Skocz do zawartości
kulwis

Jaka platforma?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Moje zadanie to zlozenie komputera koledze, ktory nie gra w gry a komputera uzywa tylko do pracy (programowanie, muzyka, internet). Nie wiem co mu doradzic, AMD czy Intel? Moze w jego wypadku wystarczy Celeron 2000Mhz i jakas bardzo dobra plyta. W sumie z reszta komponentow nie mam problemow, tylko jaka platforme wybrac?

 

Jezeli chodzi o cene to za plyte i procek moze dac okolo 800-900zl.

Za wszelkie info z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 2000+ za 273 zeta nabyłem nówkę w sklepie. celerony są droższe a wstyd mi by było takie coś do kompa wstawić. nie no, przesadzam, ale w przypadku AMD najlepiej wydasz kasę. intel jest dobry ale tylko P4, celerony do biura można nabyć. athlon będzie wydajniejszy i to sporo.

 

i płyty są tańsze. najdroższa płyta pod AMD kosztuje ok 500 zeta, pod intela 1800zł (jakiś model gigabyte).

jedymym argumentem dla kolegi ZA intelem jest HT ale przecież nie będzie programował 2 rzeczy na raz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wkladacie od razu Pentiuma to polecam AMD mobo napewno nie asus jak napisal xxx bo za okolo 530 pln mozesz miec Abita NF7-S ktory ma duzo wieksze mozliwosci o/c i nie ma sie co czarowac jest lepszy od asusa ktory to w ostatnim czasie nie wydal jakiejs specjalnej rewelacji pod AMD a nawet powiedzialbym spartolil robote a cena jest jaka jest jesli nie chcesz tyle wydawac na Abita to kup Epoxa 8rda+ (to chyba najlepsza propozycja w klasie cena/jakosc) rowniez swietna mobo na tej z mostkami C1 230 fsb snyc guaranted ;) poza tym masz SoundStorma i FireWire (jak w przypadku Abita tylko ze w abicie masz jeszcze SATA) a asus za 420 lysiutki no chyba LAN ma proc jesli dostaniesz to 1800+ DLT3C jesli nie to 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 2000+ za 273 zeta nabyłem nówkę w sklepie. celerony są droższe a wstyd mi by było takie coś do kompa wstawić. nie no, przesadzam, ale w przypadku AMD najlepiej wydasz kasę. intel jest dobry ale tylko P4, celerony do biura można nabyć. athlon będzie wydajniejszy i to sporo.

 

i płyty są tańsze. najdroższa płyta pod AMD kosztuje ok 500 zeta, pod intela 1800zł (jakiś model gigabyte). 

jedymym argumentem dla kolegi ZA intelem jest HT ale przecież nie będzie programował 2 rzeczy na raz !

:lol: Nie przeginaj, AMD aż taki tani nie jest :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Moje zadanie to zlozenie komputera koledze, ktory nie gra w gry a komputera uzywa tylko do pracy (programowanie, muzyka, internet). Nie wiem co mu doradzic, AMD czy Intel? Moze w jego wypadku wystarczy Celeron 2000Mhz i jakas bardzo dobra plyta. W sumie z reszta komponentow nie mam problemow, tylko jaka platforme wybrac?

 

Jezeli chodzi o cene to za plyte i procek moze dac okolo 800-900zl.

Za wszelkie info z gory dzieki.

a co robi jesty gafikiem czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...