Skocz do zawartości
morfeusz1805

Pomoc w identyfikacji gniazd w laptopie Lenovo ThinkPad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Moja kobieta dostała laptop z firmy i musi podłączyć do niego 2 monitory bez stacji dokującej. Nie ma żadnych do niego dokumentów, więc na stronie Lenovo po numerach wszedłem w specyfikację. Ale nie jestem pewny, czy to była specyfikacja własnie do tego modelu. Wizualnie widać, że laptop ma jedno gniazdo HDMI a co do drugiego gniazda, aby podłączyć drugi monitor nie jest pewny. Niby w opisie jest napisane, że w gnieździe usb typu C jest DP. Czy mógłby ktoś bardziej doświadczony, sprawdzić i upewnić mnie w tym przekonaniu, że są 2 gniazda: jedno HDMI i jedno DP z których mogę podłączyć bez przeszkód 2 monitory?  Sam mam przed potowego laptopa bez żadnych gniazd typu C. Narobiło się tych gniazd z tą wtyczką i często można się pogubić. Nr w laptopie:

Type Number: 20U2-SARU00

Serial Number: PF-3E3X7S

Mam pytanie jakie to dokładnie gniazda. Na dołączonym załączniku od lewej strony:

- gniazdo usb typu C i obok świecąca się dioda (był tam podłączony kabel ładujący z tego gniazda do stacji dokującej),

- bardziej na prawo dwa gniazda w otworze obudowy laptopa  bez żadnych oznaczeń. Po lewej stronie w tym otworze jest kolejne gniazdo typu C (jakie?), ale po prawej nie mam pojęcia. Kabla z wtykiem C nie mogę włożyć. 

- czwarte od lewej strony z oznaczeniem SS także nie mam pojęcia. Zwykłe USB?

-  piąte od lewej oczywiście HDMI

- ostatnie od lewej strony  czytnik kart microSD

Po przeciwnej stronie laptopa jest gniazdo chyba zwykłe USB i gniazdo do wtyczki LAN. 

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Z tego co wyczytałem, z gniazda DP w laptopie można podłączyć kablem monitor z gniazdem (oprócz oczywiście DP)  HDMI . Odwrotnie, o ile wiem, to już nie działa? 

Wielkie Dzięki za ewentualną pomoc. 

Pozdrawiam

 

 

 

IMG_20220918_172109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tych "SS" to jest, czy raczej było kilka, Schutzstaffel , Waffen-SS,  SS-Galizien 

a bo jest Lenovo co innego piszą w opisie na stronie supportu... a rzeczywistość swoje XD

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-l-series-laptops/thinkpad-l14-type-20u1-20u2

jak dostała z joba Laptopoa, to niech teraz jeszcze dadzą odpowiednie przejściówki -adaptery cwaniaki z IT ...

teoretycznie, skoro pierwsze gniazdo jest tyż USB-C, to tam można by podłączyć adapter USB-C na DP, tylko pytanie, jak długo na bakterii "pociągnie" laptop  ? 


 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Praca jest  po części zdalna w domu, po części w biurze. W biurze będzie miała stację dokującą, więc nie ma problemu z podłączeniem, problem zaczyna się, jeżeli będzie chciała pracować w domu. W firmie nikt nie zmusza do pracy w domu, więc nie zapewniają dodatkowych monitorów, przejściówek, stacji dokujących itd. 

Po wpisaniu Serial Number: PF-3E3X7S w zakładce "informacje maszyny" w kolorze niebieskim jest informacja, że laptop posiada:

"Porty

1x HDMI 1.4b; 2 Type C (DP PD and USB); MicroSD card; Kensington lock; 1 RJ45 (rear); Headphone & Microphone combo Jack; CS18 Docking; 2 USB 3.1(Type A); WWAN SIM"

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-l-series-laptops/thinkpad-l14-type-20u1-20u2/20u2/20u2saru00/pf3e3x7s?linkTrack=Caps%3ABody_SearchProduct&searchType=6&keyWordSearch=PF3E3X7S

Więc 2 usb type C i 2 usb 3.1 type A? Jedno  C to zwykle usb, drugie DP? Jeżeli tak jest, to które gniazdo, to port DP? Ten, co napisałeś, pierwszy z lewej strony  co zasila laptop?  Jaki to ma sens?

Drugi port usb typu C, w podwójnym gnieździe (ten od lewej strony w tym podwójnym otworze) ,  spełnia tylko funkcję zwykłego usb? 

Jeszcze raz od lewej strony:

-  port usb typu C (jest podłączony kabel zasilający).

- dalej  otwór w obudowie z gniazdem podwójnym. W tym otworze po lewej stronie jest port usb typu C, z prawej strony nie wiem. Co to jest? 

-  czwarte  gniazdo, to  pewnie usb 3.1 typu A 

- piąty port, to HDMI

-  szósty microSD

Ponawiam pytanie. Jeżeli w laptopie jest DP, to mogę podłączyć do monitora z gniazdem HDMI, jeżeli ten taki tylko posiada?? W odwrotnej kolejności tego nie można zrobić? 

 

Edytowane przez morfeusz1805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, Dzięki. Zadzwoniłem jeszcze do obsługi klienta Lenovo i tam wysłano mi na maila to samo. Okazuje się, że pierwszy z lewej strony  port usb C i następny, to jest to samo i z dwa mają DP, więc z dwóch można podłączyć monitor. 

Nie rozumiem jednego, dlaczego informatyk podłączył kabelkiem  do stacji dokującej z portu C z lewej strony laptopa, skoro specjalny port do stacji dokującej, to ten trzeci od lewej?  W instrukcji  nie ma za dużo napisane o tym. Z tego trzeciego portu oprócz przesyłania danych obrazu itp. także można ładować laptop? 

Edit. Dzwoniłem ponownie do Lenovo, ale tam odpowiedziano mi na "odwal się", bo sami dokładnie nie wiedzą. tzn. trzeci port przystosowany do stacji dokującej teoretycznie powinien mieć także funkcję ładowania. Także teoretycznie mogę podłączyć z portu DP w laptopie monitor z HDMI, choć w instrukcji jest napisane, że "USB C do DP". 

Edytowane przez morfeusz1805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, morfeusz1805 said:

Z tego trzeciego portu oprócz przesyłania danych obrazu itp. także można ładować laptop? 

w/g opisu z instrukcji nie , ładować laptop możesz przez 1 i 2 , to co piszesz to łącze nr 4 i służy do ładowania np telefonu albo czego innego (wszystko jest w instrukcji)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 08:50, morfeusz1805 napisał:

dalej  otwór w obudowie z gniazdem podwójnym. W tym otworze po lewej stronie jest port usb typu C, z prawej strony nie wiem. Co to jest? 

To jest USB-C ze wsparciem stacji dokującej. Nowe modele Lenovo nie mają opcji zapinania stacji do dołu.

A z tego co wiem, to USB-C jest standardowo zgodne z DP, więc możesz podpiąć monitor pod każdy z tych dwóch portów (tylko z odpowiednim kablem DP -> USB-C). I oba mają Power Delivery, więc zasilanie też tu albo tu.

Ja mam właśnie osobnego huba Uniteka, którego podpinam pod pierwsze USB-C, a do niego mam wpięty monitor (DP -> DP), zasilanie, mysz i kartę USB ze słuchawkami, żeby jak najmniej kabli za każdym razem podpinać. Jedynie HDMI w nim trochę szwankuje, bo monitor mryga obrazem co chwilę, więc podpinam drugi pod HDMI w lapku

W dniu 19.09.2022 o 10:15, morfeusz1805 napisał:

Także teoretycznie mogę podłączyć z portu DP w laptopie monitor z HDMI

Bez konwertera HDMI -> DP nie przejdzie, też to przerabiałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 20:33, stivo napisał:

To jest USB-C ze wsparciem stacji dokującej. Nowe modele Lenovo nie mają opcji zapinania stacji do dołu.

Dzięki za wyjaśnienie.

Mówisz o trzecim gnieździe patrząc  od lewej strony tj. o złączu stacji dokującej)? Dwa pierwsze gniazda od lewej strony to oczywiście USB-C, ale trzecie gniazdo  nie wiem, bo wtyki USB-C tam nie pasują.  Informatyk firmowy podłączył stację dokującą pod pierwsze USB-C od lewej strony.  Mówisz, że można ją podłączyć właśnie pod trzecie, które jest przystosowane specjalnie pod pod nią? Co to jest za gniazdo, jaki wtyk można tam użyć (trzecie od lewej)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...