Skocz do zawartości
d4rK7

Modernizacja/nowy zestaw do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pomocy w modernizacji/doborze części nowego zestawu. Obecnie posiadam monitor 1080p 60fps 27'' z freesyncem i taki oto zestaw:

2022-06-16_13h14_03.png

Zestaw służy bardzo dzielnie od prawie 8 lat, niestety CPU już nie domaga. Założenia jakie mam dla nowego zestawu to:

- Będę składał sam i raczej kupował części pojedynczo byle taniej w czasie najdalej do 1-2 miesięcy.

- Budżet max.: 10k, jednak im więcej zaoszczędzę tym lepiej, ponieważ zastanawiam się nad przesiadką się na monitor ultra wide o rozdzielczości UWHD lub UWQHD po modernizacji.

- Zastosowanie:  gry, głównie Squad, Bannerlord, Escape from tarkov

- GPU: GTX 3070 lub 3070Ti lub coś podobnego od AMD. Raczej nie chce 3080, mimo że planuje złożyć znowu zestaw na lata to ta karta wydaję mi się przesadą do moich zastosowań. Główne pytanie to jakich wersji najlepiej poszukiwać ?

- CPU: Myślałem nad topowym i5-12600K lub coś podobnego od AMD. Nie wiem czy jest sens brać i7 przy moich wymaganiach co do karty. Najwięcej czasu poświęcam grze Squad, która bardzo faworyzuje procesory o mocnym jednym rdzeniu, dlatego w dylemacie mocny jeden rdzeń vs więcej rdzeni raczej wolałbym tą pierwszą opcje. Zintegrowana karta graficzna nie jest obowiązkowa, ale mile widziana.

- Chłodzenie CPU: Raczej wolałbym powietrzne, ponieważ chcę wykorzystać starą obudowę. Nie mam totalnie bladego pojęcia jak je dobrać, aby pasowało do reszty komponentów. Nigdy też nie montowałem innego niż boxowe, ale patrząc po filmach youtube nie jest to trudne w dzisiejszych czasach.

- OC: nigdy nie praktykowałem. Zawsze szkoda było mi mojego czasu na naukę tej czynności i tym razem raczej się to nie zmieni.

- Płyta: chciałbym pełny format ATX. Minimum 2 porty sata, gdyż chcę podłączyć stary dysk HHD, ssd + port M.2 na nowe SSD. Pytanie jakich konkretnie modelów poszukiwać ?

- SSD: Chciałbym dokupić dysk na port M.2 na system + najważniejsze gry. Prosił bym o propozycję zarówno 500 GB jak i 1TB (będę decydował na samym końcu na jaką pojemność się zdecydować).

- RAM: Jako, że składam na lata chciałbym 32 GB i najlepiej takie, które nie potrzebują więcej konfiguracji niż włączenie xmp w biosie płyty. Pytanie jakich konkretnie modelów poszukiwać ?

- Zasilacz: Obowiązkowo z przynajmniej częścią kabli odpinanych. Pytanie jakich konkretnie modelów poszukiwać ?

- Obudowa: Chciałbym wykorzystać starą obudowę, która jest w dobrym stanie. Główna wątpliwość jaką mam to czy pomieści ona customowe chłodzenie procesora. Z miejscem na kartę graficzną raczej problemów nie powinno być.

Dziękuje za wszelką pomoc w doborze sprzętu.

Edytowane przez d4rK7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

to tak widzę chcesz zaatakować temat z wysokiego C 

tak bez sterowo 10tys.

Procesor Intel Core i5-12600K, 3.7 GHz, 20 MB, BOX (BX8071512600K)

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307) 

Karta graficzna Power Color Radeon 6800 XT Red Devil 16GB GDDR6 (AXRX 6800XT 16GBD6-3DHE/OC)

lub od Nvidia ale RTX 3070TI to nie są chłodne karty graficzne

Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING) 

Zasilacz be quiet! Dark Power 12 850W (BN315)

lub wersja 1000W

Zasilacz be quiet! Dark Power 12 1000W (BN316)

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S500BW)

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S1T0BW)

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...