Skocz do zawartości
Unshaken

Przegrzewanie się laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Podczas gier  podzespoły mojego laptopa osiągają bardzo wysokie temperatury. podczas zwykłego przeglądania internetu - temperatury są optymalne, nie zagrażają podzespołom.

Infomracje o laptopie: 

procesor: Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU @ 2.00GHz   2.00 GHz

Ram: 12 GB

Windows 10 Home ; system 64 bitowy

Karta graficzna zintegrowana: Intel HD Graphics 520;

Karta graficzna druga: NVIDIA GeForce 940MX 2gb VRAM

Dysk SSD 240 GB (Patriot Burst Elite)

W załącznika podsyłam dwa zdjęcia: 

1) gdy laptop używany jest podczas przeglądania internetu; brak innych programów w tle

2) po 10 minutach grania 

Patrzylem w różnych programach aby sprawdzić prędkosć obrotową wentylatorów ( MSI AFterburner; SpeedFan) ale żaden z tych programów tego nie pokazywał.

Sprawdzałem w BIOSIE, ale tam również brak takich informacji (musiałym hasło ustalić by mieć dostęp do tych opcji);

Model laptopa (E5-575G-30L8) (wprowadziłem modyfikację z 4 gb na 12 gb ramu, oraz z dysku twardego 1000 gb hdd na 240 sd) tyle;

 

Jakieś rady co mogę zrobić by laptop się mniej grzał? (Jak sprawdzić te prędkości wentylatorów)?

Dodam, że podczas grania jest błoga cisza, nie słychać żadnych wiatraczków. Laptopa rozkręcałem i przedmuchałem i tyle, nic więcej.

Pozdrawiam

 

1.PNG

2.PNG

Edytowane przez Unshaken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 całkiem możliwe ze "wiatrak" umarł ... 

biosie trzeba popatrzeć czy nie ma opcji ze jak laptop jest podłączony pod AC czyli do prądu do wentylator ma być cały czas włączony

co można zrobić

sprawdzić po zdjęciu płyty serwisowej , skoro już rozbierałeś laptoka to nie powinno być problemu , organoleptycznie czy po uruchomieniu laptopa czy systemu faktycznie wentylator/wentylatory się nie obracają. 

a słyszał ty, a zwłaszcza w laptopach że wymienia się co najmniej raz na dwa lata, a u graczy nawet i co roku pastę termoprzewodzącą ?, oraz w razie konieczności termopady. 

6 godzin temu, Unshaken napisał:

Laptopa rozkręcałem i przedmuchałem i tyle, nic więcej.

co to znaczy ?, czy zdemontowałeś wentylatory aby mieć dostęp do radiatora zastawu chłodzącego ? aby go oczyścić , bo w większości przypadków to radiatory ulegają zapchaniu po przez nagromadzony kurz.           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio się na tym znam, dlatego zrobiłem to  w ograniczonym stopniu; Radiator widziałem 1 więc jeden przeczyściłem, oraz procesor przeczyściłem. Ja tam żadnych innych rzeczy podobnych do wentylatorów nie widziałem; mój laptopa wygląda w środku identycznie jak ten w tym filmie. Graczem nie jestem, te gry są dosyć stare (gothic 2; nfs most wanted; lol). Pasta termoprzewodząca była wymieniana we wrześniu w sklepie usługowym, który się w tym specializuję. Wtedy również wymieniono dysk na ssd. I tak naprawdę od tamtego momentu zaczęło się wszystko grzać.

Ogólnie ja nie słyszę żadnego wentylatora - jest dosłownie błoga cisza ; Jak próbowałem na rozebranej obudowie odpalić laptopa to miałem jakiś błąd o bootowaniu urządzenia i blue screeny; a po złożeniu fajnie śmiga wszystko;

Termopady nie były nigdy wymieniane z tego co mi wiadomo;

I tak od 2 tygodni coś mi tika w laptopie; stukanie jest ustalone czasowo;" tikanie" słychać co 6 sekund; 

Link do tego filmu, gdzie widać "wnętrze" laptopa: 

https://www.youtube.com/watch?v=DtLNiuD_0jw&ab_channel=LaptopNuts

Popatrzę w biosie jeszcze raz czy coś jest tak jak Pan napisał.

Czy podkładka chłodząca miałaby korzystny wpływ?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Unshaken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie "wiatrak umarł"

Miałem podobna sytuację ale z nowszym laptopem.
Też nie było słychać wentylatora, procesor zmniejszał taktowania, żeby się nie przegrzewać.
Wysłałem na gwarancji i wymienili na nowy wentylator.

Teoretycznie musi być słychać szum.

laptop.thumb.JPG.7e2b0f1991f3aa137ba7cc77f3144bed.JPG

 

Cytat

Pasta termoprzewodząca była wymieniana we wrześniu w sklepie usługowym, który się w tym specializuję. Wtedy również wymieniono dysk na ssd. I tak naprawdę od tamtego momentu zaczęło się wszystko grzać.

Może zapomnieli podłączyć wtyczkę?

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaznaczone na czerwono "wentylator", jak uruchomiłem system to się nie kręciło, tylko nie wiem czy się odrazu powinno kręcić po kliknięciu przycisku "power".

bo jeśli się ma kręcić no to się nie kręcił więc by wynikało, że albo umarł albo nie jest podłączony, co by wyjaśniało sprawę 

Edytowane przez Unshaken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak albo mocno zakurzony w środku. Ostatnio mój mi też padł w podobny sposób i gdyby nie to, że potrzebuję do pracy laptopa to kupiłbym komputer bo fajnie sobie w coś zagrać czasami ale przy obecnych grach to jest frytkownica na karcie. Szczerze mogę polecić nowy zakup który fajnie chłodzi bo długo szukałem. Dream machines model RG3060-17PL26, na chwilę obecną fajnie chłodzi. Zobaczymy jak będzie potem ale mój służbowy laptop z tej półki cenowej nie dawał rady przy tym co robię na kompie.

Co do przegrzewania się to rozbierz go bo powód może być błahy, lub w najgorszym przypadku po prostu w zimę nie będziesz odkręcał kaloryfera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz, masz małą wiedzę i umiejętności w tym kierunku - zapytaj w tym sklepie co ci robili wymianę pasty czy podejmą się sprawdzenia i ewentualnej wymiany wentylatora.

Gdy wentylator był sprawny laptop się nie przegrzewał - po usunięciu usterki temperatury powinny wrócić do normy więc podstawka chłodząca nie będzie potrzebna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...