Skocz do zawartości
Pordeczka

WinPE 10-8 Sergei Strelec - uruchomienie metmtest86 itp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Utworzyłem bootowalnego pendrive-a z systemem wymienionym w tytule, działa ok. Mam jednak pytanie jak dostać się do oprogramowania diagnostycznego bez uruchamiania systemu? Nie mam możliwości w laptopie (Lenovo ThinPad E15 gen 2) przełączyć się na Legacy albo nie wiem gdzie ta opcja jest (chyba o to chodzi). Poniżej zdjęcie z menu do którego chciałbym się dostać po uruchomieniu komputera. Pendrive utworzony  rufusem. Pozdrawiam.

 

MicrosoftTeams-image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

w Lenovo aby ułatwić sobie troche "życie", można fizycznie odłączyć dysk twardy, to takich akcji XD

w Lenovo aby uaktywnił się trym dostępu do zmiany UEFI-Legacy to w zależności od modelu, bo nie wiem jak wyglądają, bios i zakładki w twoim przypadku, ale w opcjach od Boot- powinno być do wyboru Boot -win10 -win8 lub inny, jak wybierzesz inny, to powinna pojawić się możliwość zmiany z UEFI na Legacy , lub wersja patologiczna w Lenovo przed zmianą, trzeba trzeba dodatkowo przestawić tryb kontrolera obsługi dysku z AHCI na IDE ... 

swoja droga jak byś tylko potrzebował sprawdzić pamięć Ram to polecam dystrybucje LinuxMint ,przed uruchomieniem pojawia się tabelka z możliwością czy uruchomić  Linuksa bezpośrednio z pendrajwa czy np. strzałkami zjechać na dół i można bezpośrednio uruchomić memtest86+   

Linux Mint- Cinnamon Edition

jak zjedziesz na liście na dół to można pobrać z ICM - University of Warsaw , szybko idzie. 

https://www.linuxmint.com/edition.php?id=299  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...