Skocz do zawartości
ForestRun91

i5 12th czy 13th? Może Ryzen? Procesor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂
Rozglądam się za procesorem z płytą. Składam sobie zestaw stopniowo, kupowałem graty na promocjach i mam już Crucial P5 ssd M2, Corsair RM750x, 2x16gb Kingston Fury 3600Mhz.
Monitor mam  IIYAMA G-Master G2470HSU 24". Obudowę i resztę gratów mam.
Brakuje mi procesora i płyty, zastanawiam się co tu wybrać... Celowałem w i5 12400f, jest teraz w przyzwoitych cenach. Natomiast rozważam też dołożenie do 13 generacji, aczkolwiek czytam że i5 13400 jest nie opłacalny i już lepiej wziąć 13600kf, tu znów mogą mnie trochę blokować moje DDR4. Nie ukrywam że chciałbym zintegrowaną grafikę by w razie WU mieć ten obraz.
Może przycelować w i5 12600k? 
Kartę graficzną chcę wsadzić 3060ti lub 3070ti. Zobaczymy co bardziej się opłaci.
Dlaczego nie AMD i jakiś RX? Nie wiem.. W sumie mi to rybka 🙂 Chciałbym zestaw na parę rat tak bym mógł sobie ewentualnie kartę zmienić.

Dzięki za rady 🙂

Edytowane przez ForestRun91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią testy indywidualni użytkownicy procesorów AMD których premiera odbędzie się już niedługo i wtedy może słupki do Ciebie przemówią a przecież to już tuż tuż.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam częściowo to co napisałem dla innego użytkownika forum, odpowiedz po drobnych korektach pasuje i pokrywa się z tym co pisał powyżej P3ch. Ram dla AM5 jednak DDR5 powinieneś mieć:

Zdecydowanie nie pakował bym się na Twoim miejscu w podstawkę AM4, to już zamknięta droga. Gdybym miał wybierać dziś zestaw dla siebie to jednak poczekał bym 4 tygodnie do premiery procesorów z serii 7000X3D i wtedy podjął decyzję o tym czy iść w platformę AM5, która pożyje pewnie kilka lat i kilka generacji procesorów czy wybrać Intela i procesory serii 12/13. Niestety aktualna podstawka Intela LGA1700 a więc pod procesory serii 12/13, również już kończy życie. Kolejna generacja Intela będzie pod LGA 1851. Zamknięta droga w takim razie o ile nie poczekasz do kolejnej generacji. W takim razie odnośnie platformy to zdecydowanie głosuję za AM5, która jest perspektywiczną jeżeli myślisz o możliwości przyszłych modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ramy na DDR5, Kingston Fury Beast 5200mhz.

Myślę że będę celował w i5 13600k lub coś z AM5. Proca kupię pewnie na minimum 5 lat, tak jak poprzednio miałem 4670k 🤪 Od tego czasu mam pauzę jeśli chodzi o pc.. 
Aktualnie jaka płyta byłaby ok po 13600K? I prosiłbym również o polecenie czegoś pod 13600KF 🙂

Edytowane przez ForestRun91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...