Skocz do zawartości
steryd123

jakiego linuxa na serwer???

Rekomendowane odpowiedzi

na jakim linuxie postawic serwer do dzielenia dwoch neo na 8-10 uzytkownikow. akutalnie mam na plytach debiana 3.0r1 ale nie wiem czy to jest dobra wersja?? chodzi zeby byl stosunkowo prosty bo nie mam doswiadczenia z [brzydkie określenie na linuksa]em(na googlach pisze ze lepszy dla poczatkujacych jest niby mandrake) ale wole sie spytac szanwonego gremium :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na takim sprzecie co napisalem bedzie chodzic bez klopotow nie bedzie zadnych przestojow itp (nie wiem jak to sie fachowo okresla) bo to ze wogole pojdzie to wiem tylko czy elegancko czy moze do 192 czy 256 ramu dokupic trzeba bedzie zeby byl komfort???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale sie wole spytac dobrze bo sie nie znam a chodzi mi zeby on jeszcze sluzyl nie tylko do internetu tylko jeszcze w nim beda dyski zeby sciagac z niego z LANu i dlateog pytam czy to nie bedzie malo bo przeciez jak tyle osob z LANu bedzie sciagac to sie moze zamulic dlatego pytam??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził, chodził ;]

No tak, ale w wersji ubogiej. Jak by mialo to obslugiwac wieksza siec + filtrowanie pakietow + kilka serwerkow (www,ftp,ssh itp) to juz nie spisywalby sie najlepiej. Ze o squid'zie nie wspomne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tylko nie PLD toz to smierc na miejscu , te distro mimio ze ma juz numerek 1.0 jest jeszcze w powijakach , i nie wyglada aby szybko z tego wyszlo . Choc po ostatnich rebeliach w PLD cos zaczelo switac. Jednak ja wole Slacka za mala ilosc pakietow latwosc instalacji i konfiguracji . A jak ma sie problema to na tym forum wieksza czesc ludzi co kumaja czacze ma Slackware wiec zawsze latwiej pod okreslone distro wspolpracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...