Skocz do zawartości
H4rpman

Komputer raz na jakiś czas nie widzi dysku m.2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo tylko z dyskiem na SATA III, wyłączenie całkowicie zasilania na kilka sekund pomaga i nagle dysk zaczyna być widoczny. Zdarza się to średnio raz na 2-3 miesiące. Też jestem ciekaw co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Goru napisał:

Mam to samo tylko z dyskiem na SATA III, wyłączenie całkowicie zasilania na kilka sekund pomaga i nagle dysk zaczyna być widoczny. Zdarza się to średnio raz na 2-3 miesiące. Też jestem ciekaw co to może być.

A jaki dysk, mobo i zasilacz?

Na labie temat o velo nadal aktualny, kolejni którzy mieli problem z ta chińska tandetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 15:17, B@nita napisał(a):

A jaki dysk, mobo i zasilacz?

Na labie temat o velo nadal aktualny, kolejni którzy mieli problem z ta chińska tandetą.

MSI B150M Mortar

ADATA SSD 128GB 2,5" SATA III

SilentiumPC Vero L1 500W

Kupowane wrzesień 2016, więc już leciwe podzespoły, ale problem występuje od samego początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, H4rpman napisał:

No ale ja jestem po przesiadce na corsaira i tez to samo 😕

Niby tak, pytanie, czy ten poprzedni zasilacz czegoś nie uszkodził ? Trochę za dużo tych "przypadków" z dyskami i tym zasilaczem.

a jak u Ciebie wygląda z tym dyskiem, działa bez problemu w innym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, B@nita napisał:

Niby tak, pytanie, czy ten poprzedni zasilacz czegoś nie uszkodził ? Trochę za dużo tych "przypadków" z dyskami i tym zasilaczem.

a jak u Ciebie wygląda z tym dyskiem, działa bez problemu w innym kompie?

Jeszcze czekam na werdykt - pracowity weekend był 😛 jak się dowiem to dam znać asap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update sytuacji:
Wziąłem dysk, podjechałem do innego znajomego, podpiąłem u niego do płyty głównej i nie był on widoczny.
To zakładam, że dysk niestety padł...

Profilaktycznie zareklamowałem i płytę główną i dysk, zobaczymy, może wymienią, albo zwrócą pieniądze 🙃

 

robiłem jeszcze gimnastykę w BIOSie, ale nic to nie pomogło. Co ciekawe - udało mi się znaleźć na zagranicznych forach, że ludzie mieli podobny problem z tą płytą główną, że przestawała widzieć dyski na m2.

Edytowane przez H4rpman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...