Skocz do zawartości
kwiatek111

16gb vs. 32gb RAM ???????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma znaczenie przede wszystkim w grach-symulatorach lotniczych ilość RAMu ???
Czy gdy mając te 16 giga zwiększymy je do 32 odczujemy jakąś poprawę ?

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z tym związane ???

Zmieniłem platformę i mam DDR4 32GB 3000MHz i zastanawiam się czy nie kupić pod Ryzena 5600 polecanych CL16 3600Mhz 16gb czy zostawić jednak te 32GB 3000Mhz.

Będę wdzięczny za rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz plik strony, włącz w tle menedżer zadań na najwolniejszym odświeżaniu użycia RAM (by przechwycić najdłuższy czas), odpal wymagający symulator na max detalach wciągających RAM (Microsoft Flight Simulator 2020 na max), pograj w wymagającej lokacji, naciśnij podczas grania ALT+TAB i zobacz jakie masz użycie RAM. Z tego co pamiętam w testach które widziałem, było użycie nawet ponad 20GB RAM, więc 16 byłoby za mało, by nie było rzeźbienia po dysku (=konieczny plik strony) itd.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyle napisał:

Wyłącz plik strony, włącz w tle menedżer zadań na najwolniejszym odświeżaniu użycia RAM (by przechwycić najdłuższy czas), odpal wymagający symulator na max detalach wciągających RAM (Microsoft Flight Simulator 2020 na max), pograj w wymagającej lokacji, naciśnij podczas grania ALT+TAB i zobacz jakie masz użycie RAM. Z tego co pamiętam w testach które widziałem, było użycie nawet ponad 20GB RAM, więc 16 byłoby za mało, by nie było rzeźbienia po dysku (=konieczny plik strony) itd.

Dziękuję, a byłbyś uprzejmy powiedzieć jak najszybciej wyłączyć ten plik stronicowania w Win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już co prawda nie mam Win 10, ale powinno być podobnie co w Win 11. Właściwości w "Ten komputer", następnie szukaj "zaawansowane ustawienia systemu", zakładka "zaawansowane", obszar "wydajność", zakładka "zaawansowane", "pamięć wirtualna i:

8223517379f1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kyle napisał:

Już co prawda nie mam Win 10, ale powinno być podobnie co w Win 11. Właściwości w "Ten komputer", następnie szukaj "zaawansowane ustawienia systemu", zakładka "zaawansowane", obszar "wydajność", zakładka "zaawansowane", "pamięć wirtualna i:

8223517379f1.png

Super dzięki wielkie, napisze jak zrobię w wolnej chwili testy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flight Simulator ma w zalecanych 32 GB, a to nie taka już młoda gierka, więc oczywiście, że na dzisiaj w nowym kompie 32 powinno być.

Poza tym nowe windowsy umią wykorzystywać pamięć optymalniej, aby wszystko działało szybciej, więc im jej więcej, tym cały system z aplikacjami jest bardziej responsywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MiG29 napisał:

Flight Simulator ma w zalecanych 32 GB, a to nie taka już młoda gierka, więc oczywiście, że na dzisiaj w nowym kompie 32 powinno być.

Poza tym nowe windowsy umią wykorzystywać pamięć optymalniej, aby wszystko działało szybciej, więc im jej więcej, tym cały system z aplikacjami jest bardziej responsywny.

Czyli lepiej zostawić 32gb 3000Mhz o których napisałem w temacie??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem testy, z których wynikało, że powyżej 3200 też są wyraźne wzrosty wydajności, nie mniej jednak przesiadka z 32GB na 16GB to tak niezbyt ciekawie.

Tak czy inaczej powyżej 3200 i tak jest OC przy DDR4, więc czy to zrobisz manualnie, czy przez XMP (w końcu obecne 3000 też możesz podkręcić - pewnie nawet powyżej 3200 też będą działać).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...