Skocz do zawartości
KamilReki

Sensowny tablet do 500 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam drobne pytanie. Chciałbym kupić tablet dla siebie i niestety wybór jest trudny. Jeśli chodzi o budżet, to tak jak w temacie mowa o 500 złotych. Potrzebuję tabletu do przeglądania Internetu oraz czytania ebooków (to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż te różne dedykowane czytniki). Także wielkich wymagań nie mam ;) Jednak na rynku jest sporo produktów różnych marek i ciężko jest mi coś wybrać. Oczywiście dobrze jeśli bateria byłaby w miarę mocna (choć zazwyczaj będę korzystał z niego w domu, także to nie jest tak istotne), plus żeby zdołał przetrwać dłuższy czas. Na tej stronie https://satelitarnecyfrowe.pl/tanie-tablety-do-500-zl/ jest kilka propozycji, jednak dobrze jest dowiedzieć się czegoś od innego człowieka ;) A z pewnością sporo osób z tego forum, korzysta z tabletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle Fire HD 10 z Amazonu w podstawowej wersji na black friday itp. jest przeceniany o 50% - a więc ze 150 euro na 70~80. To jedyny sensowny zakup w takim budżecie i sprzęt o klasę lepszy niż proponowane w artykule (więcej RAM, lepsza rozdzielczość).

Jeśli chcesz mieć mniejszy tablet, analogicznie - wyczekaj do promocji na Fire 7, który jest podobnie słaby jak te z zestawienia, ale będzie kosztował połowę mniej.

Wyczekaj np. do Black Friday i kup z któregoś zagranicznego amazonu - albo przez serwis pośredniczący z przesyłką, znajomi brali z Niemiec w ten sposób. W Polsce niestety ich nie sprzedają, więc trzeba tak kombinować.

Ten najtańszy model ma na blokadzie ekranu reklamy, ale możesz je wyłączyć za pomocą Fire Toolbox z poziomu PC (jak i dodać usługi google).

Następne w kolejce by były chińskie tablety oparte o T618 (Alldocube iPlay 40, Teclast T40, Chuwi HiPad Air), które mają o wiele lepsze parametry i w promocjach bywają po 600~700, ale nie wiem jak teraz jest z cłami i podatkami przy przesyłkach z ali (przy czym Chuwi ma sklep na allegro chyba też). Na korzyść Fire przemawiają jednak wieloletnie aktualizacje zabezpieczeń Amazonu, których tanie chińskie modele raczej nie dostaną. No i chińczyki nie mają certyfikacji do serwisów streamingowych w HD, jeśli coś oglądasz z VOD. Za to wydajność mają jeszcze o klasę lepszą.

Gdyby iść z budżetem wyżej, to już właściwie jedynie opłacają się wyraźnie droższe tablety - Xiaomi Pad 5, HuaweiMatepad 11 (uwaga, brak google), entry level iPad Air, czyli rzeczy za 1500+.

Wszystko co pomiędzy tymi piętrami jest dostępne na naszym rynku, jest zbyt markowe żeby było opłacalne, bo ma paskudne parametry w stosunku do ceny.

Chcesz coś na już teraz - Tab A7 Lite Samsunga jest w euro za 550PLN w promo.
Ja osobiście bym wolał wyczekać Fire HD 10, ale może się spieszysz i wolisz ten mniejszy rozmiar.
W empiku był niedawno jeszcze taniej - sprawdzaj co się pojawia w promo przez peppera po prostu.

 

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...