Skocz do zawartości
BassMan-SND

Jaki zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym zasiegnac waszej opini odnosnie kupna nowego porzadnego zasilacza. Mam kilka typow ktore znalazlem na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14840547

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14857838

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14806345

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15022019

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15049717

Cena raczej tak do 300 zl wiec ten enermax (ostatnia propozycja) raczej odpada chyba ze bedzie naprawde warty.

Teraz moja konfuguracja.

Asus a7n8x deluxe

athlon xp 2600

2 x 256 MB ram Kingston

geforce 4 ti 4200 64 MB agp 8x

2 x seagate baracuda IV 120 GB 7200 + samsung 20 GB 5400 + Samsung 40 GB 5400

Liteon ltr-32123S

Sound blaster audigy

To chyba wszystko.

Pozdrawiam[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie enermax najlepszy z nich wszystkich ale mysle ze ten chieftec jak niechcesz wydawac wiecej kasy to tez spoko (:D spoko jest zajebisty :D ). reszty bym niebral pod uwage, mozesz spokojnie brac wszystko co sirteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Chieftec'a 420W i bedziesz zadowolony,u mnie pieknie trzyma napiecia ,a troche sprzetu jest.Q-tec'a nie ruszaj nawet patykiem.

stoi po 299zł w siriusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga :wink: ten Enermax 353 W active PFC duzo lepszy jest od Chiefa 420 W ? Oplaca sie doplacac te 100 zl ?

no wlasnie chodzi o to ze wcale nie jest lepszy :D

 

Enermax'y maja bardzo mocne +-12V ,ale za to troszke gorsze +5V i + 3.3V w porownaniu z Chieftec'iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga :wink: ten Enermax 353 W active PFC duzo lepszy jest od Chiefa 420 W ? Oplaca sie doplacac te 100 zl ?

no wlasnie chodzi o to ze wcale nie jest lepszy :D

 

Enermax'y maja bardzo mocne +-12V ,ale za to troszke gorsze +5V i + 3.3V w porownaniu z Chieftec'iem.

to czemu oni drozsze robia :D:D:D :wink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy zasialaczach, to zrobilem test swojego na sprzecie ponizej tylko ze Fsb mam ustawione na 166Mhz i napiecia są dokładnie takie same przed jak i po męczeniu sprzetu czyli

+3.3=2.64 +5=4.95 +12=12.22 -12=12.03 - 5=5.14 vcore=1.62 i tu jest moje pytanie czy te napiecia są odpowiednie, bo zasilacz wogole nie reaguje na to czy jest obciarzony czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga :wink: ten Enermax 353 W active PFC duzo lepszy jest od Chiefa 420 W ? Oplaca sie doplacac te 100 zl ?

no wlasnie chodzi o to ze wcale nie jest lepszy :D

 

Enermax'y maja bardzo mocne +-12V ,ale za to troszke gorsze +5V i + 3.3V w porownaniu z Chieftec'iem.

to czemu oni drozsze robia :D:D:D :wink: :?:

Bo nazywaja sie Enermax :lol:

 

No ale powaznie wlasnie dzieki cacy +-12V sa to idealne zasilaczyki dla tych co maja duuzo napedow uzywaja dyskow w macierzach RAID itd..

 

Natomiast Chieftec'i to znowu idealne 5V i 3.3V ,przez co sa swetnymi zasilaczykami do OC ,no i tansze :wink: Na moim wykreconym sprzecie w stressie jeszcze NIGDY 5V i 3.3V nie spadly ponizej normy.Zawsze jest 3.376V i 5.16V :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy zasialaczach, to zrobilem test swojego na sprzecie ponizej tylko ze Fsb mam ustawione na 166Mhz i napiecia są dokładnie takie same przed jak i po męczeniu sprzetu czyli

+3.3=2.64  +5=4.95 +12=12.22  -12=12.03 - 5=5.14 vcore=1.62 i tu jest moje pytanie czy te napiecia są odpowiednie, bo zasilacz wogole nie reaguje na to czy jest obciarzony czy nie

Napiecia niby ok, oprocz 3.3 - 2.64 to jest jakis koszmar !!! Heh ja bym sie zastanowil nad zmiana z tego Codegena. Z drugiej strony to ze napiecia nie ulegaja zmianie moze byc spowodowane zla metoda pomiarow (miernik jest znacznie efektywniejszy niz odczyt z mobo).

Vip przekonales mnie do Chieftecow :D thx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana jest ale w granicach 0.01 albo 0.02

Hmmm, w tej dziedzinie expertem nie jestem, ale radze Ci zmienic zasilacz - bylo juz kilka przypadkow, gdy padajacy zasilacz usmiercil polowe kompa :(.

BTW: A co powiecie o Antecach ? :wink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie są ok. ale co ja wioem o zasilaniu :) a to +3,3 do czego jest?? bo zaly czas sie tak to trzyma nawet jak skrece proca

to jest tak jak bylo, jakby tak mial ze tak powiem zaprogramowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy zasialaczach, to zrobilem test swojego na sprzecie ponizej tylko ze Fsb mam ustawione na 166Mhz i napiecia są dokładnie takie same przed jak i po męczeniu sprzetu czyli

+3.3=2.64  +5=4.95 +12=12.22  -12=12.03 - 5=5.14 vcore=1.62 i tu jest moje pytanie czy te napiecia są odpowiednie, bo zasilacz wogole nie reaguje na to czy jest obciarzony czy nie

Napiecia niby ok, oprocz 3.3 - 2.64 to jest jakis koszmar !!! Heh ja bym sie zastanowil nad zmiana z tego Codegena. Z drugiej strony to ze napiecia nie ulegaja zmianie moze byc spowodowane zla metoda pomiarow (miernik jest znacznie efektywniejszy niz odczyt z mobo).

Vip przekonales mnie do Chieftecow :D thx :D

dzizus kiedy wy sie ludzie nauczycie ze (zakladam ze to odczyt a'la epox) te mobo podaja w tym miejscu napiecie pamieci??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy zasialaczach, to zrobilem test swojego na sprzecie ponizej tylko ze Fsb mam ustawione na 166Mhz i napiecia są dokładnie takie same przed jak i po męczeniu sprzetu czyli

+3.3=2.64  +5=4.95 +12=12.22  -12=12.03 - 5=5.14 vcore=1.62 i tu jest moje pytanie czy te napiecia są odpowiednie, bo zasilacz wogole nie reaguje na to czy jest obciarzony czy nie

Napiecia niby ok, oprocz 3.3 - 2.64 to jest jakis koszmar !!! Heh ja bym sie zastanowil nad zmiana z tego Codegena. Z drugiej strony to ze napiecia nie ulegaja zmianie moze byc spowodowane zla metoda pomiarow (miernik jest znacznie efektywniejszy niz odczyt z mobo).

Vip przekonales mnie do Chieftecow :D thx :D

dzizus kiedy wy sie ludzie nauczycie ze (zakladam ze to odczyt a'la epox) te mobo podaja w tym miejscu napiecie pamieci??????????

zgadza sie.Ayem prawde mowi.

 

Co do napiec 3.3V i 5V to wlasnie one zasilaja plyte glowna i to glownie od tych napiec zalezny jest wynik OC jak i stabilnosc systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie codegen trzyma napięcia i to takie jak powinny byc???

a skad zes tyto wywnioskowal??

 

_VIP_ a moze orientujesz ie jak z epoxa zczytac 3.3?? bo jakos nie mam pomysla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niewiele wiesz skoro po pierwsze pierasz sie tylko na MBM - sprawdziles miernikiem odhylke od normy?? pozatym MBM kazdemu posiadaczowi epoxa pisze okolo 2.5V bo ww tym iejscu podaje napiecie na koscioach pamieci

 

a pozatym codegen jest dobry gdy zachodza na rwaz 2 warunki:

1. nie krecisz kompa

2. twoj konfig lezal bardzo daleko od gornej polki w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_VIP_ a znasz jakis zasilacz ktory ma +12 zajebiste jak i reszte napiec (+5, +3,3)?????

Jedno sporostowanie napiecie -12 zawsze bedzie mialo mala wydajnosc przecierz ono nie jest potrzebne do zasilania dyskow twardych tylko istnieje w standardzie ATX tylko dlatego ze na plytach glownych jeszcze montuja porty RS232 a standard rs 232 ma nastepujace poziomy napiec dla zera jest +12 a dla jedyki -12 (moga byc mniejsze wartosci ale nie mniejsze niz chyba +-3 ale wlasnie z tego - 12 bierze sie napiecie dla RS232).Ja nigdy nie widzialem zeby napiecie -12 mialo wydajnosc wieksza niz 0,5 ampera. Wazniejsze jest jakies sa wydajnosci wlasnie na +12 i na +5 oraz +3,3 reszta nie jest juz tak wazna.

Moge sie mylic ale tak gdzies czytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....moze Antec,ale nie dam sobie niczego obciac :wink: .Chyba ze topowe modele enermax'a (550W) ale to juz sa kosmiczne sumki jak na zasilacze.Ja osobiscie mialem w lapkach enermaxa 353W,chiefteci 360W i 420W,HuntKey'a 400W i musze powiedziec ze najbardziej przypadl mi do gustu wlasnie Chief420W.Troche rozczarowal mnie HK400W ktory okazal sie troszke slabiej trzymac napiecia od Chief'a360W,a byl od niego drozszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy zasialaczach, to zrobilem test swojego na sprzecie ponizej tylko ze Fsb mam ustawione na 166Mhz i napiecia są dokładnie takie same przed jak i po męczeniu sprzetu czyli

+3.3=2.64  +5=4.95 +12=12.22  -12=12.03 - 5=5.14 vcore=1.62 i tu jest moje pytanie czy te napiecia są odpowiednie, bo zasilacz wogole nie reaguje na to czy jest obciarzony czy nie

Napiecia niby ok, oprocz 3.3 - 2.64 to jest jakis koszmar !!! Heh ja bym sie zastanowil nad zmiana z tego Codegena. Z drugiej strony to ze napiecia nie ulegaja zmianie moze byc spowodowane zla metoda pomiarow (miernik jest znacznie efektywniejszy niz odczyt z mobo).

Vip przekonales mnie do Chieftecow :D thx :D

dzizus kiedy wy sie ludzie nauczycie ze (zakladam ze to odczyt a'la epox) te mobo podaja w tym miejscu napiecie pamieci??????????

Ups :oops: zapomniałem o tym felerze 8RDA+ :).

BassMan-SND >> Chieftec 420 W do dostania na: www.chieftec.pl (309 zl) lub www.sirius.pl (299 zl - taniej nie widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_VIP_ dzieki za rade. Zdecydowanie biore tego Chief'a 420W. Znasz mzoe jakies inne sklepy gdzie sa te zasilacze??

na allegro widzialem za 290zl

 

UPDATE:

 

juz wiem gdzie to widzialem........w Twoim poscie :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHIEFTEC (SIRTEC) to zajefajne zasilki, jak na moj gust to w tej chwili najkorzystniejszy zakup (stosunek jakosci do ceny). Sam od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem zasilki jak w podpisie i jestem z niej bardzo zadowolony. Napiecia: +3.3 (3.39), +5 (5.13), +12 (12.22). Wiem, ze moj konfig nie jest moze maksymalnie rozbudowany, ale testowalem zasilke z 2x256mb Geil PC3200 i dodatkowym dyskiem MAXTOR 80gb 7200rpm + to co w podpisie i do tego doliczyc mozna jeszcze 4 dodatkowe wentyle w obudowie. Napiecia praktycznie nie drgnely a jesli byly wahania to minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF ???

Ja mam Q-TEC i jestem z nigo bardzo zadowolony, wlasnie tego 550W dual fan i sprzedala mi go zaje***** mila babeczka :) Napiecia trzyma tak : ( sandra wydruk )

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.78V

Aux Voltage : 1.58V

+3.3V Voltage : 2.53V

+5V Voltage : 4.92V

+12V Voltage : 12.40V

-12V Voltage : -12.12V

-5V Voltage : -5.10V

Standby Voltage : 5.02V

Battery Voltage : 2.94V

Źle ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kiszka. Bez urazy oczywiscie, ale lepiej kupic markowy (CHIEFTEC-SIRTEC-ENLIGHT (wszystkie 3 produkowane przez SIRTEC), ENERMAX, ANTEC) nawet 350W niz delikatnie mowiac niemarkowy chociazby mial 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...