Skocz do zawartości
keczup321

Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze! Stoję przed wyborem monitora 27 cali 2k (myślałem o 32, ale chyba większa gęstość pikseli bardziej mnie przekonuje).
Zdecydowałem się na matryce VA i celuje obecnie w coś pokroju Della S3222DGM, jak sądzicie jest godnym zastępcą S3221DGF?

Jako opcjonalne wybory mam jeszcze:
AOC Q27G2U
Gigabyte M27Q - IPS i nie jestem przekonany, raz że Gigabyte nie kojarzy mi się wgl z marką monitorów, a dwa, że bardzo się źle nastawiłem na IPSy.

I to w sumie tyle z moich wyborów. Ogólnie wszystko robię czysto amatorsko, siedzę przed starym TNkiem 24,5 cala(60HZ - tak dramat) i chciałbym ciut poprawić sobie użytkowanie. Dużo przeglądania internetu, czasem filmy, czasem jakieś gry (nie pokroju CSa ani wyścigówek), najszybszą grą jest chyba fifa w jaką pogrywam, więc VA powinno dawać radę. Często siedzę wieczorami, więc pewnie czerń VA byłaby niezłą opcją i to chyba tyle. Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić w 1500 zł, ale jakbym miał dopłacić 100-200 zł do czegoś wyżej, to może bym coś wskórał.

W 4k nie celuję, 32 cale wydają mi się ciut przesadzone jak na moje potrzeby, a coś mniejszego niż 27 też bym nie chciał(trzeba iść z duchem postępu).

Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jako ze od kilku już lat sam posiadam monitor Dell U2515H 1440p, 2560x1440 60Hz, i tak pomału myślę nad czymś typu 21:9, dla mnie oprócz grania liczyło się aby wyświetlał jak najlepiej czcionkę tak aby czytając tekst nie były on "poszarpany", także szukałem monitora o najmniejszej "plamce" czyli tzw. rozstaw pikseli u mnie jest 0.216mm, obecnie ciężko jest przed zakupem monitor sprawdzić gdzieś w sklepie jak to faktycznie wygląda i jak to wyświetla obraz. 

na YT jest taki gość Stilgar robi recenzje dla Morele a tu jest link do  jego tabeli z zestawieniem przetestowanych monitorów , może cos to pomoże tobie w dokonaniu wyboru ,

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KpfoLVZPIJ7nH9tcqf-8WnDvW0j0oTVVX3dv4qGK16U/edit#gid=837037667    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Stilgara przejrzałem dawno, chyba z 30 jego filmów, jednak nie dał mi on odpowiedzi. Nie nagrywał w ostatnich miesiącach monitorów które by mnie interesowały, większość monitorów to już 2-3 latki, plus niektórych najzwyczajniej nie da się już kupić np: "DELL 32" S3220DGF" którego już nigdzie nie ma, chyba że na allegro z uszkodzoną podstawą 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ sam jak mam kupić nowy monitor dla i pod siebie to ogólnie ciężki temat, możliwe ze mam już skrzywienie i tez będę kupował Della , ale chyba nie ma złotego środka aby kupić w ciemno tzw. strzał w dziesiątkę , bo producenci nie piszą jakiego producenta w danym modelu zastosowali matryce a to już mogło by rzucić nieco światła czy warto to brać na ząb XD 

może Asus TUF Gaming VG27WQ (90LM05F0-B01E70) duża jasność 400,  plamka 0.233 mm, ale zewnętrzy zasilacz...

Dell Dell S2722DGM jasność 350, plamka 0.2331 mm, wbudowany zasilacz a dla mnie jest to duży plus. 

czy warto dopłacić do Asusa ? , najlepiej było w sklepie postawić oba monitory obok siebie i popatrzeć gdzie jest lepszy obraz, tekst, jakiś film, włączyć grę z wodotryskami, tylko w dzisiejszych czasach chyba jest to nie do realizacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/asus-tuf-gaming-vg27wq1b-vs-dell-s2722dgm/18234/24245?usage=3623&threshold=0.10

 

Tutaj masz jakieś porównanie lepsze 😉 ostatnio sprawdzam na tej stronie wszystko.

Ogólnie smużenie w asusie może być o wiele bardziej widoczne - czyli powiększa największą bolączkę VA.

Niby za ASUSEM przemawia HDR, ale no ... te HDRy w monitorach są dość ubogie.

 

Obecnie według mnie jedynym konkuretem Della w tej cenie jest to:

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-m27q-vs-dell-s2722dgm/19668/24245?usage=3623&threshold=0.10

 

Ale to IPS i to mnie boli 🙂

Edytowane przez keczup321
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Leavanny napisał:

Trochę drożej masz DELLa z Nano-IPS - https://www.komputronik.pl/product/725786/dell-s2721dgfa.html
Ładna matryca, FreeSync Premium Pro, odświeżanie 165hz, bardzo bogata regulacja + pivot, sRGB: 132%.

Pivot to trochę bajer, zbędny na podstawowym monitorze. Kontrasty mnie bolą, które są dużo gorsze... 1:800

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/dell-s2721dgf-vs-dell-s2722dgm/16485/24245?usage=3623&threshold=0.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...