Jump to content
Tapelusek

Mój pierwszy komputer.

Recommended Posts

Hej, zbudowałem swój komputer i zastanawiam się nad zakupem. Mam parę pytań.

Czy opłaca się kupować montaż w XKOMIE czy budować komputer samemu?

Czy w przypadku mojej konfiguracji opłaca się kupować monitor 1440p 144hz? Jak tak to jaki polecacie? 

Czy ta obudowa oferuje dobry przepływ powietrza? Jak nie to jaką obudowę proponujecie?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Miłego weekendu 😎

image.png.22d106cb43002fd28037843b7e444aef.png

Edited by Tapelusek

Witam

zestaw jest nie kompletny i aby działał, zadziałał , powinien zawierać również pamięć operacyjna Ram  XD 

np. Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast Black (kod producenta: KF432C16BBK2/16)

czy składać samemu czy dać zarobić , niby składanie PC to klocki lego ,ale "pierwszy raz", to można by poprosić kolegę/znajomego, co posiad już jakaś wiedze praktyczna na ten temat, aby coś samemu nie spier...dolic przy montażu.    

Edited by Mr.T...

3 minuty temu, Mr.T... napisał:

Witam

zestaw jest nie kompletny i aby działał, zadziałał , powinien zawierać również pamięć operacyjna Ram  XD 

np. Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast Black (kod producenta: KF432C16BBK2/16)

czy składać samemu czy dać zarobić , niby składanie PC to klocki lego ,ale "pierwszy raz", to można by poprosić kolegę/znajomego, co posiad już jakaś wiedze praktyczna na ten temat, aby coś samemu nie spier...dolic przy montażu.    

Ram już mam kupiony zapomniałem napisać, dzięki 😄

obudowa kwestia co się komu podoba, byle aby była funkcjonalna, możliwe z w tym przedziale cenowym wybrał bym:

Obudowa Genesis Irid 505 ARGB (NPC-1518)

natomiast monitor tak jak napisał "MIG29", tutaj chcąc zaoszczędzić, możesz tylko sam siebie oszukać, bo doby monitor to komfort i przyjemność z użytkowania. 

polecam zapoznać się z materiałami na YT- kanał "morele" i youtuber Stilgar , wpisz na YT  morele monitor   

• Like 2