Skocz do zawartości
PT-91

RTX 3090 Custom Loop

Rekomendowane odpowiedzi

Temat "zwodowania" karty RTX 3090 (GV-N3090TURBO-24GD) i tylko karty w obudowie FD-CA-FOCUS-BK-W. W znanym sklepie udzielono mi konkretnych odpowiedzi, przedstawiono też wstępną ofertę:

Jak uważacie, będzie to działać należycie, wydajnie i cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powysyłałem to tu, to tam i zdania podzielone co do wydajności i kultury pracy takiego zestawu. Przykładowo tutaj Extreme Hardware - Podcast o tematyce custom LC zalecają "minimum 1/2 TDP komponentu względem możliwości oddawania chłodnic, najlepiej 1/3". I teraz jeśli tę kartę cechuje TDP 350 W to zgodnie z tym zaleceniem, potrzeba układu o "pojemności cieplnej" 700W lub nawet 1050W. Problem w tym, że nie widzę tego parametru w specyfikacji chłodnic Alphacool. Macie wiedzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie podobno najlepszy blok to od EK w aktywnym back plate poniewaz 3090 ma te wyzsze temperatury. 4090 juz latwiej sie chlodzi.

Ja miałem 420x30 i 360x45 do gpu okolice 42*. Ale czy na pewno chcesz tylko do GPU budować pętle ?

 

Moze rozważ z AIO ?

Teraz bede miał 2x480x58 do GPU 🙂

 

W dniu 8.08.2022 o 17:09, PT-91 napisał(a):

Przykładowo tutaj Extreme Hardware - Podcast o tematyce custom LC zalecają "minimum 1/2 TDP komponentu

Dokładnie chłodzenie wodne trzeba budowć trochę wiecej niz masz efekt by to było ciche i chłodne.

https://postimg.cc/wtYZ23Pw

 

Edytowane przez kampers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...