Jump to content
Lazerhawk

LGA1700 i Raijintek Tisis

Recommended Posts

Cześć. Wczoraj poskładałem nowy sprzęt.

Spodziewałem się komplikacji w związku z nową podstawką, a starym Raijintekiem, ale sądziłem że da się to jakoś spasować, bo otwory na fabrycznej płytce montażowej (backplate) pasują też na rozstaw LGA 1700. Jednak standardowy backplate nie pasuje do tylnej płytki MoBo (która jest szersza niż w 1151). Raijintek teoretycznie ma w ofercie LGA1700 kit na ten model, ale niedostępny i w ogóle niemożliwy do znalezienia poza stroną producenta.

Ponieważ stockowe chłodzenie z 12700F ledwo dyszy i po odpaleniu Blendera mam na dzień dobry 85-90 C, a zamówione EK WB Basic 240 AIO przyjdzie w okolicach końca miesiąca, zastanawiam się czy doraźnie nie da się jakoś obejść problemów z mocowaniem Raijinteka dorabiając dystans i zamocować tymczasowo stare chłodzenie. 1 lub 2 Podkładki pod otwory backplate'u teoretycznie załatwiają sprawę, jednak mam wątpliwości czy tak zamontowane chłodzenie będzie odpowiednio przylegać do CPU, albo czy nie będzie go zbyt mocno naciśkać (jakby nie patrzeć ok. 1,5kg radiatora).

Kombinuję, bo mam projekty do porobienia, a z wentylatorem na full i aktualnymi temperaturami średnio widzę robienie kilkugodzinnych renderów.

Ktoś może ma "druciarskie" doświadczenie z tą podstawką i przerabiał temat chałupniczego dostosowywania posiadanego chłodzenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chałupniczo bym nie robił. Dedykowane mocowania producenta są jakby nie patrzeć zaprojektowane pod konkretne podstawki i można też założyć że pod wagę samego chłodzenia.

Sprawdzałem Twój wybrany  model i najszybciej bodajże 3-4 dni dostawa w https://www.proshop.pl/Chlodzenie-CPU/EK-Water-Blocks-EK-AIO-Basic-240-Chlodzenie-wodne-procesora/3055503

Share this post


Link to post
Share on other sites

EK WB i adapter zamówiłem już z innego sklepu, więc pozostaje mi czekać cierpliwie

Na razie (o dziwo) pomimo prawie 100C na rdzeniach daję radę pracować, więc może dotrwam do przyszłego tygodnia... aczkolwiek cicho i chłodno nie jest.

Miałem już wcześniej intelowskie stockowe chłodzenia CPU przez jakiś czas pomontowane, ale to co się wyprawia na Adler Lake to generalnie lekka przesada patrząc na to jak bardzo nie wyrabia z temperaturami.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...