Skocz do zawartości
Drow

Zasilacz Chieftec 360W - za słaby???

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Otóż mam taki problem. Zrobiłem niedawno upgrade sprzetu - płyty (Epox 8RDA), karty graficznej (Winfast GF4 Ti4200 128MB DDR VIVO), oraz pamieci (128 MB 400 MHz).

 

Wszystko jako tako chodziło, problem pojawiał się jednak w gierkach wykorzystujących D3D, zas 3D Mark 2001 SE wykladal sie juz na pierwszym tescie. Przegladnalem pare grup dyskusyjnych i znalazlem przyczyne - za slaby zasilacz. A tak konkretnie, to chodzilo to wszystko na Codegenie 200W (tia, cud ze nie poszlo z dymem...) No wiec zaopatrzylem sie w nowy zasilacz: Chieftec HPC-360-302 DF ACTIVE PFC.

 

Podlaczylem to cudo i okazuje sie ze przy nieco wiekszym obciazeniu komputerka (np. na 3D Marku) zasilacz daje nastepujace napiecia (odczytane z programiku MBM):

+12V: 12.22 min, 12.36 max

+5: 4.82 min, 4.91 max

 

Wydaje mi sie, ze nie sa to zbyt rewalacyjne wyniki, prawda? 3D Mark chodzil przez jakies 20 minut (ha, to i tak znacznie dluzej niz przedtem), po czym komputerek sie zrestartowal.

 

Zrobilem jeszcze taki myk: wymontowalem wentylatorek ze starego coolerka, polozylem go (tia - ot tak po prostu sobie lezy...) na karcie graficznej i jeszcze raz zapuscilem 3D Marka. Tym razem szedl prawie 2 godziny - po czym rowniez sie wywalil.

 

Wobec czego mam pytanie nastepujace: czy mozliwe jest, aby firmowy zasilacz 360W nie uciagnal mojej konfiguracji? Moze jest walniety...?

Pelna konfiguracja wyglada tak:

 

- plyta Epox 8RDA

- procek AMD 2000+ XP @1667 (bez podkrecania)

- karta graficzna Winfast GF4 Ti4200 128MB DDR VIVO @250/513 (bez podkrecania)

- pamiec Infineon 128 MB 400Mhz @266 (bez podkrecania)

- 2xHD (128 MB Seagate, 30 MB IBM)

- 1xDVD (Pioneer)

- 1xCDRW (Teac)

- karta muzyczna Creative SB Live! PLAYER 5.1

- karta sieciowa

- coolerek na procesor (GlacialTech Igloo 2500)

- wentylatorek na karcie graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh te napiecia sa jak najbardziej w normie - zamiast zadawac glupie pytanie trzeba bylo policzyc ile to jest 5% z 5V i 5% z 12V i sam bys wydumal ze jest oki

 

i masz chyba bleda w podpisie - dyski w MB a nie GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh te napiecia sa jak najbardziej w normie - zamiast zadawac glupie pytanie trzeba bylo policzyc ile to jest 5% z 5V i 5% z 12V i sam bys wydumal ze jest oki

Jest, albo i nie jest - firmowy zasilacz powinien chyba lepiej trzymac napiecia, nieprawdaz? A poza tym nadal zdarzaja sie zwisy...

 

i masz chyba bleda w podpisie - dyski w MB a nie GB?

Oczywiście powinno być w GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 4,82 ~ 5V to jush troszke malawo a 12V powinno byc w granicach 12,50 - 12,60 V .. Moze jakas sztuka ci sie trafila rozregulowana.. pokaz ja do servisu i przedewszystkim sprawdz na innym komputerze o podobnym configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Athlony pobierają dużo więcej prądu niż np. Celki. Ale bez przesady. Mi się wydaję, że jak na Twoją konfigurację to ten zasilacz powinien być OK.

 

Sądzę, że jakbyś się uparł to na 300 Megabajta byś dał rade. Nie wierze, żeby to było związane z zasilczem. Te błędy moim zdaniem są spowodowane czymś innym.

 

Może zamontuj lepsze chłodzenie w budzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem powinno byc lepiej ale z drugiej strony to zalezy tez od czujnika - mierzyles miernikiem??? pozatym takie odchylki moga nie podpadac pod gewara - jak masz czas to sprawdz czy wezma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w konfiguracji poniżej mam pod obciążeniem (wszystki wyniki sa minimalne jakie zasilacz daje )

3.3V jest 3.3V jest ok

5V jest 4.81 może być

12V jest 11.51V do tylu spada (komp jest w 100% stabilny jak zasilanie spadnie do 11.4V albo zacznie sie zawieszać daje na gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8RDA+ hmm - a moze NorthBridge sie grzeje??? Moze zdjac radiator, wywalic gume i opsmarowac ArcticSilver....?Hmm - chociaz jak magistrala na poziomoe 133 to niby powinno byc OK....hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - napewno noie przez zasilacz bo ja mam mocniejszą grafe(kręconą 320@620) i procek teraz bryka na 2600+ i minimum napięcia :3.3V - 3.32V , 5V - 4.99V , 12V - 12.60V czyli jest zajebiście. Te napiecia mozę są przekłąmane u Ciebie?(niewiem niech wpadnie jakisć epoxowiec z tym zasilaczem).Skoro mówisz ze jak postawiłeś wiatrak na grafe i chodził dłużej - jak siezrestartuje to zobacz jaką ma temp.rdzeń grafy i pamieci, oblukaj też mostki na mobo(jaką masz temp proca?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sirtec i chiftec to to samo bo wygładają podobnie i podobnie ważą a sirtec kosztuje 100zł

SIRTEC / CHIEFTEC / ENLIGHT / HIGHPOWER / THERMALTAKE to wszystko produkcji SIRTEC'a

 

wszystkie o symbolach HPC-xxx-xxx tylko TT oznacza inaczej W000xR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sirtec i chiftec to to samo bo wygładają podobnie i podobnie ważą a sirtec kosztuje 100zł

SIRTEC / CHIEFTEC / ENLIGHT / HIGHPOWER / THERMALTAKE to wszystko produkcji SIRTEC'a

 

wszystkie o symbolach HPC-xxx-xxx tylko TT oznacza inaczej W000xR

napewno bo ten sirtec ma 12A na +12v dla mnie to chyba zamało jak madecom ma 15A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - napewno noie przez zasilacz bo ja mam mocniejszą grafe(kręconą 320@620) i procek teraz bryka na 2600+ i minimum napięcia :3.3V - 3.32V , 5V - 4.99V , 12V - 12.60V czyli jest zajebiście.

No właśnie. Spodziewałem się, że na takim wypasionym zasilaczu też będę miał takie napięcia. No i troszkę jestem rozczarowany... :cry:

 

BTW, gdzieś czytałem, że jeśli zasilacz nie wyrabia, to napięcie +5V maleje, zaś +12V rośnie (i dlatego się pali) - czy tak jest rzeczywiście? Pytanie może głupie, ale ja jestem zupełnie zielony w tym temacie.

 

Jeżli chodzi o temperaturki, to grafa w najbardziej krytycznych momentach dochodzi do 55 stopni, z prockiem jest podobnie. Wydaje mi sie, ze to wcale nie są takie wygórowane temperatury. Z drugiej strony z tym dodatkowym wentylatorkiem na karcie chodzi zdecydowanie dużo lepiej... Czy lepsze chłodzenie ma jakiś wpływ na wysokość napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec zszedł na psy :(((

 

kupiłem bude chefteca z zasiłką 360W i na Vcore 1.775V mam na 12v 12.78(do 86)V!!! a na 5V - mam 5.9V!!! syF~@!

a moze masz kiepski miernik (lub popsuty) a nie od razu kiepski zasilacz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem to cudo i okazuje sie ze przy nieco wiekszym obciazeniu komputerka (np. na 3D Marku) zasilacz daje nastepujace napiecia (odczytane z programiku MBM):

+12V: 12.22 min, 12.36 max

+5: 4.82 min, 4.91 max

 

Wydaje mi sie, ze nie sa to zbyt rewalacyjne wyniki, prawda? 3D Mark chodzil przez jakies 20 minut (ha, to i tak znacznie dluzej niz przedtem), po czym komputerek sie zrestartowal.

Po 1. Napiecia nie odbiegaja na tyle od norm, zeby powodowac zwisy, ich przyczyna pewnie tkwi gdzie indziej.

 

Po 2. Mierzyles napiecie softowo, wiec pomiary niekoniecznie sa prawdziwe. Moj 8RDA+ zaniza o troche, w momencie kiedy w biosie pokazywalo mi 4.94, miernik pokazywal mi 5.05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bo ten sirtec ma 12A na +12v dla mnie to chyba zamało jak madecom ma 15A

podaj symbol tego zasilacza - bo HPC-300 ma 13A na +12V a HPC-250 ma 10A na +12V

HPC-300-202 300W 25A 20A 13A 0.3A 0.8A 2A Y takie oznaczenie

A co to jest pfc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Otóż mam taki problem. Zrobiłem niedawno upgrade sprzetu - płyty (Epox 8RDA), karty graficznej (Winfast GF4 Ti4200 128MB DDR VIVO), oraz pamieci (128 MB 400 MHz).

 

Wszystko jako tako chodziło, problem pojawiał się jednak w gierkach wykorzystujących D3D, zas 3D Mark 2001 SE wykladal sie juz na pierwszym tescie. Przegladnalem pare grup dyskusyjnych i znalazlem przyczyne - za slaby zasilacz. A tak konkretnie, to chodzilo to wszystko na Codegenie 200W (tia, cud ze nie poszlo z dymem...) No wiec zaopatrzylem sie w nowy zasilacz: Chieftec HPC-360-302 DF ACTIVE PFC.

 

Podlaczylem to cudo i okazuje sie ze przy nieco wiekszym obciazeniu komputerka (np. na 3D Marku) zasilacz daje nastepujace napiecia (odczytane z programiku MBM):

+12V: 12.22 min, 12.36 max

+5: 4.82 min, 4.91 max

 

Wydaje mi sie, ze nie sa to zbyt rewalacyjne wyniki, prawda? 3D Mark chodzil przez jakies 20 minut (ha, to i tak znacznie dluzej niz przedtem), po czym komputerek sie zrestartowal.

 

Zrobilem jeszcze taki myk: wymontowalem wentylatorek ze starego coolerka, polozylem go (tia - ot tak po prostu sobie lezy...) na karcie graficznej i jeszcze raz zapuscilem 3D Marka. Tym razem szedl prawie 2 godziny - po czym rowniez sie wywalil.

 

Wobec czego mam pytanie nastepujace: czy mozliwe jest, aby firmowy zasilacz 360W nie uciagnal mojej konfiguracji? Moze jest walniety...?

Pelna konfiguracja wyglada tak:

 

- plyta Epox 8RDA

- procek AMD 2000+ XP @1667  (bez podkrecania)

- karta graficzna Winfast GF4 Ti4200 128MB DDR VIVO @250/513 (bez podkrecania)

- pamiec Infineon 128 MB 400Mhz @266 (bez podkrecania)

- 2xHD (128 MB Seagate, 30 MB IBM)

- 1xDVD (Pioneer)

- 1xCDRW (Teac)

- karta muzyczna Creative SB Live! PLAYER 5.1

- karta sieciowa

- coolerek na procesor (GlacialTech Igloo 2500)

- wentylatorek na karcie graficznej

1.Problem z chlodzeniem (przegrzewa się)

2.Problem z pamięcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam napiecia w sumie slaaabe poza jednym:

12V = 12.70 w stresie nawet 13.00 !!! :(

5V = 4.94 to jedno ktore chodzi stabilnie i nie wacha sie

3.3V = 2.95 a w stresie to juz przesada :/ Wlasnie, co jest napedzane 3.3V ??

 

Dzieki Bogu kupuje sobie w sierpniu Anteca TruePower 430W 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bo ten sirtec ma 12A na +12v dla mnie to chyba zamało jak madecom ma 15A

podaj symbol tego zasilacza - bo HPC-300 ma 13A na +12V a HPC-250 ma 10A na +12V

HPC-300-202 300W 25A 20A 13A 0.3A 0.8A 2A Y takie oznaczenie

A co to jest pfc

pfc jest odpowiedzialne na "filtrowanie prądu" są 2 rodzaje

1.passive pFc

2. active pfc

Zdecydowanie lepszy jest Active pfc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam napiecia w sumie slaaabe poza jednym:

12V = 12.70 w stresie nawet 13.00 !!! :(

5V = 4.94 to jedno ktore chodzi stabilnie i nie wacha sie

3.3V = 2.95 a w stresie to juz przesada :/ Wlasnie, co jest napedzane 3.3V ??

 

Dzieki Bogu kupuje sobie w sierpniu Anteca TruePower 430W 8)

zobacz na strone www.tomshardware.pl tam jest artykuł o zasilaczach i o tym co napędzane jest 3,3V , ja ci tylko niektóre podam:

Karta graficzna AGP

Płyta główna

Dźwięk PCI

PCI LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem drugiego cheifteca 360W i to samo :(

 

mbm podaje mi 12.79V na +12V i 5.89V na +5V fuck!

a nawet procka nie zacząłem porządnie podkręcać - i nie ważne, czy na Abicie NF7-S, czy ba Epoxie 8RDA3+ na obu rakie same napięca -

 

mój obecny konfigL

 

AXP 2000 @ 3000 (1.775V) WC

1x DDR 256/333 no name

1x hdd, 1x CD-RW

geForce 440Mx 64mb

 

swoją drogą mieciop...

na jakim Vcore miałeś

ATHLONXP2500+(1833MHz)(BARTON)@3500+(2568MHz)(2505MHz Prime95 Stable)

 

na ja musiałem, dać 2.15V, żeby z mojego bartka wycisną 12.5 x 200Mhz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...