Skocz do zawartości
Rendolf3

11600K problem z chłodzeniem wodnym wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj w komputerze wymieniałem pastę termo i moją uwagę zwróciła pewna sprawa.

Mianowicie po sprawdzeniu temperatur okazuje się, że:

HW monitor i gpu Z pokazują w spoczynku 37-43 stopnie.

Po uruchomieniu Divinity 2, AC Valhalla temperatury dochodzą do ok 74 stopni.

Ale już przy CP2077 temperatura sięga 94 stopnie. Tak samo crysis 2 remastered.

W cpuZ na stress po 3 minutach mam 100 stopni ale nie zbija taktowania ani się nie wyłącza.

Czy to normalne? Poprzednio na tym samym chłodzeniu 6700k osiągał 67 stopni maksymalnie.

Poniżej konfiguracja:

11600kf + chłodzenie be quiet! silent loop 2x140mm. Wiatraki działają. Pompka też wydaje się działać. Płyn jest w środku na maks.  Chlodnica wysoko.

z590 Gigabyte.

16 gb ram 3200 16cl

rtx2060 super

Obudowa wielki kombajn Corsair carbide series air 540 + 5 wiatraków. W środku chłodno. 

Zasilacz 700w

Zestaw poskładany w maju zeszłego roku na nowych częściach.  Temperatury od początku podobne.

Proszę o rady co robić.

Edit 

Pompkę słychać, jeden wąż ciepły, drugi zimny. 92 stopnie w CP2077

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 15:20, Rendolf3 napisał:

Witam,

wczoraj w komputerze wymieniałem pastę termo i moją uwagę zwróciła pewna sprawa.

Mianowicie po sprawdzeniu temperatur okazuje się, że:

HW monitor i gpu Z pokazują w spoczynku 37-43 stopnie.

Po uruchomieniu Divinity 2, AC Valhalla temperatury dochodzą do ok 74 stopni.

Ale już przy CP2077 temperatura sięga 94 stopnie. Tak samo crysis 2 remastered.

W cpuZ na stress po 3 minutach mam 100 stopni ale nie zbija taktowania ani się nie wyłącza.

Czy to normalne? Poprzednio na tym samym chłodzeniu 6700k osiągał 67 stopni maksymalnie.

Poniżej konfiguracja:

11600kf + chłodzenie be quiet! silent loop 2x140mm. Wiatraki działają. Pompka też wydaje się działać. Płyn jest w środku na maks.  Chlodnica wysoko.

z590 Gigabyte.

16 gb ram 3200 16cl

rtx2060 super

Obudowa wielki kombajn Corsair carbide series air 540 + 5 wiatraków. W środku chłodno. 

Zasilacz 700w

Zestaw poskładany w maju zeszłego roku na nowych częściach.  Temperatury od początku podobne.

Proszę o rady co robić.

Edit 

Pompkę słychać, jeden wąż ciepły, drugi zimny. 92 stopnie w CP2077

Bez tytułu.jpg

 

Ja zmieniłem platformę z Z490 na Z590 przy i7-11700K i od razu odczułem wzrost temperatur w stresie  o 5 - 10 stopni, by pomogło chłodnicę musiałem dać na TOP a na front dołożyć dwa wiatraki z TOPu, poprzednio chłodnica była na FRONT i temperatury przy maxload ( Prime95 ) były po 92 - 96c, zmieniłem na TOP i są po 86c, w grze po 60 - 68c. U mnie obudowa to zwykły "be quiet! Pure Base 500".

 

Jak masz rozmieszczone chłodzenie wiatrakami w środku? patrzyłeś jakie napięcia ci procesor wrzuca przy grze w CP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...