić ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ascendant_falafel napisał:

A po co AiO do proca bez OC?

NH-D15 starczy w zupełności, ew. wersja chromax.black jak nie podoba się oryginalny kolor

W sumie nie jest mi to do szczescia potrzebne, tyle że to AiO jest obecnie tansze niz ta Noctua. Jak to jest w AiO, trzeba dolewac plyn chlodniczy 😉 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 12:27, qbaka napisał:

Dzięki,

Co do płyty, różnica cenowa całkiem spora wi-fi nie potrzebuję, a dongle do BT mam.
Pasta: okej wezme Noctua,
Zasilacz, faktycznie, na poczatku zakladalem inne GPU, moze Corsair RM850 2021 850W ?
Obudowa jeśli nie silent base to co innego ? Nie planuje raczej wymieniac komponentow, to juz chyba top tej platformy.
Jeszcze pytanie o chłodzenie, lepiej Arctic Liquid Freezer II 240 czy 360?

popatrz na testy zestawu chłodzącego "Scythe Fuma 2" ja korzystam na Intelu.

jeśli chodzi o zasilacze firmy Corsair, nie wiem czy oni sami coś jeszcze produkują czy tylko już podwykonawcy i przyklejają etykietę ...  to zasilacz z końcówką "i"  czyli np. Corsair hx850i,  nie oszczędzamy na zasilaczu...  

jak cos tańszego to można rozważyć zasilacze firm BitFenix , Super Flower , lub Phantesk można tez zasugerować się czasem oferowanej gwarancji na zasilacz obecnie nie jest problemem znaleźć w ofercie zasilacze 10-12 lat.   

https://www.morele.net/zasilacz-phanteks-revolt-pro-850w-neph-004-6063570/

obudowa to jest zawsze kwestia indywidualna, czyli co się komu podoba, ja bardziej przekładam użyteczność nad wygląd, także najlepiej było by obudowę tak samo jak monitor obejrzeć przed zakupem chłodnym okiem , ale nie zawsze jest taka możliwość, ja użytkuje obudowę Phantesa i tez nie jest idealna,  ale przy montażu podzespołów oferuje całkiem spory dostęp do podzespołów.

   

 

 

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...