Skocz do zawartości
Zimno

Wymiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od mojego ostatniego posta, gdzie planowałem kupić całkowicie nowy zestaw komputerowy, troszkę się zmieniło i muszę przełożyć wymianę na wrzesień. Dlatego w międzyczasie chciałem wymienić w moim starym komputerze kartę graficzną na najbardziej opłacalną i najnowszą jaką się da wpasować do tej konfiguracji.

Moja aktualna konfiguracja: 

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz, 3401 MHz, 
Płyta główna: ASRockP P67 Extreme4 
Wersja/data systemu BIOS    American Megatrends Inc. L3.21A, 18.03.2013
Karta graficzna : Asus GeForce GTX 560
RAM: Patriot Viper 16 GB DDR3 PC3-12800 1600 MHz CL9
SSD : Dysk SSD Kingston A400 120 GB 2.5" SATA III 

Planuje zakup dodatkowego SSD, który potem wykorzystam jako dysk dodatkowy w nowym zestawie. 
Czy są jakieś konkretne karty które polecacie, albo nawet inne części jakie dałoby się wymienić niskim kosztem, a znacznie by usprawniły pracę komputera.

Dzięki bardzo za pomoc.




 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jeszcze zasilacza.

Jaki masz budżet? Używana czy nowa? Ta karta ma być tylko do tego kompa czy później ma trafić do nowej platformy?

Wstępnie z używanych to celowałbym minimalnie w coś pokroju RX 570/580 (raczej wersje 8 GB) czy GTX 1060 6GB (ale to już leciwe karty i trzeba uważać na pokoparkowe). Nie znam ich cen, choć jakiś czas temu trafiłem na komentarz, że RX-y ponoć można trafić w okolicach 400 zł - do weryfikacji na portalach ogłoszeniowych. Wydajniej z używek do obecnego kompa to myślałbym maksymalnie o GTX 1660 Super, które można trafić jeszcze z gwarancją producenta w przedziale 600-700 zł (te akurat ostatnio śledziłem na ogłoszeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz xfx pro 550 w.

Karta może być nowa albo używana.  Będzie wykorzystywana tylko w tej konfiguracji. 

Mysle ze tak 600 zł na kartę mógłbym wydać.

Edytowane przez Zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się na 2500k z 670gtx na 1070 gtx i dalo to radę, 1060 musisz polować można dorwać za około 500zł - jest ryzyko karty pokoparkowaej. 1070 to będzie pewnie 600-650 zł

najlepije lokalnie z możliwością przetestowania, sporo tego na allegro teraz chodzi. 

 

1070 pracuje na xfx 550W, proc wykrecony obecnie na 4,4Ghz, zasilacz sie nie poci, wczesniej chodził z 670gtx na 4,9Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...