Skocz do zawartości
Trist

Laptop za 500zl opłaca się?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o szybką odpowiedź czy opłaca się wziąść za 500zl takiego laptopa 

Procesor intel core i5-5200U

RAM 8Gb

Karta graficzna Intel Gd graphics 5500 pamięć 4000mb 

Dysk nie wiem jaki chyba brak. 

 

To jest bodajże laptop hp elitebook 840 G2 

Edytowane przez Trist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500PLN ciężko o lepszą konfigurację - normalnie poleasingowce o takich parametrach są ze 2x droższe. Miej na uwadze, że dopiero na ósmej generacja Intela będziesz mógł zainstalować Windows 11 - tu musisz się zadowolić Windows 10, który jednak jeszcze kilka lat wsparcie ma. Do podstawowej pracy biurowej, zdalnej nauki, internetu, komputer sobie poradzi bez problemu, a jeśli nie musisz mieć Windowsa, to np. Linux Mint powinien hulać pięknie przez lata również.

Ja bym brał - ewentualnie dowiedz się wcześniej czy są na rynku zamienniki baterii dobre, bo nie do wszystkich starszych laptopów są. Dokupisz do tego dysk SSD za stówkę i będzie solidny "netbook" na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to warto brać ok a mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą kartą graficzną tam jest pamięć całkowita 4000mb to znaczy że ta karta ma 4gb pamięci ram czy to jest pół na pół z pamięcią komputera a tam jest 8gb ram. 

 

 

Bo mam tańsza propozycje jeszcze hp elitebook 6930p intel core 2 duo, 4gb ram, dysk 1tb ale nie ssd i karta graficzna 256mb pamięci będzie odczuwalna szybkość pracy tych dwóch laptopów oba mają 2 rdzeniowy procek jeden tylko więcej Ramu o 4 ale czy to przewyższa nad wszystkim jak myślicie? 

Edytowane przez Trist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Trist said:

Aha to warto brać ok a mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą kartą graficzną tam jest pamięć całkowita 4000mb to znaczy że ta karta ma 4gb pamięci ram czy to jest pół na pół z pamięcią komputera a tam jest 8gb ram. 

pamięć jest przydzielana dynamicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Trist napisał:

Aha to warto brać ok a mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą kartą graficzną tam jest pamięć całkowita 4000mb to znaczy że ta karta ma 4gb pamięci ram czy to jest pół na pół z pamięcią komputera a tam jest 8gb ram. 

 

 

Bo mam tańsza propozycje jeszcze hp elitebook 6930p intel core 2 duo, 4gb ram, dysk 1tb ale nie ssd i karta graficzna 256mb pamięci będzie odczuwalna szybkość pracy tych dwóch laptopów oba mają 2 rdzeniowy procek jeden tylko więcej Ramu o 4 ale czy to przewyższa nad wszystkim jak myślicie? 

Laptopa z C2D to możesz przyjąć za darmo, nie dawaj za takiego żadnych pieniędzy, on ma kilkanaście lat, jest dwa razy starszy niż ten na i5. Jakiś pasjonat sprzętu pewnie tam wrzuci lekką dystrybucję linuxa i może coś z niego jeszcze zrobi, ale dla szarego zjadacza chleba to nie ma sensu.

Laptop z procesorem o wydajności zbliżonej do i5-5200U (a więc również np. i5-2520M, ale nic starszego) to minimum w co decydowałbym się dziś inwestować jeśli szukałbym możliwie najtańszego sprzętu do podstawowych zastosowań.

Dysk SSD to podstawa, nic tak nie przyspiesza systemu jak SSD względem HDD.

Podziel się źródłem, gdzie takie ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie bo włożyłem do starego laptopa kość Ramu 4gb i pokazuje mi przy starcie systemu coś takiego Ddr3 memory Type not suported że pamięć ne obsługiwana i że mam ją wyciągnąć ale komputer się uruchamia normalnie i pamięć wykrywa jak miałem 4gb tak teraz mam 8 GB wszystko byłoby ok gdyby nie ten komunikat to co byście radzili wyciągnąć ja? Może coś się stać z kompem przez to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...