Skocz do zawartości
k.michalowska88

Co kupić/wymienić i jak najbardziej wpłynie na wydajność w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Posiadam leciwy komputer (z ok. 2014-15 roku) - Chciałabym poprawić jego wydajność względem gier oraz szybkości działania na photoshop ponieważ czasami używam prywatnego komputera do pracy.

Mój zestaw:

-System Operacyjny
    Windows 10 Pro 64-bit
-CPU
    Intel Core i7 3770S @ 3.10GHz    32 °C
    Technologia Ivy Bridge 22nm
-RAM
    24,0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
-Płyta Główna
    Gigabyte Technology Co. Ltd. H77-D3H (Intel Core i7-3770S CPU @ 3.10GHz)    35 °C
-Grafika  
    2047MBNVIDIA GeForce GTX 950 (ASUStek Computer Inc)    52 °C
-Nośniki
    931GB Western Digital WDC WD10EZEX-00RKKA0 ATA Device (SATA )    40 °C

Zakupiłam wczoraj dysk SSD - Dysk GOODRAM CX400 G2 512GB SSD (mam nadzieje, że znacznie wpłynie na szybkość uruchamiania się komputera) 

Mam również niepełną obudowę do wymiany będę wdzięczna również za propozycję dobrej obudowy do tego zestawu.

Będę wdzięczna za podpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze już zrobiłaś, dysk SSD sprawi że w zwykłym użytkowaniu komputer dostanie drugie życie. Pamiętaj tylko żeby podpiąć dysk pod port SATA III. Masz ram ustawiony na 1333MHz spróbuj ustawić na 1600MHz nie ruszając timingów jak będą problemy pisz będziemy podpowiadać.

Co do karty graficznej to najpierw napisz tak jak pisał Setnik jaki masz budżet i czy ma być nowa czy może być używana?

Co do obudowy podpinam się pod temat bo sam myślę nad zmianą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o obudowę to zastanawiałam się nad czymś z firmy silentiumPC. 

Budżet na obudowę 200-300 zł.

Budżet na pc 1000 - 1500 zł. 

Używane części również wchodzą w grę .

Dysk oczywiście podepnę pod sata 3 i z ramem też siądę dzisiaj po pracy i dam znać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 22:00, Funky_Panda napisał(a):

Najważniejsze już zrobiłaś, dysk SSD sprawi że w zwykłym użytkowaniu komputer dostanie drugie życie. Pamiętaj tylko żeby podpiąć dysk pod port SATA III. Masz ram ustawiony na 1333MHz spróbuj ustawić na 1600MHz nie ruszając timingów jak będą problemy pisz będziemy podpowiadać.

Co do karty graficznej to najpierw napisz tak jak pisał Setnik jaki masz budżet i czy ma być nowa czy może być używana?

Co do obudowy podpinam się pod temat bo sam myślę nad zmianą. 

hmm miałam szczere chęci odnośnie ustawienia tego timingu ale czytałam i czytałam i nie mam pojęcia jak mam to zrobić  😞 jedynie wiem, że w biosie ale nie wiem na jakie wartości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wejdziesz do BIOS-u pierwsza zakładka od lewej M.I.T potem 3 opcja od góry Advanced Memory Settings a następnie zmieniasz System Memory Multiplier z 13.33 na 16.00  innych opcji nie ruszasz (np. wspomniane timingi które będą na dole). Jeśli komputer po tym nie wstanie to musisz wyciągnąć baterię z płyty głównej (ewentualnie zworką zresetować BIOS) i poczekać trochę i wszystkie opcje wrócą do ustawień fabrycznych. Załączam screena jak to powinno wyglądać u Ciebie w BIOS-ie

2 godziny temu, KamikazePL77 napisał(a):

Ja bym poszukał jakiegoś rxa 6600 albo z xt (z roczną gwarancją powiedzmy) który da olbrzymi wzrost fps mimo tego procesora. 

Myślę że 6600XT to dużo za mocna karta i będzie się nudzić. Ja na zwykłym 3770 puszczonym na 4266MHz czyli prawie 800MHz więcej ( jak dobrze pamiętam wersja S ma all-core boost na 3500MHz) i w 1440p ledwo zaganiam do pracy na 100% RTX 2060 12GB. Zwykły 6600 będzie lepszym wyborem (oczywiście bez zmiany platformy) z kart nvidii proponuje RTX 2060 SUPER (głównie chodzi o DLSS i o 8GB VRAM) mając wybór między tymi dwiema kartami brałbym to co taniej wpadnie w ręce i ma dłuższą gwarancję. 

 gbmb.png.13eb27927168d76b0ade829fdef088de.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...