Skocz do zawartości
Kub3nnn

Skaczące temp na i7 8086k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i przychodzę z zapytaniem odnośnie skaczących temp na procesorze, konkretnie zadziało się to z dnia na dzień, temp procka w spoczynku waha sie od 30 do 35 st, po odpaleniu jakiejs apki doslownie w sekunde pokazuje od 80 do ponad 100st , w grach caly czas praktycznie 100 i faluje, chlodnica na aio jest raczej letnia a tył mobo bez szału z ciepłem. Co się mogło zadziać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

nie nie, to tak nie działa, ze jest ok, a następnego dnia 100 stopni bo np. glut wysechł... , sam jak tylko mam CPU Intela to robię skalpy dla znajomych, średnio temperatury w dół około 17-20 stopni, bo kiedyś zakupiłem stosowna maszynkę.

AIO jakiej firmy model ?, bo najprawdopodobniej zaliczyło usterkę, zdechła pompka, czy włączając komputer da się słyszeć "burczenie" czyli pracującą pompkę czy bloko-pompkę, czy cisza ?, i dlatego moje pytanie odnośnie producent model, bo np. obecnie jakaś firma co wypuszcza pod marka np. MSI produkuje bardzo awaryjne zestawy ... 

są zwolennicy AIO, ale jak się poczyta fora, jak to jest z tym użytkowaniem i eksploatacja o którym to raczej marketingowcy z YT zwani youtuberami o takich niuansach nie wspominają, a ponieważ obecne zestawy chłodzące powietrzne jeszcze dają rade skutecznie chłodzić CPU wiec po co sobie życie komplikować ?     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam 

nie nie, to tak nie działa, ze jest ok, a następnego dnia 100 stopni bo np. glut wysechł... , sam jak tylko mam CPU Intela to robię skalpy dla znajomych, średnio temperatury w dół około 17-20 stopni, bo kiedyś zakupiłem stosowna maszynkę.

AIO jakiej firmy model ?, bo najprawdopodobniej zaliczyło usterkę, zdechła pompka, czy włączając komputer da się słyszeć "burczenie" czyli pracującą pompkę czy bloko-pompkę, czy cisza ?, i dlatego moje pytanie odnośnie producent model, bo np. obecnie jakaś firma co wypuszcza pod marka np. MSI produkuje bardzo awaryjne zestawy ... 

są zwolennicy AIO, ale jak się poczyta fora, jak to jest z tym użytkowaniem i eksploatacja o którym to raczej marketingowcy z YT zwani youtuberami o takich niuansach nie wspominają, a ponieważ obecne zestawy chłodzące powietrzne jeszcze dają rade skutecznie chłodzić CPU wiec po co sobie życie komplikować ?     

 

Jak kupujesz jakiegoś Navisa, to może tak jest. Arctic, Alphacool działają bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 5/22/2022 at 10:29 PM, Mr.T... said:

AIO jakiej firmy model ?, bo najprawdopodobniej zaliczyło usterkę, zdechła pompka, czy włączając komputer da się słyszeć "burczenie" czyli pracującą pompkę czy bloko-pompkę, czy cisza ?, i dlatego moje pytanie odnośnie producent model, bo np. obecnie jakaś firma co wypuszcza pod marka np. MSI produkuje bardzo awaryjne zestawy ... 

Pomijając fakt że większość AIO na rynku to Asetek https://www.asetek.com/oem-partners/ to raczej mało prawdopodobne żeby nawet uszkodzone miało wpływ na to żeby sam cpu w tak krótkim czasie osiągnął takie temperatury , stawiam na napięcia albo czujniki na mobo  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...